KAHVALTIMIZ

05/07/2011 13:34:00

90-120 cc anne sütü veya aynı ölçüde aptamil 2
4-5 tane bebe bisküvisi
1/2 kibrit kutusu büyüklüğünde beyaz peynir
1 çay kaşığı pekmez
1 çay kaşığı  zeytinyağı

Yukardaki malzemlerin hepsini blendardan geçirip verecegim.

beyaz peyniri keçi peyniri olandan vericem. 

Ynt: KAHVALTIMIZ

06/02/2011 08:33:00

Benim hazırladığım kahvaltı şu şekilde:

3-4 ölçek devam sütü (Aptamil2 kullanıyoruz biz), meyve suyu, ıhlamur'dan biri
30 gr. kadar tuzu alınmış Sütaş Süzme Peynir
Yarım yumurta sarısı
Yarım ceviz ezmesi
1 tatlı kaşığı pekmez
3-4 bebe bisküvisi veya 2 kaşık kadar 8 tahıllı ballı

Çatalla ezip bulamaç haline gelecek kadar su ekleyip veriyorum.

06/02/2011 08:44:00

bizim de kahvaltımız şu şekilde:)

2 yemek kaşığı 8 tahıllı ballı
1 tatlı kaşığı pekmez
4 ölçek devam sütü
1 ceviz
gün aşırı yumurta sarısı
1 kibrit kutusu kadar keçi peyniri
çok az sızma zeytinyağı

bulamaç haline gelene kadar suyla karıştırıyorum çatalla ezip yediriyorum. tabiki her sabah yemiyor:) ayrıı ayrı verdiğimde daha çok seviyor:)

06/16/2011 10:48:00

1 dilim ekmek içi
Gün aşırı 1 yumurta sarısı
Fındık kadar tereyağ
1 çorba kaşığı akşamdan suya koyduğum tuzsuz keçi peyniri
1 tatlı kaşığı pekmez
Sağılmış sütüm varsa onunla karıştırıyorum yoksa biraz su ekleyip bulamaç haline getiriyorum

Bazen pekmezi kahvaltıdan yarım saat sonra veriyorum peynirle vermemek için

06/16/2011 10:57:00

oğlum sabah emiyor. sonra kahvaltı veremiyorum 2 saat sonra deniyorum yemiyor.  4 saat sonra da uykusu geliyor tekrar emmek ve uyumak istiyor. yumurta  peynir veriyorum ağzından çıkarıyor. hem emzirip hem yemek işini pek ayarlayamadım ben. yardımmmm!!!

06/16/2011 11:13:00

Batuhan 6.30-7.00 gibi kalkıyor. O zaman emiyor. Ama benim sütüm pek doyurmuyor artık onu. sonra uyuyup 10.30 11.00 gibi uyandığında aç oluyor. Kahvaltıyı o zaman ediyor. Senin oğlun sabahları kaçta kalkıyor JIST. Daha erken kaldırmayı denesen işe yarar mı acaba? Ya da kalktığında 2 saat sonra yatır uyandığında güç toplamış kahvaltı edebilecek hali olur bizim yöntem o. Uyandıktan 2 saat sonra tekrar uyku 1.5-2 saatlik sonra kahvaltı

06/16/2011 11:35:00

5:30 da kalkıyor. emiyor. hemen uyuyor tekrar. sonra 8'de kalkıyor tekrar emziriyorum. 10 gibi kahvaltı vermeye çalışıyorum. en iyisi 8 de hiç emzirmeden kahvaltı vermek galiba bedia seninn de dediğin gibi güç toplamış olur.

06/16/2011 11:35:00

5:30 da kalkıyor. emiyor. hemen uyuyor tekrar. sonra 8'de kalkıyor tekrar emziriyorum. 10 gibi kahvaltı vermeye çalışıyorum. en iyisi 8 de hiç emzirmeden kahvaltı vermek galiba bedia seninn de dediğin gibi güç toplamış olur.

06/16/2011 11:45:00

Evet 8 den 10 a kadar kahvaltı etmeye hali kalmıyordur kıyamam. En güzeli 8 de kahvaltı sonra 10 gibi uykusu geldiğinde isterse emzirmek gibi geldi bana da.

06/16/2011 15:21:00

Jist,ben yaklasik 1 aydir kahvalti ile cebellestim simdi alisti yemeye basladi ... Sanirim biraz zaman tanimak lazim.. Ben ise gitmeden 6-6:30 gibi emziriyorum .. Uyursa uyaninca kahvaltisini yapiyor.. Uyumazsada 1-2 saat sonra lahvaltiya geciyoruz... Bu arada ben 8 tahilli balli milupayi denedim onu cok sevdi arada biskuvi ya da cicibebe ekmegi yerine onu veriyorum. Peynirdedr sutasin suzme beyaz peynirini tavsiye ediyorum..0 tuz!

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
EK GIDAYA GEÇECEK,GEÇMEKTE OLAN,GEÇEN ANNELER

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...