nisan bebekleri için besleyici ek gıdalar.....

Ynt: nisan bebekleri için besleyici ek gıdalar.....

04/20/2011 08:39:00

Oh afiyet olsun Cem'e.Bu değişik alternatifler hem bizim hem bebişler için çok iyi oldu:))

04/20/2011 10:58:00

Bir sorum olucak arkadaşlar.Ben efeye ne zaman ekmek parçaları versem kusuyor:S Onun öncesinde yedirdiğim ne varsa onları bile çıkarıyor.Hala ekmek yemiyor.Çorbaları püre halinde veriyorum.1 köfteyi bitiremiyor.Ama akşama kadar 7-8 tane çubuk krakeri kıtır kıtır yiyor.Biz neredeyse 9. ayda geçtik tam anlamıyla ek gıdaya.Bunun payı olabilir mi bu durumda,yoksa bendemi sorun var.Kahvaltıda 9 tane cicibebe ve yarım kase labne yiyor.Ara öğünümüz yoğurt.Öğlen çorba.Ara öğün meyve yada muhallebi.Akşam çorba. Yatarken muhallebi hala beslenme öğünümüz.:S Çiğnemeyi bilmiyor desem hoşuna giden yiyecekleri çiğneyerek yiyor.Ne yapabilirim:S Canım sıkılıyor bu duruma:S

04/20/2011 12:47:00

Dilek,zor bir durum.Ama bitiremesede köfte yiyor olması güzel.Onun dışında çorba yoğurt meyvasınıda yiyormuş.Sende ekmek yerine geçecek tahıllardan verirsin çorbasının içinde yada ayrı yiyebilirse.Mesela erişte ayrı yemezse(ben yoğurtla birlikte veririm),çorbasının içine ekleyebilirsin.Aynı şekilde bulgur ve patates bunlar ekmek yerine geçer.Sende herhangi bir sorun yok merak etme bebek milleti böyle işte illa uğraştıracaklar ya:))Canını sıkma sen Efe canı isteyince hepsini çiğneyecek zaten.

04/21/2011 07:45:00

İnşallah canım.Pazartesi doktoruna götüreceğim.Birde onunla paylaşacağım bu konuyu.Önemli birşey olduğunu bende düşünmüyorum çünkü canının istediği ve sevdiği yiyecekleri çiğneyerek yiyor.İçimi rahatlattın.Tşkler.:$

04/21/2011 21:45:00

arkadaşlar inek sütüne başlasakmı.nasıl versem bilemedim.ben emziriyorum hala ama verenler varsa nasıl veriliğini öğrenmek isterim

04/22/2011 06:55:00

Zeynepezom,
biz doktorumuzun tavsiyesi ile alışma amaçlı başladık.Doktorumuz bize günde 1 çay bardağı içse iyi olur ama 1 yudum bile içse onu kâr sayıcaz dedi.Yani beslenme ve doyurma amaçlı değil sadece ileriye dönük alıştırma amaçlı başlayın dedi.Bizim evde Pınar süt içilir hep,kızım alışana kadar ondan vericem tam alışınca pınar çocuk sütü almayı düşünüyorum.Doktorumuzda onayladı.İlk alıştırma girişimimiz dün oldu.Önce ben içerken özensin diye yanında ''Immmm pekde güzelmiş pekde tatlıymıs'' diye höpürdete höpürdete içtim.İçermisin sende dedim,çok içmez diye ılıtmamıştım,soğuktu.Bir baktım 2 kocaman yudum içti.Bende içer diye hemen ılıttım.Baktım tekrar içmedi.En azından ilk deneyimimiz 2 yudum:))Umarım gerisi çabuk gelir.Ben kızımın süte düşkün olmasını çok istiyorum,bende küçükken çok içerdim sütü.Bu konuda sorun yaşayan birçok anne biliyorum.Bu yüzden şimdiden yavaş yavaş alıştırmanın çok gerekli olduğunu düşünüyorum.

04/22/2011 18:36:00

biz doğum gününden beri başladık süte.aptamil junior ve pınar çocuk sütü başladık.kahvaltıda 80-90 cc akşam yatmadan da 90 cc kadar içiyor. bu arada hala emziriyorum.sütü sevdi çok şükür.bizim derdimiz kahvaltı.sıkıldı artık yumurta ve peynirden.değişik tatalar istiyor galiba var mı şöyle değişik lezzetler?

04/22/2011 18:52:00

Nisa06,
artık yenilebilir domatesler çıktı.Domatesli,peynirli,dereotlu omletler deneyebilirsin.Değişik olur:))

04/22/2011 18:57:00

hımm iyi fikir.peynirli poğaça falan mı yapsam hamur işlerini seviyor pıtırcık

04/22/2011 19:06:00

Evet oda iyi fikir; bizimkide pek sever:))

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 nisan ayı anneleri ve bebekleri ....buyrun sohbete....

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...