İlk BBOM Okulları Eylül 2013’te Açılıyor!

5

İlk BBOM Okulları Eylül 2013’te Açılıyor!
Başka Bir Okul Mümkün (BBOM) Derneği; Çocuk Haklarına Sözleşme’sinde belir­lenen hakları hayata geçiren, çocukların kendilerini gerçekleştirmelerini sağlayan, katılımcı demokrasiyle yönetilen, ekolojik dengeye saygılı ve ticari kar amacı güt­meyen okullar kurmak; bu eğitim anlayışının yaygınlaştırılması ve benzer başka okulların hayata geçmesi için model teşkil etmek vizyonu ile üç yıl önce yola çık­mıştı. 2013-2014 öğretim yılında İstanbul ve Muğla/Bodrum'daki BBOM okulları­nın öğretime açıyoruz.
Takipçilerimizin bildiği üzere, okulumuzun kuruluşu için somut adımlar attığımız bir döneme girdik. Kooperatifimizin kuruluşu da bunun ana aşamalarından biriydi. “Başka Bir Okul Mümkün!” dediğimiz için, bunca zamandır yaptığımız çalışmalarla okulumuzu öğrencileri, öğretmenleri, tüm çalışanları, ebeveynleri, binası, bahçesi ile bir araya getirmenin eşiğindeyiz artık. Bu süreçte hepimiz işlerinden, evdeki sorumluluklardan, çocuklarımızla, dostlarımızla geçireceğimiz zamanlardan arttıra arttıra emek harcadık. İlk BBOM Okulları Eylül 2013’te açılıyor.
7 Ekim 2012 Pazar günü İstanbul’da kapsamlı bir tanıtım ve dayanışma toplantısı düzenliyoruz. Kolektif çalışma yapımıza dahil olmak isteyen yeni gönüllülere gel­diğimiz aşamayı aktarmak, BBOM Eğitim anlayışını tanıtmak, İstanbul BBOM Okulunun açılışa dair süreci, katılım koşullarını paylaşmak amacıyla yaptığımız bu toplantıya “Başka Bir Okul Mümkün!” diyen herkesi bekliyoruz.

Tarih: 7 Ekim, Pazar  Toplantı saati: 15:00-17:00 Kokteyl: 17:00-18:00
Yer: Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs Demir Demirgil Toplantı Salonu

Toplantı saatleri sırasında Serkan Kırmızı “Davulumdan Masallar”la çocuklarımızla birlikte olacaktır. (Etkinliğe katılım ücretsizdir.)
5 Yorum


tubapusat

Bu etkinlige katilip bigi paylasiminda bulunmak isteriz.

babu

Cok sevindim Yuksel. Cok da heyecanlandim. Uzaklardan verilmesi gereken her turlu destegi veririm. Ne bileyim excel raporlamalari, internette arastirma falan filan. Ayak isi bu diye bakmam, yaparim. Lutfen soyleyin.

Bir de ozel ihtiyaci olan cocuklar icin politikanizi hic konustunuz mu? Konusursaniz bilmeyi cok isterim.

Sevgiler...

Umutun_annesi

tebrik ederim, yolunuz açık olsun ve dilerim tüm okullar örnek alıp birer birer değişsin

yuksel_

Çok çok teşekkürler..Banucum ya, aslında öyle desteğe ne çok ihtiyacımız var bilsen..internet araştırma, excel dosyalama vs..hatta dur aklıma bi iş geldi, mail atacağım sana :)

Tubapusat, bekleriz, çok memnun oluruz.

Bige, teşekkürler, umarım çoğalır, heryerde açılır :))

gmzalp

hayırlı olsun ,arkası çok gelsin...

Yorum yapmak için üye ol