Memeden ayırmak için doğru zaman mı?

<123>

Ynt: Memeden ayırmak için doğru zaman mı?

03/25/2010 21:18:00

yiğitte tam bir meme delisi nasıl yapıcam bilmiyorum hiçbirşekilde azaltmayı bile reddediyor acayip ağlıyor kıyamıyorum ama artık 7haftalıkta hamile olduğum için acayip yoruyor beni onun emmesi iki bebeğede zararı yok dediği için dr acele etmiyim demiştim başta ama zaten hamileliğin verdiği yorgunluk üstüne bide bütün gün en geç 3saate bir emen bir yiğit bey var.ama öyle bişeki öğlen uykusunada gece uykusunada emerek geçiyor emmeyi kesersem onu nasıl halledicem bilmiyorum.çevremdeki herkesten ayrı baskı yok süt bozuldu emzirme falan yokmuş öle bişe dr yok dedi diyorum yok,onları takmıyorum ama belkide birazda memeden kesmeye benim cesaretim yok çünkü müthiş bir bağ hoş şurda bikaç ay emzirmeden durucam sonra yine mütemadiyen emzirme moduna devam:)konuşmayı deniycem bakalım yiğitle gerçi bu ara anlamadığı başka bi konuda kucağıma gelmek ev içinde bile yürümek istemiyor kıyameti kopartıyor alana kadar drda dikkat etmen lazım kucağına almak yok dedi her aldığımda korkuyorum ama işte ağlamasınada dayanamıyorum yani arkadaşlar her bakımdan zor durumdayım ne yapıcam bilmiyorum:(

03/26/2010 08:21:00

durumun zor biraz ama sonuçları çok güzel olacak...benim kızım 2 yaşını gecince 20 gün kadar oluyor kestim mm den...gerçi öncesinde 2 ay kadar azalttım mm vermeyi 3 se 2 ye sonra günde 1 e falan düşürdüm...cok bağlıydı işten döner dönmez hemen saldırıyordu yatana kadar bağlı kalıyorduk...çok zor olcak sanmıştım...olmadı Allahtan....ama çok özlüyorum o hallerimizi....gece uykularına da babamız yatırmaya başlamıştı...ona da alıştırınca her mm istediğinde oyalayarak dikkatini başka tarafa çekerek zor olsa da unutturuyorduk....ha bir de kızımla çok konuştum...anlatmaya çalıştım bazı anladı bazı anlamadı...ara da salça sürdüğümde oldu tabi....mm gittiğnden beri biraz ayrı gibiyiz yada bana öyle geliyor bebekten cok anne için zor bir durum ama bırakma zamanı geldiğinde kararlı olmak gerekiyor...
sana tavsiyem hiç kendini üzme kararlı olmalısın....önce azaltarak oyalayarak ve başkalarından destek alarak...sonrasında çok gerekli olursa salça sürerek...en önemlisi doğru bir şekilde konuşarak anlatmalısın...inan bana anlıyorlar....
Allah kolaylıklar versin...iki güzel yavrunuzda sağlıkla huzurla büyüsünler İnşallah

03/26/2010 11:12:00

Yerdenizbüyücüsü teşekkür ederim, 18. ay dr kontrolümüzde doktorumuza da danışacağım ve ondan sonra keseceğim inşallah, bebeğime en az zararla hallederiz umarım:)

03/26/2010 11:19:00

Bu konuşma olayını bende deniyorum aslında gerçekten anlıyorlar meme konusunda işlerine gelmiyor bence:)

elcininyiğidi öncelikle tebrik ederim, ama bence hemen kesmelisin, doktoruna güvendiğine eminim ama bence bir doktor önce seni ve karnındaki bebeği düşünmeli, emzirmenin başlı başına bir iş olduğunu geçersek senin şimdi daha iyi beslenmen vs. gerekiyor ki hem bebek beslensin hem sen zarar görme -kalsiyum, demir eksikliği vs.- tabi ben bilmem ama bana hamileyken emzirmek yanlış geliyor, 19 ay emmiş yakışıklın bu kez bıraksın kız kardeşi beslensin :))) (Allah mı söyletti ne :)) 
Sana böyle dedim şimdi ama ben ne yapardım onuda bilemedim düşününce :s 

