nisan bebekleri için besleyici ek gıdalar.....

Ynt: nisan bebekleri için besleyici ek gıdalar.....

04/01/2011 09:44:00

Pellosa ayni fikirdeyim. Simdi tombalak diye sevinirseniz ilerde tombalak diye uzulebilirsiniz. Kuruyemis vs cok yagli bence, insanlarin yag-kas orani bu zamanlarda olusuyor, obezite ise oldukca tehlikeli bi hastalik. Sevgiler...

04/01/2011 10:03:00

ben hiç vermedim kuruyemiş karışım yemez kendi ne isterse onu yer beğenmedi ise ağzını açmaz zorlada yedirmekdik ama eline alsın simit ekmek yesin ::))

04/01/2011 10:06:00

her çocuk farklı huyu suyu gelişimi bu şunu yedirir şunu yesin yokk ya ben pekmez yemem elifde yemez ben zeytine bayılırım oda bayılır çekirdeğini çıkartıyor yaa korkuyorumm.. kızlara katılıyorum kendimizi kasmadan büyütelim yaa

04/01/2011 11:04:00

Bugün doktora gittik sonunda.Efe'nin gelişiminde bir sorun yokmuş.Sağlık ocağındaki hemşirenin söylediklerine o da köpürdü.Her söylenilene inanıp kendini üzme dedi.Efe doktoru görünce nasıl gülüyor.Muayene ederken kahkalar atıyor.Doktor bunun gelişiminin neresi geri allah aşkına annesi göz var nizam var dedi:) Ben tabi sus-pus:,eşimde gülüyor o esnada.

Günde 4-5 öğün verdiğimi söyledim yeterli dedi.Cicibebeyi ben biraz fazla veriyordum kahvaltıda hatırlıyorsanız.Maksimum 8-10 tane yedirebilirsin günde bir kez dedi.Pek fazla birşey yemiyor efe dedim.Yediği onu doyuruyordur yoksa mızmızlanır ağlar durur dedi.Kgsu biraz az ama olsun önemli olan sağlıklı olması boyuda gayet iyi dedi.Kgda memeyi bırakması etkilemiştir onu birde bronşit öykünüz varmış kg vermiş olması normal birkaç aya toparlar dedi.Fındık ceviz ve pekmez bende sordum.Kuruyemiş için erken daha dedi.Pekmez 1-2 tatlı kaşığı verebilirsin dedi.(Bizde kansızlıkta var kan damlası kullanıyoruz).Doktor elinden tuttu,bıraktı bana doğru 4-5 adım attı efe.Yürümeyede başlamış annesi 3-4 haftaya geliştirir iyice dedi.Şimdilik bizden durumlar böyle.:)

04/01/2011 11:24:00

Maşallah Dilek,gördünmü üzüldüğüne değmedi.Ozamanda konuşmuştuk,uzmanlığına güvendiğimiz kişilerin dışındaki kimsenin sözüne itibar etmemek lazım.Ne oldu bak,O zaman kendini ve eşini üzdüğünle kaldın.Neyseki için rahatlamıştır.Maşallah Efe'ye,bizimki doktora kendini pek muayene ettirmesini sevmez:)Kilosunda bence en önemli etkenin memeyi bırakması olduğunu düşünüyorum bende.Pekmez hususunda daha öncede konuşmuştuk.Bizimki,üzüm pekmezini bitirdi,harnup'u bitirdi şu an dut yiyoruz.Harnup'u şiddetle öneririm.Sonra dut'a geçersin.

04/01/2011 11:58:00

Dilek rahatlamana cok sevindim. Efe boncuk gozlum, supersin sen :) cem de cok agladi en son dr.da. Eglenmesi cok iyiymis masallah :)

04/01/2011 13:26:00

Sahara biz hala üzümdeyiz canım:) Ama aklımda en kısa zamanda harnup pekmezinide deneyeceğim.Boşu boşuna üzmüşüm eşimide kendimide ama geçti şükür içim rahatladı:)

Tşk. ederim selencim.Bende çok mutluyum:) Bebekler genelde dr u sevmiyorlar.Efe herkese karşı aynı aslında.Çok sıcakkanlı.Bazen hoşuma gitmiyor bu hali.Kimi görse onun kucağına atlayıp gülümsüyor.Zorla kendini sevdiriyor derler ya öyle işte.İnşallah büyüyünce bu kadar sıcakkanlı olmaz.

04/03/2011 08:32:00

merhaba arkadaşlar cevaplarınız için teşekkür ederim.ancak şimdi okuyabiliyorum.ben çalışan aynı zamanda okuyan bir anneyim.nete girme şansım çok fazla değil.bir sürü koşturmacaya rağmen bebeğime güzel bir şekilde bakmak istiyorum.ben kuruyemiş ezmelerini ek gıdaya geçtiğimizden beri küçük çay kaşığıyla katıyorum kahvaltısına.pekmezide kansızlık olmasın enerji versin diye.dr.un verdiği damla bebeğimde aşırı kabızlık yaptı kullanmadım o yüzden.son zamanlarda bizim yemeklerimizden yemeyede başladı aslında.Rabbim hepimizin bebişlerine sağlık sıhhat versin.

04/20/2011 08:03:00

Yavaş yavaş 1 yaş öncesi yasak olan yiyeceklere başladık.Doktorumuz hepsini bir anda verme aralıklı ver demesiyle,önce baldan başladık.Pekmezden daha çok sevdi.Ekmeğe tereyağ dışında batırılan sürülen hiçbirşeyi sevmeyen kızım tereyağ ve bal sürülmüş ekmekleri adeta yutuyor:)3-4 gündür sabah kahvaltısında ve yoğurdunda verdim bir problem çıkmadı.Bugün ilk defa kayısı kıvamında sulu yumurtayı beyazıyla verdim.Endişeliydim,hep katı ve sarısı yenen yumurtanın değişik versiyonunu yiyince tepki verirmi diye.Ama maşallah sabah kahvaltımızı 1 tam yumurta,kibrit kutusu büyüklüğünde peynir,tereyağlı ballı ekmek parçaları ve 1 çay bardağı portakal suyu ile bitirdik.

04/20/2011 08:58:00

Biz de bala basladik, sevdi :) haslanmis yumurta yemiyordu bir suredir, kayisi yapip ekmek banip veriyoruz, yiyor :)

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 nisan ayı anneleri ve bebekleri ....buyrun sohbete....

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...