• 4/5 yaş
  25 Üye, 2 İleti
  oğlum4 yaşını bitirmek üzere.ve 4 ay önce yaşadığımız şehirden başka bir yere taşındık.herhangi bir okula gitmiyor.ve hala arkadaşı yok.daha önceki şehrimizde aynı yaş grubunda arkadaşları vardı.ve onları çok özlüyor.oğlumun kendi yaşıtlarıyla arkadaşlık kurmasını bişeyleri paylaşmasını istiyorum.bu kritik yaşda gelişimi için bu tür sosyal ortamlar çok gerekli
 • BODRUM'lu anneler...
  24 Üye, 6 İleti
  Merhaba , bugün itibariyle 2 yaşındaki oğlumla beraber Bodrum'da yeni bir hayata başladık.. Bodrum'lu anneler burada toplanabilirsek oyun grupları , aktiviteler , çocuklarımızın gelişimlerini paylaşabiliriz...Bodrum'da çocuk ile neler yapılabileceği konusunda bilgi ve yardıma ihtiyacım var..sevgiler..
 • 2010 EKİM ANNELERİ
  24 Üye, 1 İleti
  2010 Ekim anneleri minik kuzularımız büyürken onların gelişimlerini paylaşabileceğimiz yeni buluşma yerimiz burası olsun ......
 • 2009 temmuz anneleri ve bebekleriiiiii
  24 Üye, 2 İleti
  dişler ne alem. nasıl oyunlar oynanıyor. ilk kelimelerimiz ne oldu
 • Elimizdeki kaynakları paylaşalım
  24 Üye, 1 İleti

  Başkalarınında okuyup bilgi sahip olabilecekleri kitapları, dergileri, yazıları burdan payşalabiliriz diye düşündüm.

 • Çocuk Psikolojisi
  24 Üye, 1 İleti
  Çocuklarınızın gelişimi ve karşılaşılan problemler ve çözümleri için neler yapabiliriz umutmayalım ki her aile kendi öznel geçmişi bakış açısı ve kaynakları olan eşsiz bir bütündür. yaşanan prablemler ortak gibi görünsede çzöümleri bazen eşsiz olabiliyor sevgiler
 • Prematüre anneleri
  24 Üye, 4 İleti

  Bu yıl binlerce annenin bebeği prematüre doğdu. Peki kimlerin prematüre annesi olarak seçildiğini merak ettiniz mi hiç?

  Tanrı dünyanın üzerinde dolaşarak büyük bir özenle, en küçük ayrıntıyı bile düşünerek insan neslinin devam etmesi için araç olarak kullandığı insanları seçer. İnsanları incelerken de meleklerine büyük deftere not almaları talimatını verir.

  “Armstrong, Beth, oğlan. Koruyucusu Aziz Matthew olsun.

  “Forest, Majorie, kız. Koruyucusu Aziz Ceceila olsun.

  “Rutledge, Carrie, ikiz. Koruyucusu…. ona Gerard’ı verin. Gerard küfüre alışıktır.”

  Sonunda, Meleğine bir isim söyler ve gülümser: ” Bu annenin prematüre bebeği olsun”

  Melek meraklanır.
  “Peki Tanrım neden özellikle bu anne? O çok mutlu bir insan”

  “İşte tam da bu yüzden” der Tanrı. “Kahkaha atmayı bilmeyen bir anneye prematüre bir bebek verebilir miydim? Çok zalimce olurdu bu.”

  “Ama bu annenin sabrı var mı” diye sorar Melek.

  “Çok sabırlı olmasını istemiyorum, yoksa umutsuzluk içerisinde sürekli kendine acır. Şok ve kızgınlığı geçince, bu işin üstesinden gelebilecektir.”

  “Bugün onu izledim. Bir annede çok nadiren bulunan ancak bir o kadar da gerekli olan benlik ve bağımsızlık duygusu var onda. Biliyorsunuz, ona vereceğim çocuğun kendine ait bir dünyası olacak. Bu anne de bebeğinin kendisinin dünyasında yaşatmaya çalışacak ki bu da hiç kolay bir iş değil.”

  “Ama yüce Tanrım, ben bu kadının size inandığından bile şüpheliyim.”

