• 2010 aralık anneleri...
  39 Üye, 7 İleti
  bebişlerimizin büyümelerini birlikte takip edelim...
 • Miniklere Nefis Tatlar
  39 Üye, 8 İleti
  Grubumuz denenmiş, geleneksel, farklı kısacası hoşumuza giden tarifleri paylaşmak amacıyla kurulmuştur. Sizlerden de bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.
 • 2011 Kasım Anneleri buraya :))
  38 Üye, 12 İleti
  Tanışalım .. Hafta hafta herşeyi paylaşalım , bebişleri beraber karşılayalım :))
 • Gazli bebek
  38 Üye, 3 İleti
  Gazli bebegi olmayan bilemez, o kadar buyuk bir derttir ki hem bebek icin hem anne icin. gaz konusunu sorular kisminda tartisiyoruz ama ben hepsini bir araya toparlayalim istedim.
  Gelin buldugumuz cozumleri, yasadigimiz sıkıntıları paylasalim
 • ANADOLU PEDAGOJİSİ
  38 Üye, 26 İleti

  Anadolu Pedagojisi Nedir?

  Anadolu Pedagojisinde, her bir çocuk ayrı bir çocuktur. Çocuklara eşit davranılmaz, adaletli davranılır. Çocukların farklılıkları göz önüne alınarak, ona göre muamelede bulunulur.
  Anadolu Pedagojisi, çocuğu fıtrata üzere yetiştirmek ister. Çocuğun fıtratını bozacak her türlü davranış ve tazyikten uzak durur. Çocuk anne-babası ile birlikteyken olduğu gibidir, istendiği gibi değil. Yanlış yapmaktan korkmaz, anne-baba da yanlışları deşelemekten hoşlanmaz. "Yanlışlar doğruya doğru giden bir işaret taşıdır" diye kabul edildiği için "ne kadar yanlış yapılırsa o kadar kalıcı öğrenme olur" diye hesap edilir.

  Anadolu pedagojisinde, çocuğa sunulan sevgiler koşulsuzdur. Çocuk kendisinin koşulsuz olarak sevildiğini bilir ve hiçbir sevgi gösterisi karşısında minnet duygusu yaşamaz.

   

  Açıklama Adem Güneş evli ve dört çocuk babasıdır.
  Pedagojide uzmanlık sahası “Şiddet”, “Taciz” ve “Suistimaller” olan Adem Güneş halen Fatih Üniversitesinde Öğretim Görevlisidir.
  Çocuklarda “Vicdan Eğitimi” olmadan “Davranış Eğitimi” olamayacağının altını çizen Güneş, Almanya, Hollanda, Belçika ve Türkiye’de yüzlerce konferans ve seminerde bu temanın üzerinde ısrarla durmaktadır.
  Rotterdam Üniversitesi Pedagoji Bölümü mezunu olan Adem Güneş uzunca yıllar yurt yaşamış, Avrupa eğitim sistemlerini ve çocuk eğitimi modellerini bizzat yerinde inceleme fırsatı bulmuştur.
  Pedagoji Biliminde Anadolu aile yapısına uygun çocuk yetiştirme modeli olan “Anadolu Pedagojisi” modelinin kurucusu ve temsilcisidir.
  Adem Güneş, (d. 1969, Ankara), Uz.Pedagog

 • Fotograf Programları
  38 Üye, 5 İleti

  Fotograf programlarının basit yolları...

 • Bebek Çocuk Dünyası
  37 Üye, 9 İleti
  Bebeğe ve Çocuğa dair her şey...
 • Güvenlik
  37 Üye, 5 İleti
  Çocuğun güvenliği, kullandığınız eşyelerın çocuk için güvenli hale getirilmesi, ipuçları ve aktarmak istediğiniz tecrübeler.
 • 2009 Ocak Ayı Anneleri :)
  37 Üye, 3 İleti
  Açıklıyorum :) 2009 Yılının Ocak Ayında doğum yapıp meleklerine kavuşan nadide annelerin buluşma noktası:))
 • 5 aylık 630 gr.doğan, yaşamaya çalışan DİREN bebeğe yardım...
  37 Üye, 2 İleti
  Merhaba Arkadaşlar,

  İşyerimizin (www.eds.com.tr) üretim bölümünde çalışan arkadaşımız Salman Çetin'in ilk bebeği 5 aylık 630 gr.olarak doğdu 2 aydır Ümraniye Atlas Hastanesinde küvözde yatıyor. Bebeğin organları çalışmadığı gibi pek çok komplikasyon geçiriyor en son gözlerini kaybetme riski olduğundan dün Cerrahpaşa hastanesinde tek gözünden ameliyat oldu 10 gün sonra diğer gözünden olacak.
  Devlet erken doğan bebeklerin küvöz masrafını karşılıyor fakat bebeğe sürekli olarak özel ilaçlar veriliyor. Beyindeki kılcal damarlarda sürekli kanama oluyor, böbrekleri çalışmıyor her gün ayrı bir sorunla karşılaşılıyor. Arkadaşımız 680 TL maaşla çalışıyor ve bir ambulans için 500 tl vermesi gerekmiş dün.
  Arkadaşımıza destek olmak için aramızda para topluyoruz yardım etmek isteyen bana özelden mesaj atabilirmi lütfen?
  Teşekkürler,
  Nihal
Grup Yarat

Grubunu kolaylıkla kurabilir, istediğin kişileri davet edebilirsin.

Yeni Grup >>

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...