• Mersin anneleri
  3 Üye, 1 İleti

  Eğlenceli,bol etkinlikli, çocukların gelişimine katkılı arkadaşlıklar paylaşımlar. ... E haydi

 • cocuk bakıcısı ve eve yardımcı mı arıyorsun
  3 Üye, 1 İleti

  Cocuk bakıcısı olanlar eve yardımcı arayanlar icin

 • İzmirde oyun grubu arıyorum
  3 Üye, 1 İleti

  17 aylık kızım çok sıkılıyor :( izmirde oyun grubu bilen var mı?

 • Genel Anestezi İle Sünnet
  3 Üye, 1 İleti

  Merhabalar ;

  Yoğun araştırmalarıma rağmen tam anlamıyla nasıl olup bittiğini hiçbir sayfada bulamadığım için yaşadığımız her anı buraya yazmak istedim. Benim gibi anneciklere umarım yardımcı olur.Bu arada oğlum 05.07.2012 doğumlu 28 aylıkken operasyonumuz Allahın izniyle hiçbir sorun yaşamadan tamamlandı.

  Oğlumun pipisindeki enfeksiyon sonrası sünnet yaptıralımmı , yaptırmayalımmı düşüncelerimiz başladı. Ben daha doğduğu gün yaptırma kararındayken babamız ne yazık ki razı olmadı. Geçen aylarda yaşadığımız bir enfeksiyon sonrası oğlum anneannedeyken devlet hastanesinde herhangi bir doktora muyane oluyor ve ilaçları (antibiyotik) bittikten sonra gelin sünnet edelim diyorlar. İlacı kullandığı sürede oğlumu alıp İstanbula getirdim ve kendi doktorumuza götürdüm aciliyeti yok olabilir böyle enfeksiyon dedi doktorumuz ilaçları bitsin sorun devam ederse (çiş yaparken acıma gibi..) gelin tekrar konuşalım dedi.

  Veee bu olaydan sonra oğlumu sünnet ettirme kararı aldım ve bu süreçte babayı da ikna ettik. Asıl sorun şimdi başlıyor. Oğlum doktora muayene olurken bile ortalığı ayağa kaldırırken lokal anestezi ile sünnet olması mümkün değildi. Doktorumuz da bunu dile getirdi ve genel anestezi ile sünnet olabileceğini söyledi .Bu süreçte baba ile tekrar tartışmalarımız başladı genel anestezi ile olamaz diye. Neyse doktorumuza bir kez daha gittik ve herşeyi ayrıntısı ile anlatmasını rica ettik. Genel anestezi normal bir ameliyat anestezisi olmadığını 15 dk lık bir operasyon için kısa süreli uyutulacağını söyledi ve babamız biraz da olsa ikna oldu. Benim bu kadar sünnet olmasını istememdeki ısrar oğluma büyüdüğü zaman o korkuyu yaşatmamak için. Çevremdeki arkadaşlarımın çocuklarından gözlemlediğim kadarı ile sünnet konusu açıldığında çocukları annelerinin ağızlarını kapatıyor o derece :)

  Yaşadığımız süreçlere gelince ;

  Operasyondan bir kaç gün önce parmaktan alınan kan testi ve anestezi muayenesi. Kan testi normal bildiğimiz bir test . Anestezi muayenesi de normal bir doktor muayenesi sırt ve göğüs dinlemeleri ve bir kaç soru ( önemli bir hastalığı var mı ? / Herhangi bir alerjisi var mı ? / Sürekli ya da şu sıralar kullandığı bir ilaç var mı ?.. gibi)

  Sünnet günümüz ; gece 24:00 ten sonra hiç bir şey yemeyecek su içmeyecek. Sabah hastaneye yatışımız yapıldı. Sakinleştirici şurup verildi .( Bizimki tam aksine kudurdu) Sonrasında bone ve ameliyat önlüğü giydirildi. İçeride yaşananları anestezi uzmanının anlatımıyla şöyle açıklayabilirim. Maske ile uyutma sonrasında damar yolu açılması ve damar yolundan verilen ilaç ile tamamen uyutma. 10:15 te ameliyathaneye girdi ve tam 11:00 de çıktı. Anestezinin etkisiyle 15-20 dakikalık çok ciddi bir ağlama krizi ( Ödümü kopadı ve bir anlık ben neyaptım dememe sebep oldu ) Neyseki damar yolundan yapılan farklı bir iğneyle saat 13:00 e kadar uyudu. 13:00 te birşeyler yemesi için uyandırdık. Biraz gülümsedi ve bir kaç kaşık çorba ve yoğurt yiyebildi ve tekrar uyudu. Eve gldiğimizde ağrı kesici şurubunu verdimve saat 16:30 a kadar tekrar uyudu.Uyandığında herşey normaldi hiçbir acı ya da ağrı yaşamadı.Sadece anestezi aldığı için kustu. O gece ateşlenir diye sabaha kadar uyumadım. Fakat mışıl mışıl uyudu bebeğim. Bugün 3. günümüz ve ben bebeğimi anneanneye emanet ederek iş başı yaptım. Hatta dün bile iş başı yapabilirdim ama oğlumla beraber bir gün daha geçirmek mükemmel.

