Bebek keki

<12>
04/09/2012 16:59:00

2 yumurta

2 yemek kasigi seker ( esmerde olabilir)

1 tutam yada paket vanilya

1 paket kabartma tozu

Yarim cay bardagi yag istege bagli zeytinya yada tereyagda olabilir

4-5 kayisi

Kuru uzum

Ceviz tozu

Havuc istege bagli elma

Tam bugday veya kepekli un

2 yemek kasigi yogurt

Yapilisi;

Yumurtalarla sekeri iyice kopurene dek cirpiyoruz. Seker az oldugu icin yumurta biraz daha civik kalacaktir.

Kayisi ve kuru uzumu 2 bardak suda iyice hasliyoruz. Suyundan cikartip kuru kuru blendirla dirt yapiyoruz:)

Elmayi yada havucu rendenin kucuk bolumunde rendeliyoruz zaten kekin icinde eriyip gidiyo

Ben cevizleri rondoda toz haline getirip kullaniyorum.

Simdi hazirlik bittikten sora;

Derin bir kabin icine kopuren sekerleri ( iyice eritip) icine, kayisinin suyu,

Ynt: Bebek keki

04/09/2012 17:09:00

Yogurt, vanilya , kayisinin puresi rendelenmis elma yada havuc yag hepsini ekleyip iyice cirpiyoruz, karisimin ustu goz goz olana kdr cirpilan karisima unumuzu eleyerek koyuyoruz, elekte kalan kepekleride karisim bittikten sonra eklicez.

Butun malzeme iyice karistiktan sonra istenilen bir kabin icinde yaglayip kepegide karistirip dokuyoruz. Firini 175-180 derecede yaklasik 25-30 dk yani ici iyice pisene dek pisiriyoruz

Yogurt ev yapimi, istenilirse hamur kabartma koymayin, egerki sert olmussa devam sutuyle yada kendi sutunuzle biraz islatin, sut kullanmiyorsaniz birazcik su serpistirin.

Afiyet olsun:)

04/09/2012 17:13:00

Offf ya yazana kdr canim cijkti yaw telden zor oluyo:)

Vnilya ; aktardan alinan vanilya tozu marketten almiyorum

Seker; ben pekmezle denedim kivam tutmadi isteyen deneyebilir

Ayrica;

Keki gunde en fazla 1 kez yediriyoruz bisey olmayacagini dusundum cunku tadi mayhosumsu oldu

04/09/2012 18:04:00

bebeklerin kek yemesine gerek yok diye düşünüyorum. kızım 19,5 aylık ama daha kekin tadını bilmez. ne şeker, ne çikolata yemelerine gerek yok. kurabiye, kek yemese de büyüyorlar bebekler. ara öğün için kekin içine koyduğunuz sağlıklı yiyecekleri, meyve, yoğurt ve kuru meyveleri direk verin emin olun öyle de yer bebekleriniz. 

04/09/2012 18:26:00

Keki yapmamin sebebi; asya bulamac yiyor sabah kahvaltida cesit olsun diye veriyorum bebe biskuvisinide kendim yapiyorum yulafli kahvaltida veriyorum zararli olacagini dsunmuyorum.

Degisiklik isteyenler icin yazdim, fikir olsun diye yoksa bende al biskuvi ver kek modundaki annelerden diilim:)

04/09/2012 18:39:00

Lütfen yanlış anlamayın amacım sizi yargılamak değil, siz bilinçli bir anne olabilirsiniz ne güzel bundan mutluluk duyarım. Yalnız ne kadar erken şekerli tatlarla tanıştırırsanız bebeklerinizi, daha sonra dillerindeki tat alma duygularına tatlı da eklediğiniz için, brokoli, karnıbahar, kereviz gibi sebzeleri yedirmekte zorlanabilirsiniz. Damak tadı tatlı bildiği zaman o da bir seçenek olacak ve o seçeneği isteme hakkı da olacak. Şu ana kadar okuduklarım ve duyduklarım bu yönde. Henüz 8 aylık olan bebeğiniz eminim bir süre normal kahvaltı da yapacaktır. Daha çok zamanınız var önünüzde..

04/09/2012 19:19:00

Olurmu niye yanlis anliyim:)

Soyleki zaten ben kizima butunnn sebzeleri karnibahar haric cok rahat yedirebiliyorum arada farkli biseyler de denemek icinde yaptigim bi kekk:)

Bazen dogumgunleri icin kek pogca pasta tarifi ariyoruz ya bebelerimiz yesin diye buda oyle bisey iste:)

04/09/2012 19:28:00

Ellerine saglik canim:))

04/10/2012 19:27:00

kek tarifin için teşekkürler,bebe biskuvisinide sen yapıyorum dedin nasıl yapıyosun ;onun da tarifini yazar mısın?

04/10/2012 19:41:00

Belguzarcim tarifi buraya yazmistim gecmiste kalmis sanirim

04/11/2012 19:47:00

Pekmez ile ilgili bir haber neden kek ve kurabiyelerde kullanilmamali vs. vs. http://www.ntvmsnbc.com/id/25339112/

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
 BICIRIKLARA YEMEK TARİFLERİ

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...