03/26/2010 11:19:00

Bu konuşma olayını bende deniyorum aslında gerçekten anlıyorlar meme konusunda işlerine gelmiyor bence:)

elcininyiğidi öncelikle tebrik ederim, ama bence hemen kesmelisin, doktoruna güvendiğine eminim ama bence bir doktor önce seni ve karnındaki bebeği düşünmeli, emzirmenin başlı başına bir iş olduğunu geçersek senin şimdi daha iyi beslenmen vs. gerekiyor ki hem bebek beslensin hem sen zarar görme -kalsiyum, demir eksikliği vs.- tabi ben bilmem ama bana hamileyken emzirmek yanlış geliyor, 19 ay emmiş yakışıklın bu kez bıraksın kız kardeşi beslensin :))) (Allah mı söyletti ne :)) 
Sana böyle dedim şimdi ama ben ne yapardım onuda bilemedim düşününce :s 

03/26/2010 15:02:00

Simdi son soylenenlere ters gelebilir ama hamileyken eger anne devam etmek isterse bir zarari yok emmenin diye biliyorum. Hatta sut kanallari acik oldugundan yeni bebege de daha rahat sut gelir icer falan. Kiskancligi da azaltabilir. Iyi beslenmeye ve dinlenmeye vs dikkat etmek tabii ki cok onemli, emzirsen de emzirmesen de.

Ama eger sen yoruluyorsan kesmek istiyorsan o ayri. Yani karar senin. Cocuk emse de olur bence, 2 yasina kadar emmek faydali bile. Kesmek istiyorsan gunduz ogle uykusuyla basla derim. Mumkunse baskasi uyutsun. Biz bu sekilde ogle uykusuna memesiz baskasi uyutarak gecmeye birsure sonra alistik.  Hala ben yaninda olursam memeyle uyuyor o ayri. Ama ben isteyken gunduz hic emmiyor, ogle uykusunu da uyuyor.

03/26/2010 15:54:00

hepinize çok teşekkür ederim buraya üye olalı bikaç gün oldu ama okadar çok şey kattıki bana çok saolun arkadaşlar güzel paylaşımlarda bulunmak dileğiyle tavsiyelerinizi deniycem.öpüyorum herkesi...

04/10/2010 17:08:00

Elcininyiğidi ne yaptın arkadaşım? Sana derken bende aynı durumdayım iyi mi:) resmen şoklardayız,
benim doktorum hemen keseceksin dedi, oğlumun kide öyle 1 hafta oldu öğreneli ve ben sadece uyuturken vermeye başladım, gündüz sürekli dışarı çıkarmaya çalışıyorum gece baba kalkııyor ama çooook ağlıyor, o dasında ben odamda ağlıyorum çok sinir bozucu :(

04/10/2010 17:10:00

Bu arada oğlumun doktoru şimdi sen hızla hormon üretiyorsun ve sütüne geçiyor o hormonlar hiç iyi değil emzirmen dedi, çok istiyorsan maksimum 1 ay daha emzir ama bana sorarsan hemen kes dedi:(

04/12/2010 20:10:00

Mert Ada tebrikler! O hormonlarin zarar verecegini gercekten hic sanmiyorum. Cok arastirma var bu konuda, ve hamileligi boyunca emziren ve bebegi dogurduktan sonra iki cocugu birden emziren anneler cok var buna tamam diyen doktor da cok var. O yuzden icin rahat olsun. Acilen kesecegim diye kendini uzme.

<123>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
18-24 ay arası bebeği olanlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...