nisan bebekleri için besleyici ek gıdalar.....

Ynt: nisan bebekleri için besleyici ek gıdalar.....

12/25/2010 13:46:00

arkadaşlar gece öğünü olrak bebeklerinize sadece muhallebi mi veriyorsunuz akşam yemeği de veriyor musunuz

12/25/2010 14:26:00

Aksam 6 gibi kasik mama muhallebi veriyorum. Doktor bazen pnun yerine sebze verin dedi ama sebze sevmiyor diye vermedim. Uyuturken de 120 cc formul sut veriyorum.

12/25/2010 19:45:00

ben muhallebi veriyorum sonra uykuya dalarken de emziriyorum

12/25/2010 22:11:00

Ben hiç muhallebi vermiyorum,sebze yemeğide vermiyorum sadece emziriyorum fırsat buldukça,gerçi artık onuda istememeye başladı.
İnek sütü ile yapılan, bebişe tatlı niyetine  verebileceğim pirinçunlu muhallebi tarifi bilen var mı acaba?

12/25/2010 22:18:00

Evet doktorumuz verebilirsin dedi,daha doğrusu pişen gıdaların içinde(çorba,muhallebi,tatlı)verebilirsin dedi.Muhallebiyide sadece pirinç unuyla yapabilirmişim.

12/25/2010 22:42:00

Evet haklısın herkes farklı şeyler söylüyor.Fakat doktorumuzun uyardığı tek konu kesinlikle çiğ süt verilmemesi idi.Bende mhallebiyi  sürekli vermicem arada bir tatlı niyetine,hiç yemedi onunda tadına baksın istiyorum.

12/26/2010 10:26:00

Bende pirinç unu ve sütle yapıyorum muhallebiyi.Efe pek sevmiyor ama:)

Eskiden anne sütü herşeyden kıymetliydi.Bebekler 2-2.5 yaşına kadar emerdi neredeyse.Çok da sağlıklı olurlardı.Ki inek sütü içerek büyüdük hepimizde.Şimdi anne sütünün fazlası zarar, yok inek sütü vermeyin vs vs.Bir sürü yasak.Buna rağmen bebekler çok sağlıksız.Annem beni ne yoklukla büyütmüş.Yiyecek doğru düzgün bişey bile yokmuş:) Sütü bulsan meyve - sebze yok,et yok.

Şimdi herşey var ama bebeklerde ne sağlık ne iştah var.Akşama kadar Efe'ye bişeyler yedirebilmek için yapmadığım hazırlamadığım yiyecek yok.Buna rağmen yemiyor.Biraz fazla mı üstüne düşüyoruz bilmiyorum.Üzerine titredikçe böyle oluyor gibime geliyor artık.

12/26/2010 10:39:00

Bence bu kadar ustune dusmeyin. Yemiyor diye buralara yazip kendinizi sartlandirirsaniz etkilenip daha da yemez. Ben ne zaman onemsemesem daha iyi yiyor :)) Bir de bence anne sutu hala da cooook degerli. Keske benim daha cok olsaydi.

12/26/2010 12:35:00

arkadaşlar bi de öğlen yemeklerinde neler veriyorsunuz genel olrak ben hala sebzeleri karıştırıp içine mercimek bulgur köfte ya da kıyma ekleyip vermeye çalışıyorum arada bir tarhana çorbası deişik çorbalar da veriyorum ama sanki sebze püresine bi çok şey karıştırıyoruz ya daha vitaminliymiş tek tarhana ya da başka çorbalar yetmezmiş gibi geliyo

12/26/2010 12:51:00

Ben etli sebze puresi veriyorum yemek olarak. Zaten az yiyor, bari herseyden yemis olsun diyorum.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 nisan ayı anneleri ve bebekleri ....buyrun sohbete....

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...