nisan bebekleri için besleyici ek gıdalar.....

Ynt: nisan bebekleri için besleyici ek gıdalar.....

12/01/2010 13:03:00

burada Nisan bebekleri için ek gıdaları konuşmuyor muyduk?yoksa başlığı ben mi yanlış okuyorum???

12/01/2010 13:08:00

Konu dağıldı, toparlayalım. Soğan vermeye başladınız mı?

12/01/2010 13:20:00

henüz vermedim

12/01/2010 13:21:00

bugün tavuk suyu çorba yaptım içine de biraz irmik attım.pıtırcığım pek güzel yedi.

12/01/2010 13:33:00

ben de denedim pırasayı.az da olsa yedi.kıymalı pırasa yemeği yapmıştım.

12/01/2010 13:36:00

bir de şunu denedim onu da güzel yedi
kırmızı biber
haşlanmış nohut
pirinç
patates
havuç
kıyma
kereviz
ama yedi derken yanlış anlamayın öyle ağzını aça aça değil,oyunla falan küçük çerez kaseleriyle 1 kaseye yakın.
sizinkiler miktar olarak ne kadar yiyorlar?

12/01/2010 14:01:00

Benimki çok az yiyor. Muhallebi ve meyve püresi 100 ml civarı yani çerez kasesi kadar. Sebze ise onların yarısı kadar. Sebzeyi oyunla bile zor yiyor.

12/01/2010 14:08:00

meyve püresini zorlarsam 1 kavanoz yiyor.muhallebileri ve mamaları sevmedi.

12/01/2010 19:55:00

Selencat,ben hem soğan hem sarımsak veriyorum alıştı ve seviyor.Miktar olarak meyvelerde 1 bütün meyva yiyiyor aynı gün ayrıca yoğurdunada yarım elma rendeliyorum.Bugün meyva püresine(muz) ek olarak buğday ekledim.Sebze püresinide önceden 1 su bardağı veriyordum şimdi yarım su bardağına indirdim.
Ysmnshn, bugün bende ciğerli pırasa çorbası yaptım çok sevdi.Yarım bardaktan fazla istedi ama vermedim.Tarifide şöyle;1 küçük pırasa,yarım patates,1 küçük havuç doğranır tereyağda şöyle bir çevrilir içine bulgur ve buğday eklenir üzerini geçecek kadar su.Sebzeler yumuşamaya bırakılır.Üzerine yarım limon suyu dökülür.Ocaktan alınca ezilir yada rondodan geçirilir.Pırasa kabuklu sebze olunca ben rondodan hafif geçirdim.Önceden haşladığım tavuk ciğerinide ezdim karıştıdım çok sevdi,insan ne kadar mutlu oluyor o iştahla yerken:)))

12/01/2010 20:13:00

bu buğday gaz yapmıuor mu?

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 nisan ayı anneleri ve bebekleri ....buyrun sohbete....

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...