nisan bebekleri için besleyici ek gıdalar.....

Ynt: nisan bebekleri için besleyici ek gıdalar.....

01/07/2011 21:41:00

sahara
yoğurt çorbasına yumurta koyduğum için o günkü eti sorun yapmıyorum.ama mercimek de protein kaynağı .etsiz olsa da olur ama mercimek çorbasını kıymalı da yapabilirsiniz.kerevizi ben de her sebze püresi yaptığımda küçük de olsa bir iki parça ekliyorum.kuşbaşı hiç kullanmadım ben kıymayı tercih ediyorum.daha rahat yiyor.ayrıca hiç robot da kullanmadım.rende yapıp pişiriyorum.ezmeye de gerek kalmıyor.

01/07/2011 22:50:00

balık olarak somon mu yediriyorsunuz ve ne şekilde hazırlıyorsunuz?haftada 1 kez balık mı?

01/10/2011 19:57:00

pecen,
ben şimdiye kadar somon ve çinekop verdim.Somonu haşladım püresine karıştırdım yada çorbasını yaptım.Geçen çinekopu haşladım patates  ve havucuda haşlayıp  blendırdan geçirip verdim.Koca çinekopun hepsini yedi:))

01/10/2011 20:02:00

ben daha balığa başlamadım ,çraşamba günü somon fleto alıp deneyeceğim bakalım ...
tavuklu püre  ve kırmızı etli püreleri yiiyyor sorun yok ,bakalım balık nasıl olucak
yine patates havuç ile pişirilebilir balık da

01/10/2011 23:08:00

Kahvaltısını bulamaç değilde normal kahvaltı olarak veren var mı?varsa neler veriyorsunuz??

01/11/2011 06:42:00

Benimki bulamac yemiyor. Ben ekmekli labne ve yumurtayi ayri ayri veriyorum. Cok fazla yemiyor ama idare ediyoruz.

01/11/2011 08:14:00

benim ki de bulamaç yemiyor.her şey ayrı ayrı.
kahvaltıda
yumurta sarısı
tereyağlı ekmek
tahin-pekmez
kahvaltı maması ya da devam sütü
içine ceviz ya da kabak çekirdeği ya da badem karıştırılmış olarak

01/11/2011 10:03:00

NuPe bende uzun zamandır ayrı veriyorum yiyecekleri.Kahvaltıda labne peynir.2 yada 3 tane cicibebe(sütle yumuşatıp içine 1 çay kaşığıda ceviz,fındık,badem kırıntısı karışımı katıyorum), gün aşırı yumurta sarısı,bir çay kaşığı pekmez-tahin karışımı veriyorum.Hepsini tam olarak bitirmiyor.Çok az yiyor(tadımlık:) )

Efe'de balığı çok seviyor.Haftada 1 yada 2 gün mutlaka balık pişiriyor babası bizim için:) Her çeşit balığı yedi nerdeyse.Birde brokoli çorbası ve tarhana çorbasını severek yiyor.  

İstediği her zamanda emzirmeye devam ediyorum.Ek gıda konusunda hiç ısrar etmiyorum artık.Yediği kadar yiyor.Belli bir öğünümüzde yok.günde 2 yada 3 defa bişeyler yiyor çünkü.(sabah kahvaltısı bazen ara öğün ve akşam yemeği) 

01/11/2011 10:14:00

Dün akşam kendimiz için fırında karnıbahar pişirmiştim.Efe karnıbaharı da severek yedi.

01/11/2011 21:21:00

Kızım birkaç gündür sebze püresini yerken mızlayıp beni uğraştırıyordu.Yapmadığım şaklabanlık,oyun kalmamıştı ama pes etmiyordum tabi.Yine bir kaç gündür agzına küçük küçük ekmek parçaları veriyordum hatta bu sabah kahvaltı öncesi pekmeze batırıp vermiştim baya baya severek yemişti.Bugün yine yemek esnasında mızlarken ağzına ekmek vereyim dedim.Birde ne göreyim büyük bir iştahla hem ekmege hemde kaşığa agız acıyor.1 saatte yiyecegimiz yemek 15 dakikada her kaşık öncesi verdiğim ekmekle bitivermiş.Doktorumuz artık yemeklerle ekmek ver dediğinde pek dertlenmiştim kuru kuru o ekmeği nasıl yiyecek diye.Demek ki herşey sırası gelince kendiliğinden oluyormuş.Hiç dert etmemem gerekiyormuş:))

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 nisan ayı anneleri ve bebekleri ....buyrun sohbete....

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...