1. yaş günü için fikirler

<1234>
12/04/2009 20:24:00

Bebeğinin 1. yaş gününü kutlamış ya da kutlayacak anneler,

Hazırlıklarınızı ve ilginç fikirlerinizi paylaşabilir misiniz?

Ynt: 1. yaş günü için fikirler

12/18/2009 14:19:00

eveeet bu konuda bende fikir istiyorum , ev partisi yapmayı planlıyoruz aile ve de arkadaşlarla şimidlik , süsler ,balonlar ...

12/20/2009 16:22:00

ay evet benim kızından geldi nerdeyse acil fikirlere ihtiyacım varrr benimde

12/22/2009 06:41:00

biz gectigimiz pazar gunu 1 yasimizi kutladik, sizlere kendi yaptigim, dusundugum ama yapamadigim fikirlerimi aktarmak isterim:

Baska cocuklar da olacaksa eger partide  bir koseye mutlaka bol bol balon, boya kalemi , kagit vs. koyun. Bir sure sonra sIkIliyorlar onlari oyalayacak birseyler lazim. Bu benim aklima gelmemisti, bir dahaki sefere artik :-) Bir koseye de kavanozlara lolipop, seker, jelibon etc. doldurup hazirladim, gorsel olarak renkli renkli hos gorundu, hem de yine cocuklari bir sure oyaladi. Eger ev disinda bir yerde kutlayacaksaniz ve bebeginiz henuz yurumuyorsa (bizde durum boyle) ve yuruteciniz varsa eger mutlaka goturun, parti boyunca cocuk nerede diye dusunmek bakmak zorunda kalmyiorsunuz, o da yurutecle diger buyuk cocuklara yetismeye calisip egleniyor :-)

Suslemeler icin, 1 yas temali pecete, kagit tabak, vs. ismarladim internetten; ayrica bol miktarda balon ekledim, bu sekilde susledim. Ilk defa seker hamurlu pasta denemesi yaptim ve pecetelerin uzerindeki temayi pastaya tasimaya calistim. Boylece pastasi ve suslemeler bir butun olusturdu. ayrica yine seker hamuruyla kapli 1 yas kurabiyeleri yaptim(internette cok ornekleri var) yine suslemelerle ayni renklerde.

Ismarladigim 1 yas suslerinin icinde minik hediye posetleri  de vardi gelen cocuklara dagitmak icin. Onlarin icini de cok minik uygun fiyatli seylerle doldurdum ( lolipop, cocuk cikolatasi, renkli sekerler etc.., cocuklarin yasi buyukse minik boya kalemi, bebekse gelenler, su sabun kopugunden balon yapma oyuncagi koydum) . Bu posetlerin uzerine de tek tek gelen cocukalrin adini yazdim, iyi ki oyle yapmisim, cunku az daha bu poset senin benim kavgasi cikacakti ki isim oldugu icin uzerlerinde engellendi :-)
Bir de sadece yakin akrabalara Talya'nin her ay cekilmis bir fotografini ve bir kac tane ilkini (ilk bayrami, ilk tatili etc..)  iceren minik cep albumu bastirttim. Bir yil nasil gecmis gorsunler, hem de her ozlediklerinde bakabilsinler diye. Biz yakinlarinda yasamadigimiz icin ozellikle aneanne babaanneler eminim surekli yaninda tasiyacakalr bu foto albumu.
bazi okudugum yerlerde ilk yas partisinin cocuk kucuk oldugu icin kucuk olcekli tutulmasi gerektigini , belki de sadece kendi aramizda kutlanmasi gerektigini yaziyordu kalabaliktan rahatsiz olur diye. Ben arkadaslarla, aileyle kalabalik parti yaptim sorun cikmadi, biraz da cocuga da bagli bir durum.
Bir de parti saatini iyi secin ve mutlaka gunduz uykusunu uyutmus olun derim. Uyandikatan sonra hazirlayip partiye katilmasi cok daha kolay oluyor ve iyi bir ruh halinde oluyorlar.
Su an icin aklima gelenler bunlar, kusura bakmayin biraz uzun yazdim sanirim :-(
Sevgiler

12/22/2009 19:16:00

Teşekkürler heidi inan çok yardımcı oldun.

