nisan bebekleri için besleyici ek gıdalar.....

Ynt: nisan bebekleri için besleyici ek gıdalar.....

09/29/2010 11:40:00

ben az önce aşı için çıktım. doktorumuz, 6. ayın sonunda 7. ayın başında başlayalım dedi. sanırım kafamda büyütücek bi durum yok. sütümün yettiğini düşünüyoruz. ayrıca humanı nın stil çayı ciddi süt yapıyor:) tavsiye ederim:))

09/29/2010 17:53:00

biz de meyve suyu ve yoğurt başladık.ama tam bir kabus.ağzını kilitliyor resmen büyük kızım da böyleydi.anne sütü alıyor.mama falan vermedim.doktorumuz da 6. aydan sonra başlarız kahvaltı ve çorbalara dedi.ama sizin verdiklerinizi görünce geç mi kalıyoruz acaba diyorum.bu arada humana still çayı gerçekten mucize gibi.inanılmaz bir şekilde  artırıyor sütü.

10/18/2010 15:19:00

ösge balkabağı tarifi canım

10/19/2010 07:03:00

harika bi tarife benziyor.
benimke daha sadece havuç-kabak püresi yedi
10 gündür azar azar veriyoruz, maksimum 8-10 kaşık
pazar biraz çok yedi ve 3 gündür kaka yok!
havuçtan mıdır nedir, kabız oldu minik
sizler böyle bi sorun yaşadınız mı?

10/19/2010 08:57:00

havuç, papates, şeftali, pirinç kabız yapıyor. Şeftali tek vermeyip armutla veriyordum. Şimdi mevsimi geçti ama muz da kabızlık yapar muzu da tek vermeyip yumuşatacak bir şeyle vermeyi düşünüyorum. Patates, havuş ve pirinci bir arada kullanmamaya çalışıyorum. Havuç koyarsam papates koymuyorum. Piştikten sonra 1 çay kaşığı kadar zeytin yağını ekliyorum. 2-3 günde yapıyor bizim kızımız ve zorlanıyor. Kuru kayısınında günkurusu olanlarını tercih edin.

10/19/2010 09:47:00

Cok tesekkurler. Bugunluk havucu kesiyorum. Zeytinyagini da bir damladan bir tatli kasigina artiriyorum. Bugun fitil yardimiyla yapti biraz, umarim rahatlar biraz. Gece aglayarak ve inleyerek iki buklum uyudu :(

10/19/2010 10:02:00

sabah ara öğünde armutu yedirin ve möhteşem sonucu bekleyin. oğlumun armut yediği ve içini tamamen boşaltmadığı tek gün yok.

10/24/2010 21:05:00

Bende iki haftadır ek gıdaya geçtim.ilk hafta kesinlikle kabul etmedi elma, erik, armut pürelerini.Çok üzüldüm.Bu hafta ise armutu muzla karıştırınca kaşığı elimden alıp kendi agzına sokup yaladı ve yedi.Aynı zamanda kendi yaptığım yoğurdu da çok sevdi.çok mutlu oldum.Yarın kabak patates havuç çorbası yapıcam.çok merak ediyorum bakalım begenecek mi...

10/25/2010 06:04:00

bizimki meyve purelerini hiç sevmedi (tatlıyı sevmiyo anşadıgım kadarıyla)

corbasını bayıla bayıla iç,yor

tatsız veya az tadı bulunan seyleri seviyor minik

bakalım napıcaz

10/26/2010 04:48:00

sebze çorbasına brokoli yada karnabahar eklediğim gün severek yemiyo oğlum yaa :( çok şükür diğer sebzelerde sıkıntı yok gibi.. ama ikisini eklediğim günler 1-2 kaşıktan sonra şarkılar eşliğinde tıkıştırıyorum ağzına.. zamanla alışır inş..

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 nisan ayı anneleri ve bebekleri ....buyrun sohbete....

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...