nisan bebekleri için besleyici ek gıdalar.....

Ynt: nisan bebekleri için besleyici ek gıdalar.....

11/25/2010 11:15:00

Evet tahil alimi onemli. O yuzden hazir mamalari tercih ediyorum. Daha besleyici ve daha tahilli diye. Iyi ki yazdiniz, tesekkurler.

11/25/2010 11:59:00

peki tek tek vermeye ne zaman başlıcas sebze püresini bırakıp brokli çorbası yoğurt çorbası vb.

11/25/2010 13:18:00

ben 5 aylıktan beri ek gıda veriyorum. sebze çorbalarında mantığım hep aynı, evde ne sebze varsa pirinç ekle pişir, üstüne zeytinyağı gezdir. bugün karnıbahari kabak, patates,pirinç beraber haşladım. üstüne zeytinyağı ve biraz dereotu koydum. dereotunu çok sevdi benim oğlan. onun dışında kuru fasulye, nohut ve köfte ver dedi dr. kansızlık bu aylarda çok görülürmüş. ama nasıl yapacağımı bilmiyorum. ben kaşık maması yerine, buğday, bulgur, pirinç,çavdar haşlayıp koyuyorum yiyeceklerinin içine...

11/25/2010 13:43:00

bende 5 aylıktan beri ek gıda veriyorum.çorbası,patates,havuç,kabak,2-3 yaprak ıspanak,1 tk piriç,1tk yağsız dana kıyma hepsini pişirip tel süzgeçten geçiriyorum ve üzerine 1tk zeytin yağı.bu sebzeleri bazen karışık bazende farklı kombinasyonlarda sunuyorum.ha bide son zamanlarda brokoli ve karnıbaharada başladım.bu aydan sonra karaciğerede başlamak gerekiyormuş,yağ deposu için...

11/25/2010 13:44:00

bide bi sorum olacak sizlere bileniniz varsa un çorbası tarifi verebilirmisiniz bana mısır unlu,buğday unlu falan olan varya.bebekler çok seviyormuş o çorbayı vede çok yarayışlı.

11/25/2010 20:42:00

Ademir47,aynı püreyi bende bugün yaptım.Ek olarak kırmızı mercimek, bulgur, haşlanmış kabukları soyulmuş ezilmiş nohut ekledim birde kıyma.Bende tahılları bol bol ve çeşit çeşit çorbalara koyarak bu ihtiyacı gidermeye çalışıyorum.Yalnız suyu yine mi az koydum nedir çok koyu oldu seninki sulu mu oluyor?

11/27/2010 14:07:00

sahara yutmayı öğrensin diye çorba şeklinde deilde püre şeklinde yani koyu kıvamda veerin demişti bize doktorumuz halen de öle devam ediyoruz mümkün olduğunca susuz hazırlıyorum ben de senin gibi

11/27/2010 14:27:00

vALLA  FAZLA KOYU KIVAM BİZİ KABIZ YPTI. ÇORBADAN AZ KOYU YAPYOM ARTIK.

11/27/2010 14:28:00

Ben hic su koymuyorum, baya püre gibi yiyor. Sadece azicik zeytinyagi ekliyorum. En basta formul sut de ekliyordum ama artik tatlara alisti diye kestim.

11/27/2010 17:18:00

selencat,hiç su koymadan sebzeler nasıl haşlanıyor acaba?buharda mı haşlıyorsun yoksa?

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 nisan ayı anneleri ve bebekleri ....buyrun sohbete....

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...