İki bebeğim arasında 17 ay oluyor ssvd yapma şansım olabilir mi?

09/17/2011 08:20:00

İlk doğumum zorunlu sezeryan oldu ikinci bebek için arayı çok açmayalım dedik yanlış bildiğim bir gerçeği yeni öğrendim ben ssvd için 4 yıl geçmesi gerekiyor diye biliyordum ama 2 yıl yeterliymiş.Bunu bilsem kesinlikle ikinci için biraz daha beklerdim şimdi araları çok az ssvd çok isterim normal doğum içimde büyük bir uhde olarak kaldı şansım olabilirmi acaba?

Ynt: İki bebeğim arasında 17 ay oluyor ssvd yapma şansım olabilir mi?

09/17/2011 21:58:00

merhaba nevyas daha önce  yazmıştım bi yerlere, benim kv emekli ebe ve 20 yıl önce 13 ay arayla ssvd yaptırmış, kadınlar kulübünde bu yıl içinde 24 ay ve 28 ay arayla ssvd yapanlar da var, hangi şehirdesiniz?

09/18/2011 06:25:00

Yazını görmemişim canım 20 yıl önce böyle bir doğum gerçekleştiyse bu şimdide olabilir demekki bana umut oldun İstanbul da yaşıyorum.

10/07/2011 22:02:00

sevgili nevyas ben de ssvd yapmak istiyorum ve seninle aynı endişeleri taşıyorum. umarım hayırlısıyla bebeklerimizi sağ salim kucağımıza alırız.ben adana da oturuyorum ve hala ssvd yaptıran bir doktor bulamadım. çok üzülüyorum bu duruma senibu konu da destekleyen bir doktor buldun mu

10/18/2011 00:39:00

verda,
senin kvalide nerede oturuyor? acaba bize bir sekilde yardimi olabilir mi?

03/08/2012 07:48:00

Arada 2 yıl olmasını salık veren görüşün aksine, bazı doktorlar ilk sezaryen ile ssvd'nin arası ne kadar kısa ise, annenin o kadar avantajlı olduğunu söylüyorlar. Bunu da kesinin sertleşmemiş olmasına bağlıyorlar. Sezaren ile ssvd arasındaki süre az ise, kesinin daha kolay esneyeceğini, ssvd'nin daha risksiz olduğunu söylüyorlar. Bunları tabi ki her meslekte olan görüş farklılıkları olarak algılamak mümkün.

Şimdiye kadar okuduklarımdan vardığım sonuç ise şu; öncelikle ssvd destekleyen bir doktor bulacaksınız. Bazıları dikiş yerini ultrason ile kontrol ediyor, bazısı etmiyor. Sonraki süreçte ssvd gerçekleşene kadar öğrenmeniz gereken konuları öğrenip, tecrübe sahibi ve pozitif yaklaşıma sahip insanlarla bir arada olacaksınız, haberleşeceksiniz. Ve son haftalarda aylık kontrollerden daha sıkı bir takip altına girmek gerekecek. Bu şekilde düzenli kontrollerle ssvd gayet güvenli ve mümkün. Hatta ikinci, üçüncü sezaryen, ssvd'den daha riskli.

03/21/2012 08:57:00

nevyas acaba normal yapabildin mi? hiç yazmamışsın da merak ettim :)

03/21/2012 09:17:00

Malesef doktor desteklemedi bende riske giremedim ikincide sezeryan oldu hakkımda hayırlısı buymuş dedim

03/27/2012 12:36:00

Hayırlı olsun bebeğiniz. Analı babalı büyüsün inşallah.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
ssvd

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...