12/29/2009 13:26:00

Bizim doğum günü partimiz gerçekleşti. Yaptığım araştırmalar sonucu bulduğum ve uyguladığım fikirler şöyle:
Gerçek doğum günü Cumaya geldiği için Partiyi Cumartesi organize ettik. Ama cuma günü hiç bir kutlama yapmadan geçirmek içime sinmediği için evde basit bir pasta yaptık. Yere büyükçe bir örtü serip Defneyi ve pastayı örtünün üstüne koyduk. Hesapta Defne elleriyle pastaya saldırıp yüzü gözü çikolata olacaktı biz de resimlerini çekecektik. Hepimizin ona bakıp bir şeyler yapmasını beklediğimizi görünce korktu ve pastaya yaklaşmadı. Yine de bence güzel fikir... 
Cumartesi günü evde aile ve yakın arkadaşlar arasında bir parti verdik. Evi parti paketi'nden aldığımız süsler ve balonlarla süsledik. "1" şeklinde pastamız, şekilli kurabiyelerimiz ve bir sürü başka ikramlarımız vardı. En önemlisi Defne'ye 15. yaş gününde verilmek üzere bir kutu hazırladık. Kutuya tüm davetliler tarafından 15 yaşındaki Defne'ye hitaben yazılmış mektuplar, çocuklar tarafından yapılmış resimler kondu. Hatta bir arkadaşım Defne'ye mektup yazmak yerine kamera çekimi yapıp CD'ye kaydetti. Tabi ki kimse diğerinin mektubunu okumadı. Kutuya ayrıca el ve ayak izinin olduğu bir kağıt, eskittiği bir ayakkabısı gibi hatıra niteliği taşıyan 1-2 eşya da koyduk.
Ben vakit bulup uğraşamadım ama gelenlere verilmek üzere magnet hazırlamak isterdim. Bir dahaki sefere artık.
Heidi, önerin üzerine misafir çocuklara şeker ve küçük hediyelikler de hazırladım. Şansımıza bütün çocuklar çok usluydu ve hiç kriz yaşamadık. 
Şimdi bir tek 1. yaş fotoğraf çekimi kaldı. Profesyonel birine çektirmek istiyorum ama bir fotoğraf stüdyosuna gidip doğallıktan uzak photoshop'lu resimler olsun da istemiyorum. Bu konuda önerisi olan var mı?
Ben 1. yaş gününü atlattım. Darısı sizlerin başına...

12/29/2009 17:10:00

En güzel hediye hemde yıllarca hatıra olarak saklanacaktır..Çocuğunuzun ismine ve resmine özel kitaplar yapıyolar.. Çocuklarınız okuduğunuz kitapların kendi adına olduğunu görünce çok sevinecekler .

İşte web sitesi : http://dombilikitap.blogspot.com/

01/23/2010 00:38:00

Fikirleriniz cok güzel, gerci benim biraz daha sürem var ama yinede info toplama acisindan iyi oldu tesekkürler

01/23/2010 15:06:00

Merhaba,

Ben bir yılın videolarından bir derleme yaptım. Müzik eşliğinde projektörde izledik. Son derece duygusal ve güzel oldu. Gelişimi gördük, ilk günden itibaren. Slideshow yapılabilir. İnsan biraz uğraşıyor ama sonuç kesinlikle izlemeye değer.
kolay gelsin!

02/03/2010 10:38:00

Süper olmuş çok beğendim, ellerinize sağlık. Hangi programı kullanarak yaptınız bu posteri?

02/19/2010 13:43:00

1. Doğumgünü Hazırlıkları blogumda böyle bir yazım var belki ilgilenenlere bir faydası olur. Bu arada sizin posteri de çok beğendim Başak postunun linkini yazıya eklememin bir sakıncası olur mu?

<1234>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
1 yaş civarı bebeği olanlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...