  Sorularınız olursa seve seve cevaplayabilirim.

  Teşekkürler

   

   

 • Yaratıcı Çocuklar & Kindermusik
  3 Üye, 2 İleti
  Kindermusik Bursa/Nilufer :

  Çocukların,beyin, vucut, kalp ve ruh gelişimini sağlamak için, Yaratıcı Çocuklar Ebeveyn ve Çocuk Kulubü 0-5 yaş arası erken gelişim programı olan Kindermusik'i sunar.

  Kindermusik sınıflarımızda yaratıcı oyunlar, hikayeler, hareketler ve çocuklar için özel dizayn edilmiş enstrümanlarla ritm duygusunun kazandırılması yoluyla çocuğun gelişimi sağlanır. Bu tür bir eğitimden geçen çocukların zekalarının artacağı, daha yaratıcı olacakları, kendilerini daha iyi ifade edip mantıklı düşünecekleri, daha sosyal olabilecekleri ve takım çalışmasına yatkınlıklarının gelişeceği, bilim adamları tarafından ispatlanmıştır.

  Bütün çocuklar Kindermusikle buyusun !

  KINDERMUSIK şimdi BURSA - Nilufer de !

  Gelin eğlencemize siz de katılın.

  Bizimle irtibata geçin 0543 4794724
  bilgi@yaraticicocuklar.com


 • Akd Kİds Batıkent / ankara temsilciliği
  2 Üye, 0 İleti

  1eylul 2014 de basladik akd kids ankara batikent subesine ve pesi sira gelisen olaylar bizi oldukca yipratti kisaca anlatmak istiyorum""

  Ben bir anneyim ve bir annenin olabileceği kadar tedirgin endişeli sorgulayiciyim, çokta iyi bir gözlemciyim.

  ters giden bisiyler vardi, cami acip disari sarkan bir cocuk; bunun ustune camlara kilit takildi dendigi halde ust kattan disari atilan oyuncaklar, herkesin durumu kurtarma cabasinda olup her bireyin olay karsisindaki farkli savunma durumu!!! Görüşmelerimizde tam gun ingilizce egitim die sectik bu kresi ve 2. Haftaya kadar tam gun die bildigimiz cift dilli egitim kayittan sonra 1 saate indirildi ve herkes boyle biliyor siz yanlis anlsmissiniz denildi nasil yanlis anlatin kistaslarim vardi kres ararken yoksa nie tercih edeyim ? Cocuk alisti artik bizi bagladilar dusuncesinde idiler. hatta programda yabancı dil 1 saat bile değil yarim saat kisacasi kandırıldık. 5 ogun yemek denilip 2. Hafta 4 dusmesi 3. Hafta programda 3defaya indirilmesi bir diğer can sıkıcı durum kartlar açık oynanmiyor dikkatli olan velileri hesaba katmamislar belliki. ogretmen eksiginin tamamlanmamasi, doldurulmak icin doldurulmus anne bilgilendirme formlari, hic bir etkinlik yapilmayip sadece oyun oynanmasi ve grupta olmamasi gereken 24 ay alti akraba çocukları v.s

  hatları olmayan esnek yapilasma hepsi bir araya gelince beni huzursuz etmeye başladı.

  sürekli Kurucular ve psikolog sorumlu mudur ile diolog halinde sıkıntılarımi dile getiriyordum. Surekli bir ikna cabasi ve surekli ertelenen eksiklikler su bugun die Ötelenen güvenlik ekipman ve öğretmen eksiği:÷(( kamera yok kapiya parmak okuyucu koymuşlar çocuklar sınıfta iken bile içeri alınmadik hiçbi şekilde çocukları izleme şansı yok kime ne emanet ettik bilgi yok ogretmen zaten hiç bahsetmeye gerek yok değişik biri birazdan bu yorumumun nedenini anlayacaksınız. Daha bisuru hadise havalandirma yok yangin merdiveni yok dil okulunda dil ogretmeni yok öğretmen hakkında bilgi istiyorum deneyimi 12 yil dediler ogretmen 8. Yilim dedi, organik denilen gidalarda bile kendi iclerinde biri halden aliyoruz derken digeri temmelide bahcemizden diyerek komiklestiler. Velhasil içeri sokmama sebepleri salı günü ani bir hamleyle Yatakhaneye çıkmam ile ortaya çıktı engellemeler beni engelleyemedi.

