nisan bebekleri için besleyici ek gıdalar.....

Ynt: nisan bebekleri için besleyici ek gıdalar.....

12/06/2010 13:08:00

neden bu kadar korkuyorsunuz anlayamadım et konusunda.ben büyük kızıma da şimdi küçüğüne de 6.aydan sonra et (kıyma),tavuk ve 7.aydan sonra da balık ,9.aydan sonra da kuzu ciğeri verdim.ufaklık balığa bayıldı.büyüğü çok sevmemişti ama haftada 1 mutlaka yiyordu.haftada bir de ciğer yiyordu.ufaklığım köfteye de dolmaya da bayıldı.onun için salçasız ve baharatsız pişiriyorum. o da afiyetle yiyor.hayvansal protein bu aylarda çok önemli.korkmanıza gerek yok.çorbalarına kıyma koyun dolma yapın minik köfteler yapın onlar da yesin büyüsün :)

12/06/2010 13:13:00

Ek gıdaları  ne kadar aralıklarla veriyorsunuz.? Ben oğluma iki saatte bir bişeyler yedirmeye çalışıyorum.Sanırım tiksindi iyice.Artık ağzını bile açmıyor.Çok mu zorladım nedir:(

12/06/2010 13:26:00

08:-09:00 arası kahvaltı
10:00-10:30 arası anne sütü
12:00-12:30 arası meyve
13:30-14:00 arası öğle yemeği(sebze çrb.,köfte,dolma,vs)
17:00-17:30 arası yoğurt(bundan nefret ediyor)
18:30-19:00 anne sütü
20:00 anne sütü
21:30 anne sütü
24:30-01:30 arası anne sütü(uykuda iken)

bu arada yemekleri doyumluk yemezse anne sütü ile takviye.

12/06/2010 13:31:00

Hemen hemen aynı saat dilimleri.Tek farkımız efe beni daha sık emiyor.Neyse normalmiş demek ki besleme saatlerim:) Sanırım oğlum anne sütü dışındaki gıdalara fazla alışamadı hala.Belki biraz daha zamana ihtiyacı var.Tşkler nisa.

12/06/2010 13:42:00

rica ederim canım .benim pıtırcık da zor alıştı.yine de doyumluk değil her öğün anne sütü takviyesi yapıyorum.alışması zaman alıyor.biz 5.ayda başladık ek gıdaları tatmaya .yukarıda yazdığım öğünler oluştuğunda 6.5 aylıktı neredeyse.

12/06/2010 13:43:00

Oğlum küçük çerez kasesinin yarısı kadar yiyor hala herşeyi.Hergün ne yapacağımı şaşırdım inan.Bikaç gün alıştı tamadır demiştim.2-3 gündür yine sorun yaşıyoruz.Birde dişleri belirdi ama çıkamadı hala.Eli sürekli ağzında bitanemin.Çok rahatsızlık duyduğuda belli.Bu yüzdende beslenmesinde sorun yaşıyoruz kanımca.Umarın bir an önce çözülür bu sorunumuz.Stres oluyorum ister istemez.7 ay 10 günlük şu an Efe.8 kilo 600 gram.Doğduğunda 2 kgdu.Doktorlar gelişimi çok iyi diyor.Ama anne olmak böyle bişey olsa gerek.Ona iyi bakamadığımı düşünüyorum yemesinde sorun oldukça:)

12/06/2010 14:26:00

Benimki cooook daha az yiyor. 07.00 formul sut (bu hafta kahvaltiya baslayacagiz) 10.00 meyve puresi (yarim kucuk kase) 13.00 sebze puresi (yarim kucuk kaseyi bitirmiyor) 16.00 tahilli kasik mamasi (yarim kucuk kase) 19.00 formul sut 02.00 formul sut valla bu kadarini zor yiyor :)

12/06/2010 14:49:00

nisa06, ben et meselesine degil, sakatata takildim. gercekten ne buyuk oglumda doktorumuzdan, ne onun arkadaslarinin annelerinden ne de baska buyuklerden duymustum.. sasirdim cok! degilse ben de hergun et (dana, kuzu, tavuk) veriyorum.. hem corbasina kiyma karistiriyorum, hem de bazen kofte yapiyorum (henuz yiyemiyor ama minciklamayi cok seviyor!)

selencat, yemiyor diye sakin uzulme ve onu zorlama..
mavilikler sen de oyle... bebeginin kilosu benim buyuk oglumun 1 yasindayken bile ulasamadigi bir kilo!!! dis cikarma doneminde suzuluyor gibi oluyorlar ama sonra hemen telafi ediyorlar :)
zorladikca da zaten iyice yemez oluyorlar, tecrubeyle sabit! buyumesi normal sinirlar icindeyse birakin kendileri karar versin ;) biz buyuk oglanla hala didisiyoruz ve o kucucuk, zayif, en alt persantilde (hatta bazen altinda) bir oglan! kucuk yese de yemese de umrumda degil ve o da gayet iyi kiloda ve boyda...

ciger ve dalak meselesine yanit bekliyorum hala :)

12/06/2010 15:49:00

dr. um eti her gün ver dedi. ciddi kansızlık var bebeğimde. ciğeri de 8. ayda verin dedi. bu arada kaynana kelle paça içiriyo dedim dr. a daha erken. bağırsak sistemini bozarsınız dedi. daha hazmedemez çok yağlı besindir dedi. peki mikrop falan bulaşır mı dedim? hayır çok yüksek ısılarda pişiyor hayvansal bakteri bulaşmaz sadece çok ağır gelir dedi.

12/06/2010 16:26:00

Hahaha supermiş yasemin, seninki tam bir cimcime zaten. Aslında çok da üzülmüyorum. Gelişiminde bir sorun yok, sadece kilolu değil. Böyle olunca da çok takmıyorum az yemesine. Bakalım yarın doktor kontrolümüz var, esas onun söyleyecekleri önemli. Yoksa ben de eşim de az yiyerek büyümüşüz, oğlandan başka türlü beklemek haksızlık olurdu :))

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 nisan ayı anneleri ve bebekleri ....buyrun sohbete....

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...