nisan bebekleri için besleyici ek gıdalar.....

Ynt: nisan bebekleri için besleyici ek gıdalar.....

12/08/2010 19:19:00

özge kuzey ben sadece cevizz içi, veriyorum bademin fındığın da bi zararı yok artık verilebilir demekki bunları anladım da kabak çekirdeği ne alaka

12/08/2010 19:23:00

ben de merak ettim

12/08/2010 19:31:00

akşam muhallebi olarak milupa tahıllı mama veriyorum ben, doktor bazı akşamlar ise sebze verin onun yerine dedi ama sebze sevmediğinden bilemiyorum ne yapacağımı.

12/08/2010 22:35:00

Bebişime bugün özene bezene kereviz yaptım ama sanki çamur yedirmişim gibi öğüre öğüre bir hal oldu,boğulacak sandım.2 kaşık zor yedi.Babası da bende nefret ederiz kerevizden genlerimizden mi geçti acaba ya çok üzüldüm:(

Seos ben hiç muhallebi vermiyorum doktor 8. aya kadar verme dedi(gerçi bu hafta sonu doktor kontrolümüz var bakalım ozaman ne diyecek),nohut fasulyeyi ise haşlayıp sebze püresine ekliyorum.Bugünde kuşuma mısır verdim.Aslında şöyle yaptım;balkabağını haşladım suyunu süzdüm ezdim içine pekmez tahin ve blendırdan geçmiş mısırla birlikte afiyetle yedi.Kerevizi yemeyince böyle uyduruktan bir sebzeli tahıllı mama yapıverdim.

Kabak çekirdeği hem biz yetişkinler hemde bebişler için çok önemli kabakta çekirdeğinde çinko var ve özellikle bebiş gelişimi için olmazsa olmaz.Ayrıca çinko boy uzatma özelliğine sahip bu sebeblerden ötürü bende gün aşırı veriyorum 1 çay kaşığı.

12/10/2010 22:08:00

Kızıma bugün mercimek çorbası yaptım çok sevdiii:)))Dikkat ediyorum da biz neyi seviyorsak o da seviyor neyi sevmiyorsak oda tiksinerek yemeyi reddediyor:)

12/11/2010 21:40:00

Bugün de kızıma nar suyu ve avakado verdim.Nar suyunun tadına baktım önce kesin içmez çok ekşi dedim.Bi baktım bardaktan löpür löpür götürüyor.Avakadoyuda önce tek verdim bi tadına baktı 2. kaşığı istemedi bende armuduna karıştırdım çok severek yedi.Ya ben bu yeni tattları verirken çok heyecanlanıyorm ve sevdiği zamanda eger çok faydalı bişey yemişse dehşet mutlu oluyorum:)))

12/11/2010 22:38:00

Sahara cigerle ilgili bilgi icin tesekkurler :)

Doktorunuz kim diye bir baslik atmistim bu gruba, bi el atarsaniz sevinirim :)

12/18/2010 22:16:00

Dün ve bugün kızıma etli karnıbahar püresi yedirdim çok sevdi yine.Karnıbaharda bol miktarda fosfor ve B vitamini var.Yalnız biraz az haşlamışım ezemedim blendırdan geçirdim içim rahat etmedi öyle ama ne yapayım ezilmiş halide çok pütürlüydü zorlanır diye böyle yaptım.E biz her şeyi pütürlü vercez diye hiç mi pütürsüz çorba veremicez tarhana ,yoğurt çorbası yada başka çorbalar bunlar pütürsüz???

12/18/2010 22:58:00

arkadaşlar şu bal kabaklı çorba tarifi varya genelde tüm bebişlerde acayip sevip yiyor hani,benim kızım öğürdü ve asla içmek istemedi....kendisi tarhana çorbası ile aşk yaşıyor...

12/19/2010 00:04:00

Ya ozge kuzi'ye kerevizi nasıl sevdirdin?benimki öğğğ diyo başka bişey demiyo:((

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 nisan ayı anneleri ve bebekleri ....buyrun sohbete....

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...