oğlumun kilosunu kafama çoook takıyorum

02/21/2012 17:25:00

merhabalr benim oğlum 4.5 aylık kilosu şu anda 6.400 gram doğum kilosuda 3.350 gram sizce kilosu iyimi bilemiyorum.boyuda 67 santim dounca boyu 55 cantimdi

Ynt: oğlumun kilosunu kafama çoook takıyorum

02/21/2012 17:31:00

Zayif oldunumu dusunuosun?

02/21/2012 17:35:00

ilk 6 ay her ay 1 kilo alması normal diye biliyorum

02/21/2012 17:37:00

6 aylıkken doğum kilosunu ikiye katlaması basit bir sağlık göstergesi olarak doktorlar tarafından  kabul ediliyor. sizin bebeğiniz 6 aylık olmadan neredeyse ikiye katlamış durumda kilosunu. gayet normal kilolu bir bebek.

02/21/2012 17:46:00

bebegin normal, harika bir bebek, lutfen takma kafana, ilerde kati gidaya geciste bu takintilarla cocugunu yemekten sogutur, israr ve zorlamayla, yeme probemi yaratirsin. bebegin masallah harika kiloya sahip, kaldi ki bu cok kulturel birsey. ben kanadada yasiyorum ve ben de tabiki kiloyu onemsiyorum. bu nedenle cok hassas bir tarti aldim ve lorini zirt birt tartarim ama yemesine pek karismamaya calisiyorum. doktor ofisinde anne baba dergisi gordum baktim baslik yeme problemi, hemen actim, tabi kizim 19 aylik ve 10,5 kilo. kimine gore zayif ama artik takmamayi ogrendim. ne diyordum yeme problemi sayfasini actim, nasil daha cok yedirebilirimle ilgili taktikler bulurum umuduyla ama konu obezite idi. burada da nasil daha az yediririmle ugrasiyor insanlar ve lorin cok kucukten beri 10 aylikkenden beri kosar ziplar, tirmanir, atletiktir, kanadalilar, kilosuna, ve aktifligine hayran. cunku tombik bebek biraz daha geriden geliyor bu konularda." yaa akdeniz mutfagi harika, saglikli, o nedenle bu cocuk boyle saglikli, corba tariflerni bizimle paylasir misin..." bir biz turk anneleri bu kadar takintiliyiz bu konuda heralde. onlar sayesinde takmamaya basladim kilosunu ki bana gore zayif arkadas bu bebek.

02/21/2012 18:16:00

ben de aynı senin gibiyim.oğlum 7 aylık ve kilosu 9.200 ,boyu da 70 cm .doktorumuz kilosu çok ii üst sınıra yakın seyrediyor diyor ama benim gönlüm ikna olmuyor bir türlü  :) sanırım bu annelik psikolojisi her gördüğüme soruyorum bu ara zayıfladı gibi geliyor bana siz de farkettiniz mi ? diye. yanıt hep aynı ''yoooo gayet ii abartma :)) bence biraz kuruntu yapıyoruz galiba hele etrafımızda yaşıtı bi tombul çocuk görürsem tamamdır iyice sıska görünür gözüme :(  en azından ben öyleyim

02/21/2012 19:48:00

boyu uzuyorsa,çok sık hastalanmıyor ve genel durumu iyiyse hiiçç kafana takma.kızım 15,5 aylık ve 8,800 civarında..bende çok taktım yok sütüm yaramıyor yok niye kilo almıyor,vs vs.

ama ek gıdaya geçince anladımki,yese de çok kilo almıyor,çünkü yapısı bu..artık hiç üzülmüyorum,geçenlerde bi arkadaş demişti, "çağımızın hastalığı obezite,boşver en azından obez olmaz" diye..en azından böyle olmicanı düşünüyorum,inşallah..

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...