nisan bebekleri için besleyici ek gıdalar.....

Ynt: nisan bebekleri için besleyici ek gıdalar.....

12/06/2010 19:04:00

evet az yemekle bişey olmuyorlar büyük kızım hep az yiyen iştahsız bir çocuktu.hatta arkadaşlarıma espri yapıyordum fotosentez yapıyor benim kız diye.şimdi 1. sınıfa gidiyor.sınıf arkadaşlarına baktığımda kızım hiç de öyle cılız görünmüyor.hatta ondan daha cılız çocuklar bile var.ama çok şükür zayıf da olsa hiç öyle sık sık hastalanan bir çocuk olmadı 3 yıl kreş hayatımız olmasına rağmen.önemli olan da bu bence.o yüzden küçük pıtırcığımı miktar konusunda hiç zorlamıyorum.yemek istemediği zaman bırakıyorum.

12/06/2010 20:30:00

Tulın,bize de doktormuz bir liste yazıp vermişti ek gıdalara geçtiğimiz dönem;6,5-7 ay tavuk-kıyma-ciğer  7-7,5 ay balık yazmıştı.Biz kıyma haricinde tavuk  ciğeri ve balık da verdik.ki tavuk ciğeri B vitamininin en kuvvetli olduğu gıda-,önümüzdeki hafta kuzu ciğeride vereceğim.

Bugün de yine somon balıklı balkabağı çorbası yaptım.Gerçi pek çorba kıvamı olmadı baya bi yemek kıvamı oldu.balığıda 1 büyük köfte büyüklüğünde haşladım.Yemeğine karştırdım.Yarım su bardağı yedi.
Bizim ölçülerde çorba ve yoğurt hep yarım su bardağı kadar.Meyvasını bir orta boy büyüklükte yiyor.

Bugün kahvaltıda dün yumurta yediği için bugün vermedim.kibrit kutusu büyüklüğünde peynir sütümle ezdim ayrı olarak verdim.Tam bugday ekmeği,tahin,pekmez,1 çaykaşığı öğütülmüş kabak çekirdeği bunuda karıştırıp verdim.En son yarım çaybardağı mandalina suyu içti.Üstünede anne sütü.
Bizim saat düzeni her zaman düzenli olmuyor tam birşeyler yedirecekken ya uyuyor ya yemesi uzuyor bir sonraki saat sarkıyor bu nedenle bazen yoğut yetişmiyor veremiyorum.

12/06/2010 20:39:00

Ozgekuzey,dünde dogru yere bakmışım ama hala kerevizli tarif göremedim.Unuttun mu yoksa:( Kerevizin yeşil yapraklarıda kullanılıyormu benim asıl merak ettiğim o.

12/07/2010 09:49:00

Ben brokoli çorbası pişirmiştim.İçine kerevizin yeşil yaprağından da doğradım brokoliyi haşlarken.Ve bi tanede havuç doğramıştım.Tadı çok güzeldi.Eşim ve oğlum bayıldı çorbaya:)
Bence kullanabilirsiniz.

12/07/2010 11:35:00

Kerevizin yapragini ve diger yaprakli sebzeleri nasil eziyorsunuz? Tam ezemiyorum ben ve bebegin bogazina takiliyor. Siz nasil yapiyorsunuz?

12/07/2010 12:01:00

bende yarına ne pişirsem diyodum, gidip kereviz alayım bari...

12/07/2010 12:25:00

kereviz yedik daha önce. bugünde evde yeşil ne varsa onu pişirdim kıymalı. bezelye, fasulye, biber, pirinç. kuru fasulye yapacağım ona ama nasıl yapsam karar veremedim...

12/08/2010 16:44:00

özgekuzey teşekkürler çok açıklayıcı  bi menü wermişsin...

12/08/2010 16:44:00

özgekuzey teşekkürler çok açıklayıcı  bi menü wermişsin...

12/08/2010 18:49:00

arkadaşlar günde kaç kez muhallebi ver,iyorsunuz ben sadece gece yatarken veriyorum onu da içince akşam yemeğine vakit kalmıyoor akşam  yemeği de veren var mı  bir de bakliyat veiyor musunuz kurufasulye nohut tek olarak mı veriyorsunuz  sebze püresine mi karıştırıyorsunuz yoksa bir der şu anne sütü meselesi emziriyorum ama sankş bu aralar sütüm azaldı gibi yetip yetmediğini nasıl anlıcas ki doktora sordum üçü beşi aramayın dedi bana:))))

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 nisan ayı anneleri ve bebekleri ....buyrun sohbete....

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...