UYKU SORUNLARI..

<12345>
06/27/2012 11:56:00

Uyku Köşemiz..

Ynt: UYKU SORUNLARI..

06/28/2012 12:45:00

Yatağında kıvrana kıvrana, binbir şekle girerek emzikle uyuyor. 2 hafta öncesine kadar hamakta sallanarak uyuyordu. Birden istemedi sallanarak uyumayı. Yatağında ama yardımla uyuyor. Hafif şişşşş ve pıt pıt da var:))

06/28/2012 12:45:00

benim kız sadece bir kere kendi kendine uyudu. ondada korkumdan uyandırdım :) memede yada ayakta sallayarak uyutuyorum ben.

07/01/2012 19:51:00

of of uyku sorunsalı bizde de mevcut,kendi kendine uyumayı öğrenmişti ya da ben öyle sanıyordum,işe başlayınca her şey birbirine girdi.şimdi memede uyuyor ama ben tam uykuya geçmeden çekiyorum ağzından,hamakta sallanarak uyuyor,ve annem bana çaktırmadan ayaklarında sallıyor durum bu nasıl çözeceğiz bilmiyorum

07/19/2012 18:59:00

uyku belirtisi veriyor kulaklarını oynamak, gözlerini ovmak ve gözleri kızarıp küçük oluyo:)
eger yine de umursamaz gecirirsem gözaltı morlasıyo
 vee bu belirtiler varken emziriyor gazını alıyor
ve kesinlikle yatagına yatırıyorum emzik ve tülbent ile uyuyo
uyuyamazsa banyo yaptırıyorum. 40 lıkkenden beri
karanlık ve aksam 7 de yatırdım hepte yatagında artık kendi kendine yetiyo sanırım
uyku belirtilerine ragmen yatırmazsam işte o zaman 2 saate yakın huysuz ve durmadan aglama krizine giriyo:(

07/25/2012 23:08:00

Meme vererek ve ayakda sallayarak uyuyor kızım. Kendiliğinden hic uyumadı şimdiye kadar...

08/03/2012 11:46:00

Kızlar acayip bunaldım.
Oğlum 3,5 aya kadar omuzda, hiçbir bebekte görmediğim şekilde biz oturur pozisyondayken ayaklar aşağıda dizlerimize dayanık gibi uyurdu. Ben oğlumun 5. aya kadar hiç 1 saat uyuduğunu görmedim kesintisiz. 20 dk uyur kalkardı günde sacede 1-2 defa. Hele doğduğunda hiç dinlenemedim, normal doğum yaptım, epizyotomi dikişlerim açıldı dinlenemedim ne gece uyudum ne gündüz. Bünyem çok yoruldu artık hala uykusu kıt benim oğlanın. 3,5 aydan sonra hamakta uyutarak az da olsa uyutmayı azıcık uykularını düzene koymayı başardık. Fakat son dönemde gece kalkıyor uyumuyor babasıyla sallıyoruz filan. Gündüz deseniz uyuyunca arada uyanınca bakıyor başında bakıcısı veya ben varım azıcık sallayınca devam ediyordu. Sadece bu şekilde en fazla kesintisiz 2 saate yakın uyuduğu oluyordu.
Salıdan beri, hamağı hayatımızda çıkarmaya karar verdim.
3 gündür günde 3 sefer az bazen çok uyuyan oğlum hiç uyumuyor, resmen gözünden uyku akıyor, direniyor. Yatağına yatırıyoruz debelenip duruyor, ama Allah'tan bakıcımıza ağlamıyor. 3 gecedir gece uyutmaya çalışıyoruz 2 saat kesintisiz ağlıyor yatağına koyup uyutmaya çalışınca. Babasının sinirleri yıpranınca ben alıyorum, ben bunalınca o alıyor. En sonunda uyuyor.
Kararlı davranmamız lazım onu biliyorum. O yüzden sabır diyorum. Bakıcımız da benimle aynı davranıyor onda sorun yok. Kendi kendine uyumayı öğretmeye çalışıyorum ama gündüz uyumadığı gibi gece uyku saatini de öne çekemiyorum. Gece 21.30-22.30 aralığında uyuyor. Gece en az 5 deda uyanıyor sabah 7.30 a kadar.
Belki sizde de aynı sıkıntılar vardır bir fikri vardır da bana MORAL olur diye yazıyorum. Ben de uyumak istiyorum, boncuğumda kesintisiz uyusun istiyorum artık.

Bakıyorum yenidoğanlara birkaç aylık olanlara 3-4 ssat uyuyor emzirmeye kaldırıyorlar saat kurup, bebekleri sessiz koydukları yerde duruyorlar. Benim oğlum tam tersi doğduğundan beri. Maaşallah sağlığı yerinde çok şükür diyoruz ama böyle de insan çok bunalıyor.

08/03/2012 12:02:00

aktiva al benden de o kadar, bir saati aşan uykumuz neredeyse hiç yok... saat başı kalkıyoruz.. artık kucakta dolaşmak mı dersin ayakta sallamak mı ne ararsan var.... doktor gece terörü dedi bitki çayı verdi, süt alerjisi dedi süt ürünlerine ara verdi, demir ilacı karın ağrısı yapıyor olabilir dedi demire ara verdi, bizimki bana mısın demedi... yarın tekrar gideceğiz bu sefer de reflü olabilir mi diye soracağım, ağlayarak uyanıyor kendini oradan oraya atıyor... el kadar çocuğun gözlerinin altı mosmor....

yarınki doktor randevumuzda da fiziksel bir sorun tespit edilmezse diyeceğim artık kötü uyuma alışkanlığı ( ya da edepsizlik:))  tracy hoggs'un ve kim west'in kitaplarını okuyorum, ikisinden birini seçip uygulamaya çalışacağım.. bakalım becerebilecek miyiz?

