• Evladını kaybetmiş ailelere destek grubu...
  6 Üye, 3 İleti

  Bizler "çocuğumuz yemedi, çok ağlıyor, rahat vermiyor vs.." diye şikayet etmeye devam ederken, evladını talihsizce kaybetmiş anaların, babaların çığlıklarını duyamıyoruz çoğu zaman. Bu grupta evladını kaybetmiş ailelerin web, facebook sayfalarını yayınlayarak, onlara destek çıkarak bir nebze olsun fayda sağlayalım, yanlarında olalım. Lanet terörde, yöneticilerin ihmalkarlığında, selde, kör kurşunda, trafik canavarında, kazalarda yitip giden bu canları unutmayalım unutturmayalım.

 • Kordon kanı & Kök hücre uygulaması
  6 Üye, 1 İleti
  Tıp çevirisi yaptığım ve biraz da konuyla ilgili olduğum için kordon kanı ile ilgili araştırmalara sık rastlıyorum. Geçenlerde bir doktor arkadaşımıza böyle bir uygulamanın çok paranoyakça olup olmadığını sorduğumda  "çocuğum doğduğu dönemde mümkün olsaydı böyle bir şeyi kesinlikle yaptırırdım" cevabını da alınca konuya olan ilgim arttı. 

  Hamileliğimle birlikte konu hakkında daha çok okumaya başladım ve hatta bir kordon kanı bankasına bir mail yolladım. Bilgi sahibi olmayanlar için 
  http://www.kordonkanibankasi.com/kordon-kani-yasam-bankasi-temsilcilikler-10.php

  Hemen ertesi gün  aradılar. 7. aydan itibaren görüşmelere ve bilgilendirmelere başladıklarını söyleyip görüşmeye davet ettiler. SGK, bebekte tespit edilmiş bir anomali olmadığı sürece böyle bir uygulamayı maddi olarak desteklemiyor. Uygulamanın fiyatı 1000€. 300 €'yu peşin alıyorlar, geri kalanı da taksitlere bölüyorlar. Bunun dışında senelik 100€ gibi bir kira bedeli ödüyorsunuz. 

  Doğum yapacağınız hastane ve doktorunuz bilgilendirilerek, doğum esnasında kordondan alınan bir parça ile kök hücre üretiliyor ve ihtiyacınız olduğunda (ciddi bir hastalık vs) kullanılmak üzere çok düşük sıcaklıklarda ve özel laboratuvarlarda saklanıyor. diğer ayrıntılar gönderdiğim linkte var zaten. 

  Tabi ki araştırılıyor ve çok yeni bir uygulama.. Ancak kök hücreyle ilgili çok fazla araştırma yapılıyor ve ciddi hastalıklar veya uzuv kayıplarına karşı kabaca çocuğunuz için yedek parça saklamış oluyorsunuz. 

  Ben böyle bir imkanınız varsa yaptırmanızın mantıklı olduğunu düşünüyorum. Ama nurturia'da özel bir başlık açılmamış. 

  Bu uygulamayla ilgili bildikleriniz duyduklarınız nelerdir? 
 • OYUN GRUBU Florya, Yeşilköy, Yeşilyurt
  6 Üye, 2 İleti

  FLORYA - YEŞİLKÖY - YEŞİLYURT HATTINDAKİ ANNELERİ BEKLİYORUM :)
  LÜTFEN ÜYE OLANLAR NEREDE OTURDUKLARINI BELİRTSİNLER.

  Ben Florya'da oturuyorum. Aralık 2008'li oğluma bu çevreden, 2 yaş ve civarı arkadaşlar arıyorum.
  Dışarı da da buluşabiliriz, evde de...

 • Doğum fotoğrafçılığı
  6 Üye, 3 İleti
  Doğum öncesi ve doğum sırasında profesyonel anlamda fotoğraflarını çektirmek isteyen tüm anne adaylarına hizmet vermekteyiz. Sadece doğum fotoğrafları için değil çocuğunuzun özel günlerinide resimleştirip, ölümsüzleştirmek adına benimle irtibata geçebilirsiniz.

  Mail adresim: senayfs@gmail.com
 • dadı bebek/çocuk bakıcıları grubu
  6 Üye, 3 İleti
  slm ben cocuk bakıcısıyım.istanbul halkalı bölgesinde bakıcılık işi arıyorum.tel num.0531 915 56 62 ilgilenenler ulaşabilir.
 • üsküdar civarında 15-18 aylık bebeği olan anneler
  6 Üye, 1 İleti
  üsküdar civarında 15-18 aylık bebeği olan annelerde tanışmak görüşmek ve çocuklarımız için sosyal aktivite alanları oluşturmak istiyorum.katılımlarınızı bekliyorum.
 • izmitte 16 aylık sonrası bebek anneleri
  6 Üye, 1 İleti
  aynı yaş grup bebeklerin bir araya getirme ve sorunları paylaşabilme...
 • Kucakçı bebekler
  6 Üye, 1 İleti
  Kucaktan inmeyen ,biraz kendi hallerine bırakılınca hemen sıkılıp mızmızlanan bebekler...Zaten öyle mi doğdular yoksa sebep biz miyiz?Sorgulamak ve yaşanan sıkıntı ve çözüm yollarını paylaşmak için katkılarınızı bekliyorum...
 • 2012 BEBEKLERİ
  6 Üye, 12 İleti
  2012 yılında miniklerini kucağına almış anneler,toplaşalım:)
Grup Yarat

Grubunu kolaylıkla kurabilir, istediğin kişileri davet edebilirsin.

Yeni Grup >>

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...