• 15-20 aylık bebegi olanlar,oyun grubu kuralim,avrupa yakası
  1 Üye, 0 İleti

   Arupa Yakasında oturan anneler,birlikte oluşturacağımız grupla hem çocuklarımız hem de bizler eğlenebiliriz...katılmak isteyenlerden cvp ve öneri bekliyorum.
 • KÖTÜ OKUL TECRÜBESİ YAŞAYANLAR
  1 Üye, 0 İleti
  Annelerin çocukları ile ilk ayrılıkları her zaman çok sancılı olmuştur. Söylenen ilk klişe sözcük ise"KARARLI OLUN" dur. Çocuğun duyguları hiç önemli değildir çünkü biz kararlı olursak herşey yoluna girecektir.Ben bu kararlı olun cümlesini hiç sevmedim sevemedim içim hiç almadı. Çocuğun ağlaması, içine kapanması,hırpalanması,yıpranması,psikolojisinin bozulması hiç önemli değildir. Yeterki biz kararlı olalım. Hayatımdan çıkarıp atmak istiyorum bu cümleyi. Neden kararlı olalım çünkü birer müşteriyiz onlar için. Ben kızımı bırakamadım, ağlayarak yada yıpratarak ondan ayrılmak istemedim, mücadele ettim ve kızımın dilinden anlayan bir okul bulana kadar da pesetmedim ve sonunda buldukta. Ben her çocuğun dilinden anlayan bir öğretmen mutlaka vardır diye düşündüm ve doğru olduğunu gördüm. Umudunuzu yitirmeyin....
 • İZMİR'DE OKUL ÖNERİLERİ
  1 Üye, 0 İleti
  Ben ilk, okul deneyimimi binasının güzelliğine ve isim yapmış olmasına aldanarak başvurduğum yerde yaşadım. Benim ve kızım için kısa ama çok acı bir deneyim oldu. Kızım 2 yaşında iken günde 2 saat oyun grubu diye sınıflandırılan (anneler çok iyi bilir) gruba kayıt olduk. Okula alışana kadar orada beklemek istedim, fakat üçüncü gün kapıdan adım atar atmaz tamamen habersiz bir şekilde, öğretmen kızımı kucağımdan aldı ve koşar adımlarla sınıfa gitti. Ben neye uğradığımı anlayamadım, film sahnelerideki gibi kızımın elinden tutmaya çalıştığımı hatırlıyorum , çığlıkları hala kulaklarımda... Toplam 10 dk kadar ayrı kaldık, beni sakinleştirmeye çalıştılar çünkü bende ağlıyordum, ısrar ederek zorla kızımı yanıma getirttim ve arkama bile bakmadan oradan ayrıldık. Uzunca bir süre rüyalarına girdi, kabuslar gördü, okul kelimesini dahi duymak istemedi..Hayatımda yaşadığım en acı deneyimdi. Benim için "canından can koparmak"deyiminin sözlük karşılığı bu olay olmuştur...
  Son okul deneyimi mi ise Palmiye Kids Garden' da yaşadım. Bir alışveriş merkezinde açılan tanıtım standında karşılaştığımız ve kızımın ilk görüşte aşk yaşadığı Havva Öğretmeni bizim karşımıza Allah çıkardı. Samimi ve içten davranan Havva Öğretmen ve okul Yöneticisi olan güler yüzü ve umut veren konuşmasıyla Arzum Hanımı tanıdık. Okula gittiğimiz ilk gün kızım oradan ayrılmak istemedi, saatlerce oynadı ve yanıma hiç uğramadı. İkinci günde aynı şekilde yanıma hiç uğramadan oynamaya devam etti bir süre sonra kızımdan izin alarak okuldan ayrıldım, hem gitmeme izin verdi hiç sıkıntı çıkarmadan,öperek, el sallayarak, hemde benim almamı bile istemeden eve okul servisi ile döndü. Son derece mutlu ve keyifliydi, yaşadıklarını heyecanla anlatıyor ve bana neden gittin diye hiç sormuyordu. O an anladım ki doğru yoldaymışım, benim kızımında dilinden anlayan bir öğretmen varmış. Ağlamadan ve yıpranmadan da ayrılık yaşanabiliyormuş. Benim gibi bu konuda hassas olan annelere tavsiyem çocuklarınızı yıpratmalarına izin vermeyin... Hayatları boyunca eğitim alacak olan çocuklarımıza, küçücük yaşlarda eğitim vermek maksadıyla, geleceklerini karartmalarına izin vermeyin. Çocuğunuzun yüzündeki gülücüğü görmeden ayırmalarına izin vermeyin ve çocuğunuzun güvende hissedeceği bir ortam bulmadan onu terketmeyin, çünkü bu kurumlar aynı zamanda para kazanmak amacı ile açılıyor bunu hiçbir zaman unutmayın....Hemen eğitime başlasın, diğer çocuklardan geri kalmasın,hep bir adım önde olsun,en iyi okulla başlasın,herşeyi öğrensin,dans etsin,yabancı dil konuşsun,jimlastik yapsın gibi gibi gibi kaygılarınızı bir kenara atın ve çocuğum "benim yerime koyabileceği bir öretmen" bulsun diye yola çıkın. Önce sağlıklı bir şekilde anneden ayrılmayı öğrensinler. Acele etmemize hiç gerek yok onlar daha çok küçükler...Eğer sizde benim gibi olumsuzluklar yaşadıysanız ve çocuğunuzla ayrılma konusunda hassas iseniz umudunuzu yitirmeyin, mutlaka cocuğunuzun dilinden anlayan birileri vardır. Ama Güzel İzmir'imizin Güzel Karsıyaka'sında yaşıyorsanız şanslısınız ozaman mutlaka Palmiye Kids Garden 'a uğrayın....
  Buradan Havva Öğretmenimize sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum sayenizde kızım ve ben mutlu ve huzurluyuz....
  Palmiye Kids Garden çalışanlarına ve Arzum Hanım sizlerede hassasiyetinizden dolayı ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum....
 • kosovada türk anneler
  1 Üye, 0 İleti
  benim gibi memleket hasreti ile kosovada yaşayan türk anneleri ile paylaşımımız olması için bu grubu kurdum.inşaallah tanışırız,kaynaşırız;)
 • Hayvanseverler ve 3 yaş çocuk anneleri....
  1 Üye, 0 İleti

