1 yas sendromu

09/25/2012 20:59:00

Cok huysuz,hep kucagimda bide beni surekli isiriyo,sadece beni:-P

Bide ah deyip vuruyo babasiyla bana.yaninda siddet iceren bi durum olmuyo ama bir yere dustugunde cani acidiginda carptigi yada dustugu nesneye ah yapiyoruz.bundan dolayimi acaba bize vuruyo cozemedim,oyun saniyo vurunca ve isirinca guluyooo:-( ne yapmam gerek arkadaslar bu durumlari asmak icin?

Ynt: 1 yas sendromu

09/25/2012 21:17:00

Isırması benim oğlumda ısırıyo ama ben 1 yaş sendromu bilmiyorum benim oğlanda 1 yaş civarlarında başlamıştı ısırmaya ananesinden de öğrendiğini düşünüyorum hemen uyarmıştım annemii gördüğümde ama hiçç kötü şeyleri unutmuyorlar ben oğluma bir adet pelüş organik bir oyuncak aldım ısrıcağını anladığımda hemen onu gösteriyodum hatta ben de onu ısırıp onu güldürmeye çalışıp doğrusunun onu ısrmak olduğunu anlatıyodum çok uğraştım ama sonunda başardımama arada gidip gelio geçende bir ısırdı kan oturdu resmen bu aralar sana çok düşkün olması normal huysuzluğu vede ısırması da diştendir bir de ısırarak sevdiyseniz ya da çevrenizde bunu yapan varsa hem onları uyarın hem de siz bunu ona unuturmaya çalışın vurması da normal yaptığı her türlü olumsuz davranışı bir süre görmezden gelin size vuruyorsa ya da ısırıyorsa görmezden gelin bir süre sonra bu davranış körelicektir bir de eğer düştüğü  zaman düştüğü yere ah deyip düştüğü yeri dövdüyseniz bunun içinde yapıor olabilir bu davranışı da görmezden gelerek unutturabilirsiniz kötü bir şey olduğunun farkında değil yaptığı şeylerin sizin tepkilerinizle de alakalıdır ama unutturabilirsiniz oğlum çok net hatırlıyorum 9-12 arası aynen böyleydi bizim bir kediciğimiz vardı onu ısırıp duruyoduk arada hatırlıyo siz tepkinizi hiç bozmazsanız düzelir şimdi sadece dişliyo dişlerini geçiriyo ama acıtmadan bizde anne ,baba..vs ısırılmaz canı acır deyip bu davranışı bırakmasını bekliyoruz fevri ya da aşrı davranmadan sakin bir şekilde konuşarak

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
1 yaş civarı bebeği olanlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...