nisan bebekleri için besleyici ek gıdalar.....

Ynt: nisan bebekleri için besleyici ek gıdalar.....

03/21/2011 09:35:00

Rabiayesim,
mümkün olduğunca haftada 1 yeşil yapraklı sebze vermeye dikkat ediyorum.Malum semiz otunda Omega3 mevcut ,çok şükür severek yiyor,ayırmıyor.Biliyorsundur belki,aklında olsun yeşil yapraklı hiç bir sebze ertesi gün verilmiyor.Taze taze günlük vermek gerekiyor.

03/21/2011 09:56:00

Yedirilmesi gerektiğini biliyorum ama semizotu aklıma gelmemişti ıspanak-pazı defalarca denedim başarısız oldum. Ertesi gün yedirilmemesi gerektiğini bilmiyodum iyiki yazmışsın tşkürler.

03/21/2011 10:02:00

sahara un çorbası kemik suyuyla daha lezzetli olur canım:) iyi düşünmüşsün.Şimdiden afiyet olsun kuzuma.

03/21/2011 13:07:00

Bugünde gidemedik doktora.Yine gelmeyecekmiş bürosuna.Adamın ailevi sorunları var sanırım.İşini aksattığına göre.Neyse sağlık olsun.

03/25/2011 13:38:00

Dilekcim,bugün senin un çorbası tarifini yaptım kızıma.İçinede balık parçaları attım.Yalana yalana yedi,çok sevdiii:))Kızım içinde sebze haricinde değişik bir tat oldu.Bu bebişler agzının tadını gerçekten biliyor:))Teşekkür ederiz tekrar...

03/26/2011 09:10:00

Afiyet olsun cimcimeye:$ Beğenmesine çok sevindim canım:)

Pilavı nasıl yediriyorsun diye soracaktım bende sana.Efeye pirinç pilavı yedirmeye çalıştım dün boğazına takıldığı için yiyemeyip öğürdü hep.Ezmek mi gerekiyordu?:) Bilemedim.

03/26/2011 11:34:00

Pilavı ben hiç ezmeden direkt veriyorum yiyor.Sorun yaşamıyoruz.Üstelik çokda seviyor.Ama kolay yesin dersen kaşığa pilav alıp birde yoğurda batırıp verirsen hem kolay yer hemde öylede seviyorlar.Benim kız yoğurtluda sever pilavı yoğurtsuzda.Bence ezmene gerek yok çok bişey farketmiyor.Yoğurtlu dene istersen.

03/29/2011 20:51:00

hanımlar merhaba .rica etsem bebeğinizin bir günlük beslenmesini yazabilirmisiniz bana.ben acaba çok mu az şey veriyorum diye hayıflanıyorum.sabah uyanınca beni emiyor.sonra saat 10 ya da onbuçuk gibi kahvaltı veriyorum(7 8 tane bebe bisküvisini bir portakal sıkıp ıslatıotorum,tuzszu peynir,gün aşırı yumurta sarısı,pekmez,tahin kendi yaptığım fındık,ceviz ve kabak çekirdeği ezmelerinden birer çay kaşığı)saat 12 gibi uyuyor.uyanınca beni emiyor.öğleden sonra yoğurt ve meyve püresi.akşam çorbası tarhana,sebze veya yoğurtlu çorba.yatarken ve gece uyanınca yine beni emiyor ama benim göğsüm eskisi gibi dolu dolu değil.acaba doyuyormudur kuzucum.

03/29/2011 21:39:00

sabah kalkınca kahvaltı; 90 ml devam sütü,2 mama kaşığı pekmez,10 gr kaşar peyniri,2-3 tane bebe bisküvisi,1 yumurta sarısı
ara ;yarım portakal yarım armut ya da elma
öğle kıymalı ya da balıklı sebze yemeği
ara ;anne sütü
ara;2-3 dilim muz amme sütü,
akşam;muhallebi ya da yoğrtlu çorba(yoğurt yemiyor çünkü)
aralarda anne sütü
gece 2 kez anne sütü
şimdilik durum budur

03/30/2011 06:22:00

Dün doktor kontrolüne gittiğimizde fındık ve cevizi havanda dövüp bazen yoğurduna bazende muhallebisine atıp yedirdiğimi söyledim. Çok sert tepki verdi. Aşırı yağlı ceviz, fındık, kabak çekirdeği, badem gibi kuruyemişler, ayrıca pekmez, tahin, incir gibi besinler obezitenin tabanını oluşturuyormuş. Anne sütü veren bir anne bebeğine bu gıdaları yüklememeliymiş...  Hatta "internette böyle bişey yayılmış gelen tüm anne-babalarda bir fındıktır cevizdir gidiyor. Yapmayın lütfen bizler cevizlemi büyüdük. Her gün ceviz yiyen bebekler bilim adamımı olacak ilerde... Lütfen yağlı - şekerli yiyecekler yedirmeyin yapmayın..." diye sitemde bulundu.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 nisan ayı anneleri ve bebekleri ....buyrun sohbete....

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...