ilkbahar 2012 kitap tavsiyeleri

<123>

Ynt: ilkbahar 2012 kitap tavsiyeleri

03/20/2012 09:02:00

Ben bugulog'daki Ada'nın kitaplığını güncelledim. Buyrun arkadaşlar : https://www.nurturia.com.tr/bugulog/a998abd1-c767-462d-ab15-9dae00f2a6dc/adanin-kitapligindan

03/20/2012 09:02:00

Özge aynı anda :))

03/20/2012 12:38:00

Büyük Sözcük Fabrikası, Etkili Sıfır, Neden?       ilk aklıma gelenler.

Akşam evden bakıp, yazılmayanlar varsa ekleyeyim. Süper zamanlama olmuş yine:))

03/20/2012 13:24:00

Bizim en sevdiklerimiz ise Kim Korkar Kırmızı Başlıklı Kızdan, Yavru Ahtapot Olmak Çok Zor, Mamutlu Börek, Karda Ayak İzleri, Zogi, Minik Balık, Değnek Adam, Minik, Kütüphanedeki Aslan, Pırtık Tekir. Blogda bahsettiklerimin linkini verdim.

Almak istediklerim ise Memo ve Ay, Tübitakın tüüüüm kitaplarıi Müzisyen İnek Sırma, Mahallenin en şık devi

03/20/2012 13:32:00

Ben de bir kaç kitap önereyim;

1. Anlatım cd si de olan bu kitap çok güzel, anneannesine gittiğinde duvardaki röprodüksiyon tabloyu tanıdı ve Claude Monet mi vermiş bu resmi diye sordu? :)) Serinin diğer kitaplarını da ldım bu arada ama henüz okumadık 

2. İş bankası yayınlarının basımını hiç sevememiştik, bu versiyonu çok daha güzel ve eğlenceli

03/20/2012 13:37:00

Uçurtma ressamlar serisinden Van Gogh ve Picasso var bizde de. Gerçekten çok başarılı.

Dev Şalgamın basımına da bayıldım gerçekten. Hemen onuda eklemeli listeye.

03/21/2012 07:59:00

Avucundaki Öpücük-Audrey Penn-Butik Yayıncılık (Üzerinde Bestseller yazan kitaplardan genellikle uzak durmama rağmen Günce'nin ısrarıyla Eylül 2011'de aldığımız bir kitaptı bu. Okula gitmeye hazırlanan minik Rakun'un endişelerine annesinin bulduğu çözüm, kayıtsız kalınacak gibi değil).

Uykudan Önce-Amber Stewart&Layn Marlow-Artemis Çocuk (Yine Günce'nin resimleri ve kapağını beğendiği bir kitaptı, üstelik de marketteydik. Bazı sözcükleri çok severim ben. Düğme de onlardan biri. İçine doğru düzgün bakamadan, minik ayı Düğme'nin öyküsünü arkadaki kısacık tanıtımından okuyup aldık. Günce uykusuz bir çocuk. Kitabın son iki sayfasında uyuma resimleri var, o mu ilgisini çekti, yoksa resimlerin genel sıcaklığı mı bilmiyorum ama güzel bir öyküymüş gerçekten).

İnternetten ben de sipariş veriyorum, hatta sıklıkla böyle alıyorum kitapları. Ama çocuğun dokunarak, içine bakarak, inceleyerek, kendi seçtiği kitabı alması da önemli. Okuyamadığına göre başka birşey bir şekilde sarıyor çocuğu.

Bahadır (Geert De Kockere-Sarıgaga) ve Hurrem Bir Dolap Kitap tavsiyesiyle sipariş ettiğimiz iki kitaptı. Bu ikisi hem çocuk kitabı, hem her yaş kitabı. Bu kadar az sayfada bu kadar çok şey ancak böyle anlatılabilir. Günce'den çok Eliz sevdi özellikle Hurrem'i (arada bir Günce'ye Eliz okuyor kitaplarını) ve Hurrem'i kendi kitaplığına geçirdi.

03/27/2012 08:29:00

nokta :)

<123>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Kitap Kurdu

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...