08/03/2012 12:22:00

tracy nin kitabını oğlum doğduğunda okudum. Easy yöntemini oğlumda asla uygulayamadım. 5 ay sürekli ağladı vara yoka. Uyku desen yok. Yenidoğan bir bebek hiç uyumadan ve uyutmadan durabilir mi benim ki durdu. Eltimin bebeği oldu, maaşallah gıkı çıkmıyor 3-4 saatte bir saat kurup emziriliyor, arada vviiik diye az bir ses çıkıyor. Benim oğlumun sesi komşulara bile yetiyordu ya. 44 günlükken kasık fıtığı ameliyatı oldu. Çok canımız yandı ama bir an evvel yaptırmamız lazımmış diye yaptırdık cesaretli davranıp. Ondan sonra düzelir dedik ha kırkı ha 6 ayı dolsun derken geldik bu günlere. Gece saat başı kalkar, en iyi ihtimalle en az 5-6 kere. 4 saatlik kesintisiz bir uykum yoktur doğduğundan beri. Oğlum çok hareketli bir de bcos seninki de öyle mi bilmem ama. Ben de akşamları papatya çayı versem diyorum artık belki fayda olur ama içerse tabi huysuzken içmez asla. Demir ilacı bizde kabız yapmıştı anne sütü aldığından vermiyorum şimdilik. Valla benim oğlan kolikmiydi bilmiyorum. Belli saatlerde ağlama vardı kolikte sanırım bizde her dakika ağladığımız için kolikten şüphelenmemiştim. Reflü desen tracynin kitabındaki tesiptler tam örtüşmüyor.

Biz 3 gündür ikisinin arası bir yöntem seçtik gibi. Yatağına koyunca ağlıyor, alıyoruz ağlıyor sinirlenip. Bir babası alıyor, bir ben. Evde klasik müzik açıyoruz rahatlayalım diye.  Ona da zaten dinletiyoruz.
Tracy nin kitabını okuyunca da canım sıkılıyor, ona göre 3 aylık bebek bile gece kesintisiz uyumalı. Biberonla iyice karnı doyulurmalı gece beslenmemeli diyor. Ee benim oğlum emiyor. Zaten biberon almaması için kaşıkla içti hep sütünü benim olmadığım saatlerde. Biberona da alışmadı. Hele gece asla almaz, sabaha kadar ağlar gene almaz. Arada kanıp nalsa gece babasına verip uyuma imkanım olur arada bari.

AAay çok dolmuşum ben yaaa :((

08/03/2012 12:35:00

evet ama çok haklısın, insan hakikaten çok bunalıyor... benim oğlum da çok hareketli, gece gündüz sürekli bir koşuşturma halindeyiz perişanız... Kaan memeyi bıraktığı için eşimle 1-3 /3-5 nöbetleri şeklinde kalkıyoruz ama yine de ağlayan bir bebek verken insan uyuyamıyor, o yüzden bir kaybın yok onu söyleyebilirim.. bir de bebekler huysuz ve ağlar pozisyondayken anneden başkasını tanımıyorlar benim gördüğüm kadarıyla...

ben uyku meleğinin yöntemine sanki biraz daha meyilliyim... belimde sorun var yatır/kaldır  benim çok fazla yapabileceğim birşey gibi gözükmüyor... daha kitabı bitirmedim o yüzden kararımı vermedim ama gördüğüm kadarıyla uyku meleğininki benim için daha uygun olacak gibi...

bu arada papatya çayı değil ama iyi geceler çayı verdim ben hiçbir işe yaramadı, içirmeye çalışırken çektiklerim de cabası...

08/03/2012 13:07:00

hanımlar gerçekten üzüldüm yaşadıklarınıza. 6 aya gelene dek biz de sizin gibiydik.kolikten çok çektik biz. gece uyurdu allahtan ama gündüz hiç uyumazdı. sürekli ağlardı. ayağımda salladım iyi geldi. urda pek çok anne karşıdır ayakta sallamaya.ama ben değilim. zaten zamanı gelince kendisi bırakıyor sallanmayı.3 ay kadar salladım ayağımda. her uykuya geçişte ama ayaklarımkoptu. sonra birgün sallamaya aldım ve sallatmadı. yatağımıza koydum yanına yattım.popoya piş piş yaptım ve düzenimiz o oldu.biz de böyle uyuyoruz. gecede 2 kez kalkıyor ama uykuda acıkarak kalkıyor, emip uyuyor çok şükür(maşallah:))ayakta sallamayı deneyin derim. bi dekollarını sarmak güvende hissettiriyor. ayaklar açık ama kolları kundaktaki gibi sarınca (uyuyunca açıyorum)uykuya kolay geçiyor bizimki.

gece 11 gibi suluğunda mama veriyorum (biberon bizimki de almıyor) bu da işe yarayabilir. daha ne önersem bilemedim ki. allah yardımcınız olsun.uyumayan bebek çoook zor, anneye zor ama anneler katlanıyor. biliyorum ki siz de kuzularınız uykusuzluktan bitap düştüğü miçin üzülüyorsunuz, geçer düzelir yakında. diş döneminiz de olabilir bu arada

<12345>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
6-12 AY BEBİŞ ANNELERİ...

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...