• antalya avm
  2 Üye, 0 İleti
  www.antalyaavm.com   anne bebek urunlerınde uygun kampanyalar oyuncaklarda ındırımler ve farklı urun seceneklerı anne ve bebek urunlerı alısverıslerınzde  kargo 3gunde teslım :D
 • 2014 şubat anneleri
  2 Üye, 0 İleti

  2014 şubat anneleri nerelerdesiniz :)))

   

 • Çocuğu dışarda ağladığında ne yapamayacağını bilemeyen anneler
  2 Üye, 0 İleti
  sanki özellikle dışarda daha asi oğluşum yine de onu çooooooook seviyorum :)
 • Fen Bilimleri Okulları
  2 Üye, 0 İleti

  İlkokul ve ortaokul için.

 • bebeğimin yediği mamalar
  2 Üye, 2 İleti
  meraba mama tarifi paylaşmaya ne dersiniz. hem de yenilen ve beyenilen mamaları.hadi herkes yaptığı mamayı yazsın bu gun ne mama yapsam derdinden kurtarsın !:::
 • 2008 yılı istanbul anneleri
  2 Üye, 1 İleti

  2008 şubat doğumlu bir oğlum var kadıköyde yaşıyorum hem yaşıtlarıyla tanışsın kaynaşsın hem bizler tanışalım hemde fikirlerimizi paylaşalım ne dersiniz😊

 • Premetüre anneleri
  2 Üye, 1 İleti

  Evet anneler gruplara baktım hiç premetüre çocuklar yada anneleri göremedim. Oysa bence kendi içlerinde konuşacak çok şey olduğuna inanıyorum. Yaşayan bilir derler ya o erken doğuş küvez zamanı zorluklar. Minnacık bir bebek geliyor eline beslnmesi herşeyi özel oluyor. 3-4 kilo çocuklar minnnacık gelirken 1-2 kilo bebeği kucağa almak. Annenin yaşadığı sıkıntılar zorluklar. Şu andaki bebeklerin yaşıtlarını ne derece yakaladığı gibi birçok konu konuşulabileceğini düşündüm. Si ne dersiniz?

 • kabus gündüz uykusu
  2 Üye, 1 İleti
  6 aylık bir kızım var gece uykusu çok güzeldir akşam sekiz buçukta uyumuş olur sabah en erken altı buçukta en geç yedi buçukta kalkar. Gece bir kez emmek için uyanır, çok nadir iki kez. Uzun zamandır böyle beli bir rutinimiz var gündüz ve gece için, sallayarak uyutuyorum akşam sorun değilde gündüz hep sallammam gerekiyor bırakınca 10 dk ayakta tracy falan denedim olmadı.Ferberede ben dayanamadım.Bu nasıl uyku yani salla salla olacak iş değil,hem sağlıklı değil gece uyumayı beceren bebek gündüz neden beceremez ?Lütfen yardımcı olun
 • Ispartakule Anneleri
  2 Üye, 1 İleti

  ıspartakule de oturan cok sayıda nurti annesi olduk....:))). ortak bir paylaşım gurubumuz olsun dedim...farklı farklı baslıklarda konusuyoruz zaten ama genel bir tanısma gurubumuzdur... buyruun:))

 • Melanoma / Bir Kanser Türü/ Bilgi amaçlı paylaşımdır.
  2 Üye, 1 İleti
  Şuan 21 aylık bir oğlum var, yaklaşık 3 ay önce (Ocak 2013)  tırnağında (el - sol baş parmak)  grimsi bir çizgi oluşmaya başladı. İlk fark ettiğimde babanne ve ananeye sordum bir yere sıkışmış olabilir, yavaştan kan topluyor olabilir diye, cevap hayırdı. Sonra oğluma sordum acıyor mu -  soruma gün aşırı hayır diyordu, emin olamadığım için oyun oynarken, yemek yerken o farkında olmadığı zamanlarda hafifçe sıkıyordum, eğer acırsa tepki verir diye. Hiç acı tepkisi vermedi. Ortalama 1 ay kadar bir sürede çizgi gittikçe tırnak boyuna ulaştı, üstelik artık siyah renge dönmüştü. Kalem ile çizilmiş kadar düzgün tırnak başından sonuna kadar düz bir çizgi şeklindeydi. Önce internette araştırdım, ne yazık ki yazanlar iyi değildi. İşin doğrusu dr kontrolüydü. (Şubat 2013)
  Ben hangi bölüm bakar, nereye gitmeli diye düşünmeden hemen çocuk dr gittim. Uzmanlığı olmamasına rağmen, çok ilgili bir dr olarak, önce kendi hastanesinde bu konu ile ilgili olabilecek dr ile bizi görüştürdü. Sonra bize iki dr önerisinde bulundu. 
  1- Agop Kotoğyan http://www.agopkotogyan.net/ 

  Her iki dr'da ne yazikki bunun Melanoma denilen bir kanser türü belirtisi olduğunu tırnak altında bir ben'in büyümeye başladığını söylediler. Sinsi bir hastalık, bu iki dr haricinde görüştüğümüz tüm dr'lar aynı şeyi söyledi;  Tırnak + ben + doku alınması ve patalojiye gönderilmesi gerekliydi. Zira şuan zararsız olsa da 1 gün 1 ay 5 yıl sonrasına hiçbir şekilde garanti veremiyorlardı.

  Genel anestezi ile yapılacak olan bir ameliyat, en kısa 20 dk (bizim ki 45 dk geçmişti) sürer dediler. Estetik Cerrahi Ameliyatı için bizim araştırdığımız + düşündüğümüz dr'lar,
  Hallil İbrahim Canter (B.köy Acıbadem - Plastik ve Rekonstrüktif Estetik Cerrahi)
  Fakat Nahide Hn'ım + Çocuk Dr'muzun tavsiyesi ile Ethem Güneren  http://tipfakultesi.bezmialem.edu.tr/index.php?option=com_content&view=article&id=1532 beyin ameliyatı yapmasını uygun gördük. 

  20 Mart 2013 tarihinde Ethem bey tarafından ameliyat yapıldı. 45 dk fazla sürdü, 10 gün boyunca eli bandajlı gezdi, her gün pansuman yapıldı. (Hastane yada dispanserde) 11. gün bandaj çıkarıldı. Şuan sol baş parmağını kullanmakta sorun yaşamıyor, görüntüsü tabi ki şuan için normal değil. Pataloji sonuçları beklemekteyiz.

  Ben bu grubu ve bu yazıyı sadece inş kimsenin ihtiyacı olmaz ama dr bize söyledi gibi "Melanoma 10 yaş altı çocuklarda milyonda bir görülür, ama milyonda bir de birilerine denk gelir" lafına istinaden yazıyorum.  Olabildiğince duygularımdan arındırarak yazmaya çalışıyorum zira zor, hastalığı ilk duyuşumuzdan itibaren, doğru dr bulmak, doğru cerrahı bulmak, çok zor, kısacası olur da benzeri bir durumda olan olursa biliyorsunuz erken teşhis çok ama çok önemli. 

  Sağlıklı, keyifli, mutlu ömrünüz olsun.

Grup Yarat

Grubunu kolaylıkla kurabilir, istediğin kişileri davet edebilirsin.

Yeni Grup >>

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...