nisan bebekleri için besleyici ek gıdalar.....

Ynt: nisan bebekleri için besleyici ek gıdalar.....

12/26/2010 22:10:00

Seos,
bende genellikle etli sebze püresi veriyorum.Bugün içine ekmek ufalanmış ve buğday atılmış tarhana çorbası ve yoğurtlu ev yapımı  erişte verdim ikisinide severek yedi.Erişteyi hafif ezdim yoğurtla karıştırdım ilk kez yedi:)

12/27/2010 05:05:00

Nisa06. Unutmamak lazim ki her cocuk kendine munhasir. Sana sunu soyleyen 10 kisi oldu mu: hayatimizda gordugumuz / duydugumuz en zor bebek seninki. O yuzden evet tek basima yetisemiyorum. Ac kaliyorum tekken oyle diyim :)) gecede kac kez emziriyor veya formul sut veriyorsunuz? Doktor bize artik gece beslemesini kesebilirsiniz dedi ama benimki hala 2 kez biberon aliyor.

12/27/2010 06:53:00

selencat allah kolaylık versin.rahatsızlıkların için de acil şifa diliyorum.
gece beslenmesi konusuna gelince 1 - 2 arası 1 kez emziriyorum.ben yatmadan önce .sabah 7 de ayakta.

12/27/2010 08:44:00

Yarım çay bardağı süte  yarım tatlı kaşığı pirinç unu katıyorum.Pişmesine yakında 1 çay kaşığı şeker ilave ediyorum.

Bu arada bende bebeğine yalnız bakan annelerdenim:)Ki Antalya'da ne bir akrabam ne de arkadaş çevrem var.Saolsun komşularım ölsem kapımı açmaz,öyle bir ortam işte.Bigün bende iflas edicem ama ne zaman bilmiyorum.Eşimde eve çok yorgun geliyor.Efe'yle 15 dk ilgileniyor tamamdır.Yemek çay vs ne konuşabiliyoruz ne birbirimizle ilgilenebiliyoruz.Bu durumdan da çok rahatsızım.Bi kaç haftadır bunalımda gibiyim sanki:) Herşeyden şikayet etmeye başladım.Allah sonumu hayıra getirsin:) Herşeye yalnız yetişmeye çalışıyorum bende.3 gün önce rahatsızlandım.Doktora gittik kan tahlili vs.Kan değerlerim çok düşük çıktı.Doktor sen hiç mi bişey yemiyorsun dinlemiyorsun dedi.Kendine dikkat et dedi.:(
Keşke aileme yakın olabilseydim.Annem yanımda olsaydı çok iyi olacaktı.

12/27/2010 09:08:00

Bu sıralar bizimkide çok huysuz. Acaba diş olabilir mi? (hiç diş çıkarmadık daha) Ara ara ateşleniyor. bi bakıyorum çok yiyor, bi bakıyorumhiç yemiyor.kendini emmeye veriyor. ne yapacağını şaşırıyor. Az önce de yemiş olduğu 1 kase kahvaltı karışımını olduğu gibi çıkardı. Allahım kafayı yiycem. bende yalnız annelerdenim. mavilikler seninle aynıyım yani. tek fark eşim işten gelince çok ilgileniyor saolsun. Bebek bakmak gerçekten zor, sen de çok yoruluyorsun diyor. 
 bu arada ben pirinç unuyla  muhallebihiç yapmıyorum. çünkü yemeyip de kaldığı zaman sulu sulu acayip bi hal alıyor. onun yerine normal unla yada irmikle yapıyorum daha güzel oluyor.

12/27/2010 10:02:00

Efe'nin yemediği ne varsa ben bekletmiyorum hiç.Onu çöpe döküyorum.Zaten fazla yemediği için çok az yapıyorum herşeyden.Yiyeceği zaman tekrar yapıyorum.Efe'de de vardı huysuzluk dün ve bugün iyi çok şükür.Bugün kahvaltısınıda yaptı çok şaşırdım.Alt damağı kabarmış iyice.Dişi çıkıcak galiba.Elide sürekli ağzında.Ateş ve kusma yok bizimkinde.Efe'de sürekli emmek istiyor.Sizinki de dişten huysuz olabilir.

12/27/2010 10:18:00

Kahvalti! Kesinlikle yediremiyorum. Muhallebi yumurta tuzsuz beyazpeynir pekmez. Karistirip verdim yemedi. Pekmezi cikardim yemedi. Peyniri ve yumurtayi ayri ayri muhallebiyle karistirdim yemedi, muhallebisiz tek verdim yemedi. Ne yapacagim? İmdat!

12/27/2010 12:34:00

Yasemin umarim ikimizinki de yer kisa zamanda alisip. Gene ayniyiz ;)) ozge, kuzeye masallah, tulum peynirini deneyecegim ben de.

12/27/2010 13:51:00

Çok şükür bizde de kahvaltı sorunu yok.Sabah emzirip üstüne kahvaltı veriyorum severek yumurtayı,peyniri,ekmeği,tahini pekmezi yiyiyor.bazen biraz bırakıyor kasede tabi:)Şimdi yumurta için araştırdım ,artık yumurtayı marketten almıcam,köy yumurtası bulduk ondan vericem pıtırcığıma.

12/30/2010 19:34:00

Yoğurt yapımı ile ilgili sıkıntım vardı;devamlı sıcak ortam saglayamadığım için yoğurt kışın olmuyor dolayısıyla bende kızıma pınar yoğurt veriyordum ama içime sinmiyordu.Sonunda karar verdim gittim arzumun yoğurt yapma makinasını aldım.Burda okumuştum 9 saatte taş gibi oluyor diye.Hatta ters çevirsen kaskatı diye.Aynen uyguladım harika bişey bu yaaa.Artık yoğurt sorununu çözdüm.Kızım hep ev yoğurdu yiyecek artık:))Kavanozların bitanesini götürüyo maşallah pek sevdi ev yoğurdunu o da:))

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 nisan ayı anneleri ve bebekleri ....buyrun sohbete....

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...