nisan bebekleri için besleyici ek gıdalar.....

Ynt: nisan bebekleri için besleyici ek gıdalar.....

11/10/2010 20:26:00

Bizimde neredeyse 1 ay olacak ek gıdalara başlayalı ama bizde sebze püresi, meyva püresi ve yoğurtla devam ediyoruz.ve hala blendırdan geçiriyorum.Daha kıyamıyorum yeni alışmışken birden bire onu zorlamaya.Zaten çok zor alışmıştı ek gıdalara.

11/12/2010 05:58:00

bizde robottan yada kevgirden geçirmiyoruzartık... bi şeilde alışıcak dedi dr.umuz.. yavaş yavaş bıraktık robotta çekmeyi. pütürlülük ayarını artırarak şimdi sadece çatalla eziyorum yada elimle ezdirip veriyorum.. çoğu kez sorunsuz yiyo.. ama dr.un dsa dediği gibi bi şekilde alışmalı.. zamanıdır bence.. etrafımda 3-5 yaşında ama halaa pilav makarna çiğneyip yutamayanları görünce doğru bi karar aldığıma da inanıorum

11/12/2010 08:31:00

Keşke diyebiliyorum sadece. Zaten iştahsız, bir de pütürlü verince öğürüp tıkanıyor, hiç yemiyor. Ben sanırım 1 ay daha bekliyeceğim.

11/12/2010 10:00:00

iştahsız olduğuna kendimi alıştırmaya çalışıyorum. ben de kocam da öyleymişiz, şimdi ikimiz de sağlıklıyız. sürekli bunu düşünüyorum. milupa prinç kaşık mamasını sevmedi ama 3-4 gün zorla azar azar yedirttim. sonra dedim ki ben ne yapıyorum ve kestim. yarın başka bir çeşidini alacağım, tahıllıyı ve onu deneyeceğim. pütür olayını da ara ara denemek durumundayız. ben işte olduğum için takibini de süper yapamıyorum, olduğu kadar. rahat oturmaya başlayınca mama sandalyesi alıp, önüne daha pütürlüleri koyup kendi kendine oynamasını ve yemesini deniyeceğim.

11/14/2010 18:31:00

arkadaslar bir sorum var. benim oglan rondodan gecmis sebze ve meyve yiyor, cok az puturlu olarak. putur fazla olrsa bogazina takiliyor, tikaniyor ve oguruyor. bugun eline 2 cm buyuklugunde ekmek verdim, direk agzina goturdu. sonra baba korktu bogazina takilir diye ben de tirsip aldim elinden. ekmek kemirten var mi? bunun guvenli bir yolu var mi? sorum ozellikle henuz azar azar ve putursuz yiyenlere :))

11/18/2010 19:17:00

benim oğlumda ekmek kemiriyor eline armut veriyorum onu da kemiriyor fakat dikkatli olmak lazım çok büyük bir parça kopartıyor bazen hemen ağzından çıkarıyorum çünkü belli ki yutamayacak çıkarmayı da bilmiyor ki:) ağzında geveleyip duruyor :))

11/18/2010 19:20:00

biraz pütüre alışması gerekiyor eti ,balığı kalın parçalar halindede olsa elimde güzelce ezip veriyorum bazen de eline veriyorum ezdiğim parçaları kendi ağzına tıyor öle çok hoşuna gidiyor yavaş yavaş alıştırmak lazım bence yiyeceklerini hiç rondodan geçirmedim bugüne dek hep çatalla ezip verdim hala da öle devam ediyoruz

11/18/2010 19:26:00

arkadaşlar 24 saatlik menülerinizi paylaşabilir misinis doğru mu gidiyoruz kafamda soru işaretleri var

11/19/2010 10:14:00

bende nisan annesiyim 19 nisanda doğdu oğlum sabahları uyanınca bişey yemiyor
saatleri dengeli değil bazen hiç bişey yemiyor yeni yeni dişleri çıkmaya başladı huysuz yani genel olarak
günde 1 defa yoğurt bi defa meyve 1 defa çorba  bide akşam ne yiyosak onu ezip veriyorum bide zorla kahvaltı yaptırıyorum

11/19/2010 21:32:00

En son yazdığımda daha pütürlüye alıştırmaya kıyamam demiştim ama mecburiyetten alıştık.Bayramda kayınvalidemlere gittik orda rondo blendır olmayınca ezip verdim.Yadırgamadı biraz zorlandı yutarken ama ara ara hep su takviyesi yaptım maşallah ezilmemiş yeşil mercimekleri,erişteleri löpür löpür yuttu.itiraz etmedi.böylelikle bende pütürlüye başarıyla geçmiş durumdayım:)Bugün ilk defa kahvaltı ve kıymaya başladık,çok şükür ikisinde de problem olmadı.Brokoli,havuç,semiz otu,sogan,sarımsak,kıyma,kuru fasulye,bulgur,pirinç,kırmızı mercimekten oluşan çorba yemek karışımı öğle yemeğimizi çok sevdi benim kuşum.Yalnız aklıma takılan soru ben çorbayıda yoğurduda 1 su bardağı yediriyorum sizde ölçü ne acaba?

Seos;bizim 24 saatlik menümüz şöyle
sabah 07:00 anne sütü
           09:00 kahvaltı (arkasından anne sütü)
           13:30 çorba(arkasından anne sütü)
            anne sütü
            17:00 meyvalı yoğurt(arkasından anne sütü)
            anne sütü
            19:30 3.meyva püresi (ilkini sabah kahvaltısında veriyorum)
            sabaha kadar anne sütü
tabi 19:30 daki meyva püresi bazen denk gelmiyor saatler kaydığı için veremiyorum.Ama zaman denk gelirse muhakkak veriyorum.  

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 nisan ayı anneleri ve bebekleri ....buyrun sohbete....

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...