  Evinde kedisi köpeği kısacası tüylü patili evladı olan anneler gelin paylaşalım neler yaşıyoruz zorlukları avantajları neler?ve tabiki çocuklarımız büyüdüler ohh rahatladıkmı diyorsunuz yoksa herşey dahada zorlaşıyormu?

 • KIRPIK çocuk kuaförü
  1 Üye, 0 İleti
  ÜMRANİYE ÇEKMEKÖY de açılmış olan KIRPIK ÇOCUK KUAFÖRÜ salonu mu mutlaka görmenizi tavsiye ediyorum 
  KIRPIK ÇOCUK KUAFÖRÜ 0 ila 15 yaş arası bebek ve çocuklara hitap etmektedir. 

  KIRPIK ÇOCUK KUAFÖRÜ ilk saç kesimi yaptıran bebeklere sertifika vermektedir 

  Salonumuzu ziyaret edenler buradan düşüncelerini bizlerle paylaşırsa çok sevinirim

  Detaylı bilgi almak isteyenler www.bebekkuaforu.com adresinden bizlerle irtibata geçebilir
 • şehirler arası nakliyat
  1 Üye, 0 İleti
  Kurumsal Nakliyat

  Kurumlarınıza özel hizmetler İstanbul Expres Nakliyat'ta. İş yerinize yapısına uygun araçlarımız, havalı ambalajlar gerçekleştirdiğimiz paketlemelerimiz kurulum esnasında deneyimlerini iş yerinize aktaracak olan uzman personelimiz ile iş yeri taşıma işlemlerinizde de yanınızdayız.Yeni iş yerinizin kusursuz olmasını istediğiniz için isteklerinizi karşılamak üzere mükemmelliyetci çalışma prensibimiz ile tüm ofis kurulumunuzu gerçekleştiriyoruz.Şirketinizin eşyaları araçlarımıza sizin de istediğiniz öncelik sırasına göre dizilerek hızlı kurulum için hazırlanmaktadır. Yani iş yerinizde birden fazla uzman çalışanımız ile geniş kullanım alanı sağlamak amacıyla , hızlı bir şekilde yeni ofisini kullanımınıza hazır edeceğiz.Ofisinizi İstanbul Expres Nakliyat'a emanet ederek hem zamandan hem fiyattan tasarruf edeceksiniz Ayrica Kargo Parca Esya Tasimasi icin bilgi sahibi olabilirsiniz.

  Avrupa yakası Telefon : 0212 213 02 36 Anadolu Yakası Telefon : 0216 441 89 27 7x24 Gsm Destek Hattı : 0532 465 25 18
  www.istanbulexpresnakliye.com
 • evden eve nakliyat
  1 Üye, 0 İleti
  Kurumsal Nakliyat

  Kurumlarınıza özel hizmetler İstanbul Expres  ev tasıma  Nakliyat'ta. İş yerinize yapısına uygun araçlarımız, havalı ambalajlar gerçekleştirdiğimiz paketlemelerimiz kurulum esnasında deneyimlerini iş yerinize aktaracak olan uzman personelimiz ile iş yeri taşıma işlemlerinizde de yanınızdayız.Yeni iş yerinizin kusursuz olmasını istediğiniz için isteklerinizi karşılamak üzere mükemmelliyetci çalışma prensibimiz ile tüm ofis kurulumunuzu gerçekleştiriyoruz.Şirketinizin eşyaları araçlarımıza sizin de istediğiniz öncelik sırasına göre dizilerek hızlı kurulum için hazırlanmaktadır. Yani iş yerinizde birden fazla uzman çalışanımız ile geniş kullanım alanı sağlamak amacıyla , hızlı bir şekilde yeni ofisini kullanımınıza hazır edeceğiz.Ofisinizi İstanbul Expres Nakliyat'a emanet ederek hem zamandan hem fiyattan tasarruf edeceksiniz Ayrica Kargo Parca Esya Tasimasi icin bilgi sahibi olabilirsiniz.

  Avrupa yakası Telefon : 0212 213 02 36 Anadolu Yakası Telefon : 0216 441 89 27 7x24 Gsm Destek Hattı : 0532 465 25 18
  www.istanbulexpresnakliye.com
 • EMİNİEVİM
  1 Üye, 0 İleti
  bEN EMİNEVİMDEN EVİNİ BU MART AYINDA ALAN BİR DİSBİRİTÖRÜYÜM. Faiz olmadan ev almak isteyen anneler her şeyi sorabilirsiniz.
 • Basit yoldan tuvalet eğitimi
  1 Üye, 0 İleti

  Bulmaya çalıştığim kitaba sonunda ulaştım . 1 senedir uğraştığım tuvalet eğitiminde başarı kaydedemedim . Kızgınlıklar, bağırıp çağırmalar, inatlaşmalar cabası ... 2 gündür katettiğim yola inanamadım . Bilgi almak isteyen sorsun cevaplıcam

Grup Yarat

Grubunu kolaylıkla kurabilir, istediğin kişileri davet edebilirsin.

Yeni Grup >>

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...