  Tanrı gülümser, “Hiç sorun değil, ben onu hallederim. Bu kadın mükemmel bir aday. Yeterince de bencil.”

  Melek şaşırır “Bencillik mi? Bu bir erdem mi?”

  Tanrı başını sallar. “Eğer arada sıra kendisini çocuğundan ayıramazsa, asla ayakta duramaz. Evet, işte ben bu kadını beklenmedik bir şekilde gelecek bir çocukla kutsayacağım. O henüz bunun farkında değil ama herkes ona gıpta edecek .”

  “Çocuğunun söylediği hiçbir kelimeyi doğal karşılamayacak. Hiçbir aşamayı sıradan bir gelişme olarak görmeyecek. Çocuğu ilk kez “Anne” dediğinde bir mucizeye tanıklık edecek. Gözleri görmeyen çocuğuna bir ağacı ya da gün batımını tarif ederken eserlerimi gerçekten görebilen nadir insanlar gibi görecek ağacı ya da gün batımını.

  “Benim gördüklerimi açık ve net şekilde görmesine izin vereceğim- cehalet, zulüm ve önyargıyı- ve bunları aşmasına izin vereceğim. Asla yalnız olmayacak. Hayatının her gününde, her saniye onun yanında olacağım çünkü sanki yanımdaymış gibi benim işimi orada o yapacak.”

  “Peki ya bu anneyi hangi aziz koruyacak?” diye sorar Melek not almaya ara verip.

  Tanrı gülümser: “Aynada görecektir.”

  Kaynak: Erma Bombeck’ten adaptasyon

 • Ateşli hastalıklar
  24 Üye, 3 İleti
 • İl il doktor/hastane tavsiyeleri
  24 Üye, 9 İleti
  Hepimizin başına sağlık sorunları geliyor. İyi, güvenilir bir doktor arayışına giriyoruz. Bazen acil meseleler oluyor ve hekim önerisine ulaşmak zor oluyor. 
  Buradaki arkadaşlarımıza soruyoruz, kimi zaman cevap alıyoruz, kimi zamansa doktor önerisine ulaşamıyoruz. Böyle durumlar için bir grup açmak istedim. 
  Herkes bulunduğu şehirde ya da daha önce ikamet ettiği bir şehirde beğendiği, çok memnun kaldığı doktorları yazarsa çok güzel olur. 
  Başlıkları şehir ve branş adına göre açarsak ve doktor adını yorum şeklinde yazarsak, herkes o şehirde ve o branşta kimi öneriyorsa o başlığa yazabilir. Böylece ciddi bir doktor database'i oluşturabiliriz.
  Niye o doktoru önerdiğinizi de yazarsanız çok güzel olur. Mesela pediatrik dermatolojiyle ilgileniyor, doğum öncesi tanı konusunda uzman gibi notlar koymakta fayda var..
  Umarım bu tavsiyelere çok az ihtiyacımız olur ama ihtiyaç duyduğumuzda kullanabileceğimiz bir grup olacağına inanıyorum..
 • OYUN GRUBU VE KIPRAŞMA İSTEYEN ANNE ARANIYOR!
  24 Üye, 4 İleti

  Annelerin muhabbete bebeklerin oyuna ihtiyacı var .

  SAYGILI ,İÇTEN MUHABBETLER  VE BEBEKLERİNDE MUTLU İLİŞKİLER İÇİNDE GÜVENLE OYNAYACAĞI BİR GRUP OLUŞTURALIM İSTEDİM

  neler mi yapıcaz?

  -İstanbul avrupa yakasında oturuyorsan

  -içten ve saygılıysan

  -kendini olduğun gibi ifade edip bebeğinle iyi vakit geçirmek istiyorsan

  -Cıvıtmadan gülmeyi

  -Gezmeyi, yemeği seviyorsan

  SEN BU GRUBA  AİTSİN!

  Yaş aralığı farketmez sonuçta birbirlerinden öğrenecekleri - öğreneceğimiz çok şey var.

  Öptüm Anneler:)

   

Grup Yarat

Grubunu kolaylıkla kurabilir, istediğin kişileri davet edebilirsin.

Yeni Grup >>

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...