• Alanya Nurturia anneleri
  7 Üye, 1 İleti

  var mı Alanya'da yaşayan aranızda??

 • erzurum nurturia üyeleri
  7 Üye, 2 İleti
  erzurumda bulunan nurturia anne babalarının grubu
 • Çanakkalede oturan anneler
  7 Üye, 2 İleti

  Güneş bu yazı Çanakkale de geçirecek , çanakkale merkezde oturan bizlerle tanışmak isteyen olursa seve seve tanışırız

 • 2-3 Yaş Beylikdüzü Oyun Grubu...
  7 Üye, 1 İleti

  Beylikdüzü ve civarında oturan 2-3 yaş arası çocuklarımızın katılacağı bir oyun grubu oluşturalım.İlgilenenlerden cevap bekliyorum...

 • 1 mayıs
  7 Üye, 1 İleti
  yaşasın 1 mayıs. alanlarda buluşalım
 • beylikdüzünde oturan,çocuğuna ve kendine arkadaş arayan var mı acep?
  7 Üye, 3 İleti
  beylikdüzünde oturan,çocuğuna ve kendine arkadaş arayan var mı acep?
 • aralık 2010 doğanlar
  7 Üye, 2 İleti
  aralık bebeklerini ve annelerini bekliyorum
 • Antalyada anne çocuk oyun gruplar
  7 Üye, 1 İleti
  Antalyadaki annelerimizin ve çocuklarımızın beraber olabileceği bir oyun grubu. Işıklar Yelken yuva da hafta içi ve hafta sonu oyun gruplarımıza bekleriz
 • Ankara A.Ayrancı, Hoşderede oturan anneler
  7 Üye, 2 İleti
  Merhaba,
  Oğlum şuan 10 aylık. Biraraya gelebileceğimiz anne ve arkadaşlar arıyoruz. Oyun grubu, dert, paylaşım grubu yani :)
 • Reggio Emilia Çocukları
  7 Üye, 2 İleti

  II. Dünya savaşı sonrasında İtalya’nın kuzeyinde Reggio Emillia adı verilen 150,000 nüfuslu bir kasabada anne babaların çocuklarının eğitim alabileceği bir okul kurma girişimiyle başlayıp, bugün “Reggio Emilia” yaklaşımı adıyla tüm dünyaya yayılan bir okul sistemidir. Loris Malaguzzi bu yaklaşımın yaratıcısı ve öncüsüdür.“Eğitim her çocuğun hakkı” olduğu düşüncesiyle çocukların kaliteli bir eğitim alabilmesi için okul, aile ve toplumun işbirliği içinde çalışması gerektiği esas alınmıştır.

  Bu yaklaşıma göre çocuklar hayatın anlamıyla ilgili cevaplar aramaktadırlar. Onlara cevabı vermek için acele etmemek, onun yerine cevabı kendilerinini bulması için teşvik etmek gereklidir. Erken çocukluk eğitiminde yapılması gereken, çocuklara gelişimlerini destekleyici ve ilerlemelerini teşvik edici bir ortam yaratabilmek ve kendi fikirlerinin gelişmesine fırsat tanımaktır. Çocukların sayısız yaratıcı, entellektüel ve iletişimsel potensiyelleri vardır ve her birine saygı gösterilmelidir. Çocuklar teoriler geliştiren, bilgi üreten, gözlem yapan, aktif deneyimler edinen, sosyal, duygusal ve zihinsel yönden farklı kaynaklara sahip olan kişilerdir.

  Reggio Emilia yaklaşımında, çocuklara somut yaşantılar sunulur, bu sayede yeni deneyimler kazanmalarına yardımcı olunur. Çocuklar araştıran, üreten ve hipotezlerini test eden kişilerdir. Kendilerini ifade ederken çok farklı sembolik araçlardan yararlanabilirler. Örneğim, resim, heykel, müzik, gölge oyunları, dramatik oyun gibi. Reggio yaklaşımında buna “Çocuğun Yüz Dili” adı verilir. Çocukların düşüncelerini ve duygularını herkes tarafından görünür kılmak adına kullandıkları birçok sayıda dile sahip olduklarına inanılır. Bu diller aracılığıyla çocukların sembolik düşünmesi, yaratıcılığı ve iletişim becerileri gelişir.

Grup Yarat

Grubunu kolaylıkla kurabilir, istediğin kişileri davet edebilirsin.

Yeni Grup >>

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...