nisan bebekleri için besleyici ek gıdalar.....

Ynt: nisan bebekleri için besleyici ek gıdalar.....

02/10/2011 01:58:00

Benim oglan biberonu o kadar cok sevdi ki emmedi. O yuzden cok dert etmeyin.

02/16/2011 14:59:00

bizde durum bıraz farklı benim kızım sabah kahvaltısından sonra emmek istiyor bunu öğle yemegide takip ediyor akşam yemeğide ne kadar katı gıda tiketsekte yinede süt emmek istiyor. ayrıca diş çıkardıüı için sütü kesmek istemedim biberon ve hazır hiçbir mamayı almadı emzikte almıyor bayagı zorluyor bu konuda ayrıca yumurtaya karşı alerjimiz var alternatif olarak ne verebilirim sizce

02/21/2011 19:20:00

ARKADAŞLAR GÜNLÜK MENÜLERİNİZİ PAYLAŞIRMISINIZ DDOKTOR Bİ LİSTE VERMİYOR BEN DE HERGÜN NASIL GİTSEM BİLEMİYORUM YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM

02/21/2011 20:07:00

Benim oglan cok istahli degil, o yuzden menumyz cok basit. 08.00 kahvalti yumurta sarisi, ekmek, taze kasar (baska peynir yemiyor, adlina tuzu alinmis beyaz peynir yemeli), arada bir kasik tahin pekmez, tuzsuz zeytin (tadimlik, gunde ceyrek), salatalik 10.00 formul sut (uyku oncesi) 12.00 yogurt (bunu yemedigi oluyor) 14.00 pure (et, pirinc, bazen nohut, 4-5 cesit sebze) 15.00 formul sut (uyku oncesi) 18.00 meyve, 1-2 cicibebe 19.00 milupa tahilli kasik mamasi (bu aralar yemiyor) 20.00 formul sut (uyku oncesi) tabi ki saatleri degisiyor genelde bir de bazen bizim yediklerimize sulaniyor, mesela bugun 2-3 minik lokma firin makarba yedi, bazen de kofte yiyor. Gecen gun sadece ekmek ve meyve yedi... Aslinda burada menusu cok daha genis arkadaslar var, bizimki cok temel 03.00 formul sut

02/21/2011 20:59:00

benimki sabah 8 gibi emiyor, sonra ben işe gidiyorum. 9 buçuk 10 arası kahvaltı yapıyor (tuzu alınmış peynir, bir gün yumurta, bir gün ceviz-tereyağı, pekmez, tahıllı kahvaltı maması ve anne sütü karıştırılarak.) 1 buçuk 2 arası öğle yemeği, artık ne yediği tam belli değil, evde ne varsa yiyor genelde, çorba, kıymalı sebe yemekleri falan ve yoğurt. 4 buçuk 5 gibi meyve yiyor, akşam da 7-7 buçuk arası bizimle akşam yemeği. yine biz ne yersek ondan ve yoğurt. Tabi ben işten geldikten sonra fırsat buldukça emiyor sabah kadar. Uyku muyku hak getire..

02/22/2011 20:47:00

Bizim bugünkü menümüz;
Sabah 07:00 anne sütü
09:00 Kahvaltı:1 yumurta sarısı,1 kibrit kut.beyaz peynir,2 tatlı kaşığı keçi boynuzu pekmezi,1 tatlı kaşık tahin(zaman zaman tahin yerine tereyağ), 1 çay kaşığı kabak çekirdeği,1 çay kaşığı ceviz,tam buğday ekmeği ve 1 çay bardağı mandalina suyu
11:00 anne sütü ve uyku
uyanınca anne sütü
13:00-14:00 kıymalı pırasa çorbası,bulgur pilavı
yemek sonrası bisküvi ile tatladırılmış yarım avakado(zaman zaman meyva püresine 1 çay kaşık badem ve 1 çay kaşık fındık)
16:00 anne sütü ve uyku
uyanınca anne sütü
18:00 150 mg yoğurt
20:30 anne sütü ve uyku
Gece kalkarsa anne sütü

02/22/2011 20:56:00

sahara
bu kahvaltıyı bitirebiliyor mu gerçekten?maşallah diyorum valla.
benim pıtırcık bu aralar kahvaltıyı istemiyor. öğlen yemeğinde sorun yok çok şükür.

02/22/2011 20:59:00

Evet hepsini bitiriyor çok şükür hiç bırakmıyor.Tabi anca kahvaltımız 45 dakikada sonlanıyor:)Artık herşeyi ayrı ayrı elimle verdiğimden yeme süresi uzuyor.

02/23/2011 07:57:00

bugünkü menümüz..
*saat 7 de uyanış ve birazcık anne sütü
**saat 8 de kahvaltı(yarım su bard.keçi sütü ile pişirilmiş 4 unlu kaşık maması+yarım kib.kutusu peynir+1tat.kaş.pekmez+1tat.kaş.fındık+1tat.kaş.kabak çekirdeği)
*saat 9 da uykuya geçecek kadar anne sütü ve biraz şekerleme uykusu(9buçukta uyandı)
**saat 10 buçukta 1 kivi+yarım muz(bazen bu meyve öğünü yemekzse akşama kayabiliyo)
*saat 11 de anne sütü
**saat 13 de 2 çay bardağı kadar şehriyeli tavuk çorbası+1 dilim cicibebe ekmeği
*saat 14 de anne sütü ve öğlen uykusu
**saat 16 da yoğurt bazen içine meyve yada cicibebe bisküvi koyuyoruz
*saat  17 de biraz anne sütü ve şekerleme uykusu
**saat 19 da kıymalı ıspanak ve pilav(artık hangisinden ne kadar yerse:)
*saat 21 de 1 tatlı kaşığı meyve püresi içine ilacımız
*baazen saat 23 de gece maması yiyo.. bu gece yer mi bilemem
* sabaha kadar uyandıkça da anne sütü

dr.umuz:
1-sabah kahvaltı
2-kuşlukta meyve
3-öğlen et,kıyma yada tavuklu çorba, ve/veya ekmek
4-akşamüzeri yoğurt
5-akşamda et ürünlü sebze veya kurubaklagil yemeği, ve/veya pilav,makarna, ve/veya ekmek
şeklide bir liste verdi.. yerlerini değiştirebilirsin.. saatleri kaydırabilirsin ama bu 5 öğün yedirilicek dedi :)
en az haftada 1 kez balık,ciğer ve köfte vericeksin.. kahvaltıda 1 gün peynir,1 gün yumurta dedi..
anne sütünü aralarda kaymak niyetine vericekmişiz :))

02/23/2011 08:51:00

Bizim genelde günlük öğünlerimiz şöyle;
sabah (9:30-10):herkesin yaptığı kahvaltı karışımı
öğlen (12):çorba+anne sütü
akşam üzeri (16):meyva
akşam üzeri (17:30-18):anne sütü
akşam (20-21):bizimle akşam yemeği,ne varsa +yoğurt
gece (22:30):kaşık maması+anne sütü ve uyku

sabaha kadarda her uyandığında anne sütü

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 nisan ayı anneleri ve bebekleri ....buyrun sohbete....

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...