  daha önce 0-24 ayin odası olarak gösterilen çatı katındaki eğimli oda çocuk Yatakhanesi olmuş

  (18 aylık çocuğu 2 yas grubuna ekleyince orası boş kaldi) neyse 15 civarı yatak vardı burda ama benim oğlumun ki yoktu !!

  dorugun yatağı nerde deyince sorumlu mudur öğretmeni toplamıstir dedi. niye toplasinki dedim salı günü? biraz sert çıkınca ogretmeni ne soralım dedi; aşağı indik öğretmen kemkum biz diğer tarafta uyuyoruz die beni oylamaya çalışsada orayada bakmak istiyorum diyerek çıktığım yer kurucu odası die gösterilen masalarin bir yığın kablonun kamera kayıt cihazının olduğu fazla eşya ve malzemeleri depoladiklari 20m2 lik yüksekliği çatı olduğu için eğimli bir alan içinde ikinci küçük çatının olduğu eni sadece bir kampet Sığacak kadar derinliği 8 tane kampeti anca almış yükseklik ise 5 yaşındaki bir çocuğun boyu kadar olan tünel tarzı bir alanda sıralanmış yataklarin arasındaydı oğlumun nevresim takımı âleni bi şekilde belliydi orda yatirildigi; neden burda yatagi die sordugumda büyükler ses yapıyor o yüzden küçükleri buraya taşıdık dedi. Neden büyükler değildi? 3-4-5-6 yas grubu gidip evde anlatır die miydi? 2 yas anlatamaz ama değilmi ? planladıkları gbi olmadı gerisi ise giderek Çirkinlesen bir konuşma ile dewam etti kurucu ortaklarından taliha hnm ile. son nokta ise kurucu tarafından memnun olmayıp çocuğunu burdan alan veliler olduğu gibi bizimde yolladığımiz veliler var şeklinde oldu. ( ertesi gün konuşmaya şahit olan bir velinin ikaz etmesi ile bana telefonla donus yapan kurucu durumu toparlamaya çalışsada bu seferde bakın sizi arayıp bu konuşmayı yapmak zorunda değilim gibi

 • Oyun Grubu Ankara-Batıkent
  2 Üye, 1 İleti
  Merhaba...Bebeğim 14.5 aylık..Bu dönemde parka çıkmamıza rağmen kendi ay grubuna uygun oyun grubu daha eğlenceli ve eğitici olabileceğini düşünüyorum. Sosyalleşmeleri açısından da çok önemli. Batıkentte oturan anneler varsa yazabilirlerse çok sevinirim
 • ARALIK 2013 ANNELERİ
  2 Üye, 0 İleti
  Bu grup Aralık 2013 doğumlu bebekleri olan annelerin iletişimi ve paylaşımları için kurulmuştur. Haydi bebeklerimizi birlikte büyütüp yakın çevredeki etkinliklere birlikte katılıp kendi oyun grubumuzu kuralım:) 
 • ÖZEL ÇORLU SEÇİL ÖZÜER ANAOKULU
  2 Üye, 0 İleti
  NEDEN FARKLIYIZ ? 

  * Butik bir okuluz, sıcak aile ortamı sunuyoruz 
  * Kaliteli eğitimin geleceğe yapılan en değerli yatırım olduğunu biliyoruz. 
  * Hayata çocuk gözüyle bakıyoruz 
  * Her çocuğun kar tanesi gibi birbirinden farklı olduğunu biliyoruz. 
  * Bireysel gelişim hedefliyoruz 
  * Özgürlük içinde sınırlar olduğunu biliyor, saygıyı aşılıyoruz. 
  * Çevremizi ve tüm canlıları seviyoruz, sorumluluk duygusunu aşılıyoruz. 
  * Çocuklara oynayarak ve yaparak, eğlenceli öğrenme imkanı sunuyoruz. 
  * Farklı düşünme ve beyin fırtınası tekniklerini uyguluyoruz. 
  * Modern eğitim sistemlerini takip ediyor ve uyguluyoruz. ( Montessori, scamper, hıgh - scope ) * Tohum kütüphanemizi kendimiz yaratıyoruz.
 • uykusuz bebekler
  2 Üye, 0 İleti
  9 aylık bebeğim var.doğduğundan beri gündüzleri çok az uyuyor.günde birkac kez ve kesinlikle yarım saati geçmiyor.daha uzun süreli uyuması için ne yapabilirim
Grup Yarat

Grubunu kolaylıkla kurabilir, istediğin kişileri davet edebilirsin.

Yeni Grup >>

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...