nisan bebekleri için besleyici ek gıdalar.....

Ynt: nisan bebekleri için besleyici ek gıdalar.....

01/12/2011 08:33:00

merhaba,
ben de kahvaltıyı ayrı ayrı veriyorum. karışık hiç denemedim. tadlara alışması için hep ayrı verdim. tahsildaroğlunun lor peyniri, yarım yumurta sarısı ve kendi yaptığım iki bisküviyi devam sütüyle yumuşatıp ayrı ayrı veriyorum.
doruk sulu çorbaları hiç sevmedi, hep biraz katı sevdi. ondan koyu kıvamlı çorbalar yapıp yediriyorum, içine de biraz ekmek ufalıyorum. her çorbasına da mutlaka kıyma koyuyorum.
balığı geçen gün ilk kez tattırdım ve sorun çıkarmadı. biz yerken ona da ufak ufak verdim. henüz öğün olarak vermedim. balıklı tarifleriniz varsa paylaşırsanız sevinirim.
sevgiler...
özlem

01/15/2011 22:37:00

Kızım 2 gün önce 3 küçük boy mezgit yedi.Bugünde öğlen ve sonrası hep dışarıdaydık dışarda bir yoğurt yedirdim yemek yedirememiştim.Eve dönmeden dil balığı aldık akşam gelincede hemen haşladım.Ayıklayıp tek başına misket büyüklüğünde yuvarlayıp yuvarlayıp elimle verdim.Hiç hayır demedi.hepsini bitirdi:))Artık lokma şeklinde yemeğe başladık,biraz geç yiyor ama beklediğime değiyor.Sabahta 1 kibrit kutusu büyüklüğünde peyniri ve yumurtayı küçük küçük parçalayıp sütümle ıslatmadan verdim elimle. kuru kuruda olsa biraz geç yesede artık bizim gibi yemeye başladı:))Geçende karnıbahar yemeği vardı koca lokma ekmeği yemeğin suyuna banıp arasınada karnıbahar kıstırıp verdim çok güzel zorlanmadan yedi:)

01/15/2011 22:55:00

Ysmnshn,
sorma bende çok mutluyum .bu yeme içme olayında sorun yaşamıyorsam benden mutlusu yok:))))Darısı bütün annelerin ve bebişlerinin başına:))

02/01/2011 11:38:00

arkadaşlar bebeklerin hergün mutlaka yemesi gereken gıdalar nelerdir doktorumuz beslenmeyle ilgili hiç bişi sölemiyo yasaklı gıdaları da kaldırdım size dedi gelişimi 1 yaşında çocuk gibi dedi ne şekilde bi düsen tutturmalıyım bilemiyorum hergün mutlaka et ve yumurta veriyorum fakat bunların dışında nasıl gitmeliyim bilemiyorum

02/01/2011 12:05:00

Bildiğim kadarıyla her gün et, sebze (ben etli sebze püresi veriyorum), meyve, yoğurt, yumurta yemeli. Yumurta yemiyor ama benimki. Haftada bir balık. Peynir ve tavuk şart değil, Yumurta beyazı, bal ve domates 1 yaşından sonra.

02/08/2011 20:35:00

Seos;
Selencat'a peynir ve tavuk harici diğer yazdıklarına tamamiyle katılıyorum.Ben tavuk ve peynirinde çok gerekli olduğuna inanıyorum.Bu yazılanlara ilaveten tahılın tahıl yoksa ekmeğin(tam buğday) ve 2 haftada 1 ciğerin muhakkak olmazsa olmazlar arasında olduğunu düşünüyorum.

02/09/2011 00:59:00

emziren anneler devam sütü veriyorlar mı ?

02/09/2011 08:08:00

Ben vermiyorum, hatta işte olduğum sürede süt de vermiyoruz artık, doktorumuz gerek olmadığını söyledi.. Ama yan yanayken ayrılmıyor memeden..

02/09/2011 16:13:00

Ben gündüzleri 2 sefer emziriyordum ama dişten dolayı huzursuz hiçbişey yemiyor sadece meme isiyor o yüzden sık emmeye başladı,geceleri ne zaman isterse ki 3-4 kez uyanıyor,biberon kabul etmiyor yatmadan kaşıkla gece muhallebisi veriyorum..sütüm biterse nasıl vericem devam sütü onu düşünüyorum biberona antipatisi var emziğede, eliyle itiyor ve bana sinirleniyor

02/09/2011 18:48:00

özge sanırım memeye güveniyor haklısın o kadar güveniyorki ek gıdaları bile reddediyor şuan ama biterse ne yaparım diyorum,alternatif olmayınca alır belkide mecburen, inşallah bitmez sütüm en azından 1 yaşına kadar...
emziği veriyorum tersini çevirip dişini kaşıyor atıyor:) en son chicco tamamen kauçuk aldım ama onu da almadı.
biberon bebedor,nuby doğal dokunuş,chicco,dr browns,avent var almıyor hiçbirisini... biberon emziği hızlı akış mı orta mı kullanıyorsun?

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 nisan ayı anneleri ve bebekleri ....buyrun sohbete....

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...