UYKU SORUNLARI..

Ynt: UYKU SORUNLARI..

08/03/2012 13:07:00

uyku meleğinin yöntemi nedir bcos?

08/03/2012 13:49:00

dediğim gibi daha bitirmedim kitabı ama temel olarak easy gibi bir rutin oluşturuyorsun....uyutma yöntemi olarak yatır kaldır yerine uyku rutininden sonra yatağına yatırıp karyolanın yanı sandalye koyarak yanında bekliyorsun, uyanınca da seni görüyor, sonra sandalyeyi biraz daha uzağa çekiyorsun,  sonra kapının yanına, sonra koridora... yani yavaş yavaş yanlız uyumaya alıştırıyorsun... kitabı sonuna kadar okuduğumda daha detaylı da anlatırım...

08/06/2012 08:21:00

kitabı bitirdim aktiva, yöntem anlattığım gibi, kitabın geri kalanında sadece biraz daha detaylandırmış.. Ama açıkçası uyku eğitiminden vazgeçtim... Eşim inanmıyor, annem inanmıyor.. Hatta doktorumuz bile inanmıyor... haftasonu gittiğimizde ağlıyorsa uyku eğitimi işe yaramaz dedi.. hatta biz 2,5 yaşına kadar çektik, çözüm bulamadık deyince ben havlu attım... Doktorumuz bile çocuğunun uyku problemine çözüm bulamıyorsa, ben bulamadığım için kendimi suçlamayayım dedim.. işte bir de fiziksel bir problem olmadığından emin olabilsem.. dün yine demire başladık, yeni kabus gibi geçti gecemiz...

08/07/2012 13:04:00

gesnur, oğlumun ilk doğduğunda bile kesintisiz 1 saat uykusu olmadı, gündüz veya gece ben hiç saat kurup uyandırmadım onu. Gündüz uyumadı, gece de her saat başı kalktı. Ağladı sürekli Hiç dinlenemedim. Çareyi hamak almakta bulduk. 3,5 aylıktan beri hamak aldık, onda salladık. Ayakta sallanmayı hiç kabul etmedi. Hamakta başındaysak piş pişle 2 saat kadar uyumayı başardı bazen. Ancak, hamak olayı sıkıntılı olmaya başladı bizde. Gece de kalkıyor uyumuyor bu sefer eşimle çarşafta sallar olduk uyur. Annemler şehirdışında gidince kollarımız koruyor sallarken. Keyif de yapıyor bazen. Eee beni sallasalar öyle beim de şikayetim olmaz.
Geçen hafta Salıdan beri hamakta sallamaya son verdim radikal bir kararla. O günden bugüne gündüz zaten uykusu kıttı artık hiç yok desem yeri var. 1 haftadır perişan oldum. Gece uyutmaya çalışınca ilk 3 akşam 2,5 saat ağladı sızlandı, yatır kaldır yaptık sürekli. Sonraki akşamlar bu süre azaldı. Ama hala çok zorluyor beni. Üstelik arada daha uzun saat uyurken gece neredeyse saat başı kalkar oldu. Emip yatıyor az da olsa çok da emse. Sadece gece yatış saatini öne çekebildim.
Oğlumda demir kabız yapmıştı. Ferra sanol da, ferrum da. O yüzden vermedim. Zaten ferrasanol berbat bişey. Resmen pas tadı. Mis kokulu ağızları oluyor resmen pas kokusu. Ben bile iğrendim de onlar ne yapsın. Ferrum fena değil ama biz de o da kabız yaptı. Kıvrandı durdu yavrum, ben yaptırdım dereceyle kaç defa kakasını. Düzenimiz alt üst oldu o dönem bırakınca eski haline döndü. Ama ek gıdada artık biraz yol katettik ya versem mi diyorum ama ben bir tahlil yaptırmadan vermeyeceğim sanırım.

08/07/2012 13:06:00

Gece emmek için niye bu kadar sık kalkıyor acaba? Gündüz daha çok emse olacak ama onu da istemiyor. Gece biberon versem işe yarar mı bilmem ama asla almaz, ağlar durur.

Ne yapacağımı şaşırdım ben valla.

08/07/2012 15:03:00

aktiva, yatarken ne ydiriyorsun? acaba doymuyor mu emmeye kalkıyor sürekli?

08/08/2012 08:23:00

Yatmadan evvel kolay kolay birşey yemiyor, muhallebi denedim birkaç defa yemedi. Çok hareketli dur durak bilmez ama o oranda da çok yiyen bir bebek değil oğlum. Normal öğünlerini atlamasa şükrediyorum.
Yatırmadan önce yedirmeye çalış faydasını görürsün dediğiniz birşey var mı?

08/08/2012 08:26:00

Yatmadan birkac saat once sık sık emzirmek gerektigini okumustum bir yerde... Doymak icin diil sakinlesmek icinde emme ihtiyaci duyuyor olabilir uykusunda...

08/08/2012 08:45:00

yatmadan emiyor birkaç defa...
Bades, galiba öyle. Çünkü çok aç olsa soluksuz emer göğsümü boşaltır. Her kalktığında açmış gibi emmiyor ama arada emzirmeden sakinleştirip tekrar uykuya geçirmeye çalışıyorum, her zaman o  da işe yaramıyor. Dün akşam öyle denedim mesela emmek istedi, öyle uyudu. Gündüz öyle bir düşkünlüğü yok. Hatta oğlumun doğduğundan beri memede uyuduğu bir elin parmaklarını geçmez. Benim oğlum çok şahsına münhasırdır :S
Gece, uykusuzluktan gözümü açıp saate bakabildiğim zamanlarda bakıyorum ki 1,5 saatte bir kalkmış :((

08/08/2012 09:38:00

Yaa onu benim kizim da yapiyo bazen, ozellikle dis cikardigi zamanlarda nerdeyse saat basi emmek istiyor. Ben sakinlesmek icin istedigine bagliyorum ama bilemiyoruz iste derdini anlatamiyoki biciriklar:))

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
6-12 AY BEBİŞ ANNELERİ...

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...