nisan bebekleri için besleyici ek gıdalar.....

Ynt: nisan bebekleri için besleyici ek gıdalar.....

11/19/2010 21:51:00

Seos, hey masallah diyorum :) bir su bardagi cok iyi, ustelik arkasindan anne sutu! Benimki meyveyi 120cc, sebzeyi 80cc yerse seviniyoruz. Bizde menu soyle: 07.00 150cc formul mama (2 hafta sonra kahvaltiya gececegiz) 10.00 meyve puresi 13.00 sebze puresi 16.00 tahilli kasik muhallebisi ve formul mama (60cc) 19.00 formul mama (60cc) 01.00 formul mama (150cc) 2 hafta sonra yogurda baslayacagiz. Bu arada gunde 80cc civari su (bobrekte tas, idrar yollarinda kum oldugu icin bol bol icmesi gerekiyor)

11/19/2010 21:57:00

Selencat;evet bu 1 su bardağı olayı beni düşündürüyor acaba fazlamı veriyorum ki?meyva pürelerinide  artık bir bütün olarak yiyiyor.yada yarım muzla yarım armutu karıştırdığımda hepsi bitiyor.

11/20/2010 06:48:00

Ama benim oglan biraz minik bi tip, dpktor bize 100-150cc demisti. Istersen sen de doktorla check et. Kiyaslanayla karar vermemek gerek. Hem ac birakacak degilsin ya hehe :))

11/24/2010 17:53:00

selencat biz 4.5 aylıkken ek gıdaya geçmiştik sütümün azlığından falan deil kilo alımı çok iyiydi doyumluk deil tadımlık ver demişti doktor amaç yutmayı öğrensin demişti sanırım onun etkisi oldu 6.ayımızda yutmayla ilgili hiç bi sıkıntımız kalmamıştı sahara sevindim geçmenize :)arkadaşlar bu çorbalara falan ne zman geçiliyo biz hep karışık sebze püresi veriyoruz daha vitaminli olsun diye yani evde ne varsa karıştırıp sebzeleri içine mercimek erişte falan atıyoruz karmakarışık bi yemek oluyo:)tek tek ne zaman vercez bi gün brokoli bi gün yoğrt çorbası falan bi de şu gece muhallebisi çok elzem bi gıdamıdır ki onun yerine sebze püresi yada meyve falan versek daha besleyici olmazmı acaba

11/24/2010 17:54:00

birde ekmek veriyomusunuz sebze püresine siz neler koyuyorsunuz

11/24/2010 18:11:00

Ben 4-5 sebze (balkabagi, kabak, patates, havuc, fasulye, bezelye, brokoli, kereviz) pirinc veya bugday, biraz kiyma koyuyoruz. Ekmek koymuyoruz.

11/24/2010 21:32:00

Seos;bizim doktor muhallebiyi hiç önermiyor kof şişmanlık yapar diyor bende hiç vermiyorum ve vermicem.Yerine yatmadan meyva püresi veriyorum.Ben ekmeği sadece kahvaltıda veriyorum.sebze püresinide; Brokoli,patates,havuç,semizotu,soğan,sarımsak,pirinç,yeşilmercimek,kırmızı mercimek,bulgur ve kıyma..en son böyle yaptım.

Yanlız benimde sorum olacak.Ben bu sebze püresine az sumu koyuyorumda çok koyu oluyor benimki püre degilde sanki bildiğimiz yemek gibi oluyor.bebiş bir kaç gündür pütürlü yesede, yemesi ağırlaştı koyu kıvamdanmı anlamadım,birazda isteksiz yiyiyor.sizinkinin kıvamı nasıl oluyor?sulu mu,koyu mu.(Yani pütürlü verenler için)Birara Ozgekuzey resimli göstermişti bize,pütürlü pürenin kıvamını gösterecek bir arkadaş olursa ne iyi olur:)Birde şu kıyma olayı kafama takılıyor bir öğünde 1 çorba kaşığı kıyma deniliyor yada 1 ceviz büyüklüğünde  e ben onu ogünkü yiyecegi pürenin içine koyunca tamamı kıyma gibi oluyo sebzeden çok kıyma gözüküyor,bebiş onu nasıl bitirecek ya?benim yaptığım püre 2 günlük oluyor 2 ceviz büyüklügünde püreye koyacagıma 1 tane koysam az mı gelir 1 güne denk gelecek kıyma?Siz ne yapıyorsunuz?

11/24/2010 21:34:00

Ozgekuzey havuçlu karnıbaharı nasıl yaptın?birde karalahanayı?

11/24/2010 22:03:00

Sahara, sen bebeginin yedigi miktara gore ayarla. Ben de gunluk 1/3 ceviz kadar veriyorum. Zaten azicik yiyor cunku :)) muhallebi yerine milupa tahilli kasik mamasi veriyorum ben. Meyve de sekerli bisey unutmayin. Aslinda en dogrusu doktora sormak, cocugun istahina ve kilosuna gore o yonlendirir. Haftasonu 1 yasinda bebegiyle arkadadim geldi bize de cocuk obez olmus, yazik. Yag icinde. Birak yurumeyi daha emekliyemiyor, nasil tasisin o minik ayaklar o kadar kiloyu. Hala daha bu muhallebi bitecek diyor annesi, inanamadim. Yani abartmamak lazim :)

11/25/2010 09:42:00

merhabalar,muhallebi konusunda yazdıklarınızdan yola çıkarak naçizane bir bilgi paylaşmak isterim sizlerle...oğlum demir,iki hafta önce boğaz yolu enfeksiyonu geçirmişti,doktorumuzun tanısı ve tedavi yöntemi pek içime sinmediği için bir prof'a(ünlü bir prof'a) götürdüm demiri.gitmişken tabiki adamı delirttim,aklıma gelen herşeyi sordum:)muhallebi konusunda bende kof kilo yaparmı diye tereddütlüydüm fakat dr. geceleyin muhallebiyi veya tahıllı kaşık mamalarını mutlaka vermemi önerdi,şu anda alabileceği baklagil grubu bunlarmış..sevgiler..

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 nisan ayı anneleri ve bebekleri ....buyrun sohbete....

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...