nisan bebekleri için besleyici ek gıdalar.....

08/31/2010 23:55:00

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Ynt: nisan bebekleri için besleyici ek gıdalar.....

09/18/2010 06:05:00

Biz 2 hafta sonra basliyoruz. Once 1 hafta haslanmis havuc. Su ve cay kasigi zeytinyagi ile boza kivamina gelecek. Ilk gun bir tatli kasigi ve hergun +1 kasik. 2. hafta buna kabak ekliyoruz. Ogunlerin ardindan da azicik su icecek. Bizim doktor cok yavas baslatiyor. Ustelik sadece aptamille beslendigi halde.

09/23/2010 19:29:00

Nisa Yağmur'um 12 nisan doğumlu.biz de daha yeni başladık.yoğurt ve meyve suyu verdim şimdilik .ilk üç gün yoğurt denedik.sonraki üç gün şeftali suyu ekledik.bugün de elma suyu denedik.meyve sularında sorun yok ama yoğurdu öğürerek yiyor .büyük kızım da böyleydi.isteyerek yoğurt yediğinde 2.5 yaşındaydı.kahvaltı ya da çorbaya 6 ayı doldurana kadar başlamayı düşünmüyorum doktorumuz da gerek yok dedi.mama falan almıyor sadece anne sütü alıyor.

09/24/2010 11:17:00

Ozgekuzey siz baya hizlisiniz. Biz 5 gun sadece havuc, 5 gun de kabak+havuc baslayacagiz 2 hafta sonra

09/24/2010 11:45:00

ya cahilliğimi bagıslayın ama bu kahvaltılılıklar mama ile karıstırılıp mı verilecek?

09/24/2010 11:48:00

Ben de bir o kadar cahilim, hic bir fikrim yok.

09/24/2010 18:36:00

biz 4.ayımız dolduğunda basladık ek gıdaya.anne sutu malesef yok:(

elma haric seftali,armut,erik,muz,üzüm,kayısı yiyor oğlum.elmayı da azıcık suyla hasladım.ocaktan almadan 2-3 dk once de içine cubuk tarcın attım.sonuc elmayı da yedi :)

sebzelerle aramız hiç iyi degil maalesef.kavanoz mamalarından da sadece milupanın brokoli-patates ve yesil fasulye domatesi yiyor.herseyi kendim yapmak istedim hazır bir sey vermek istemedim hic ama yemeyince mecbur kaldım.

simdi de corbayı yapıyorum içine kabak,havuc,patates,fasulye,semizotu,domates ne varsa ona gore karıstıyorum.bazen pirinc atıyorum içine bazen de piştikten sonra irmik.zeytinyagı ya da tuzsuz tereyağı ekliyorum.madem yemiyorsun yedirecek bişey bulurum ben dedim ve içine 2 kaşık tahıl koyunca yiyor :)

yogurda geceli 1 hafta oldu.bizim drumuzda danino benim yogurdum ya da sutas babymix sade verebilirsiniz dedi.ilk 3 gun yedi 2 gun yemedi.bugun yine yedi cok sukur.

muhallebi olarakta ballı irmikli ya da sutlu meyveli pirincli veriyorum.bazen içlerine kendim de meyve ekliyorum.

09/25/2010 10:17:00

Nasil gecti ozgekuzey?

09/29/2010 07:12:00

Ozgekuzey cahil bir sorum var. Süzgeçten geçirdim demişsin. Bu nasıl bir işlem? Süzgeç bildiğimiz süzgeç mi?

09/29/2010 09:35:00

ya arkadaşlar ben daha normal ek gıdaya geçemedim. arada 1 2 kez devam sütü veriyordum ama oğlum çok sevemedi. doktorumuz "daha erken, sütün yetiyosa verme" dedi. ama sizin verdiklerinizi gördükçe de acaba oğlum aç mı kalıyo diye düşünmeye başladım valla:)

09/29/2010 10:34:00

Benim sutum olsaydi 6 aydan once ek gida vermezdim. Zaten biz de hala baslamadik. 5.5da baslayacagiz.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 nisan ayı anneleri ve bebekleri ....buyrun sohbete....

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...