nisan bebekleri için besleyici ek gıdalar.....

Ynt: nisan bebekleri için besleyici ek gıdalar.....

01/02/2011 19:05:00

Bizim kızda beyaz peynire bayılıyor.Akşamdan suda ıslatıyorum bazen bir kibrit kutusundan biraz daha fazla denk geliyor üşenip küçültmüyorum,maşallah fazlasıyla yiyiyor.

01/02/2011 19:23:00

Mavilikler tahin alacagim, bir deneyelim bakalim. Ben de sevmem pekmezi :)) sahara beyaz peyniri nasil veriyorsun. Ben muhallebiyle ve ekmekle denedim, olmadi da. Bu arada cem kendi capinda cigneme calismalari yapiyor. Yasli gibi, cok komik. Bugun bi damla kiymayi 1 saat cignedi.

01/02/2011 21:20:00

Selencat,

Ben bizim yediğimiz yörükoğlu peyniri (bir kibrit kutusu büyüklüğünde) sütümle yada kaynamış su ile hafif sulandırıp ezerek veriyorum,belki yoğurt yediğini zannediyor olabilir,görüntü yoğurt gibi oluyor çünkü.Gerçi ezmeden küçük bir parçayıda agzına elimle verince onuda severek yiyiyor.Daha öncede belirtmiştim ben hep ayrı verdim tatları ayrı bilsin diye.3 küçük kase aldım herbirine yumurta-peynir-ekmek pekmez tahin kuruyemiş tozu koyuyorum.Önce yumurtayı bitiriyoruz,ardından başka kaşıkla peyniri yiyoruz yine ardından  başka kaşıkla yada kaşığı yıkayarak(tatları birbirine bulaşmasın diye)ekmekli karışımı veriyorum.En sona tatlıyı bırakıyoruz yani.Bu arada bende tahini tavsiye ederim çok severek yiyor benimkide pekmezle karışınca.Çok şükür artık bizde sanırım çiğneme problemini hallettik.Akşamları yediklerimizden 1-2 tatlı kaşığı veriyorum. bulgur pilavını ezmeden verdim yedi,bugün kıymalı makarna verdim yedi.Geçen yine pırasa yemeği verdim onuda yedi.Balık,ciğer,et,tavuk  verirken de yine elimle küçük parçalar halinde veriyorum sorunsuz yiyor çok şükür.

01/03/2011 08:15:00

ben tahin helvası katıyorum kahvaltısına. işe yarar mı bilmem ama çoookkk seviyooo...

01/07/2011 18:44:00

Kızlar, öğlen çorba verdiğiniz günler kıyma işini ne yapıyorsunuz?ben bugün yoğurt çorbası verdim ama yoğurt çorbasının yada mercimek çorbasının içindede kıyma olmaz ki;ayrı vereyim dedim ama her zaman böyle mi yapsam acaba?Siz nasıl yapıyorsunuz her yemek ve çorbanız muhakkak etli mi?yada ayrı veriyorsanız nasıl veriyorsunuz?

01/07/2011 18:53:00

Ben pure verdigim icin icine katiyorum. Ben pureyi zor yediriyorum. Corbayi nasil dokmeden yediriyorsunuz?

01/07/2011 18:59:00

Döke saça bi şekilde yediriyoruz işte kolay olmuyor tabi:)gerçi içine ekmek doğrayınca katılaşıyor biraz.yoğurt çorbası,mercimek çorbası verdin mi hiç selencat?

01/07/2011 19:57:00

Vermedim. Ben hep karisik sebze puresi veriyorum. Mesela bugun balkabagi, kereviz, fasulye, havucu buharda pisirdim. Kusbasi hasladim. Hepsini blenderdan gecirdim. Etin suyunu da ekledim. Blenderdan hafif de puturlu cikardim. Afiyetle yedi :) yakinda karisima baklagil de katacagim.

01/07/2011 20:08:00

Kerevizi yedirebiliyorsun demek ne güzel:)kesinlikle yediremiyorum ben sevmiyor:( kuşbaşı eti sadece bebişe göre az mı haşlıyorsun yoksa fazla mı haşlıyorsun?her iki türlüde olsa kaç dakikada haşlanmış oluyor?

01/07/2011 21:09:00

Kerevizi az koyuyorum. Zaten et suyu koyunca sebzeler agir basmiyor. Bir avuc kusbasi hasliyorum, 1 saatten uzun sure. 3 gunluk oluyor bu miktar ama benimki yemesi gereken sebzenin de yarisini yiyor.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 nisan ayı anneleri ve bebekleri ....buyrun sohbete....

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...