1. yaş günü için fikirler

Ynt: 1. yaş günü için fikirler

05/20/2010 07:25:00

arkadaşlar dogumgünü için menü fikirleri verirmisiniz

06/17/2010 21:36:00

melikşahım dokuz aylık oldu..bebek mevlüdünde lohusa olduğum için istediğim gibi olmadı..acısını yaşgünüde çıkarıcam inş..şimdiden fikirlerinizden yararlanmaya başladım bile:)))

06/18/2010 20:34:00

bizim doğum günü hazırlıklarımızla ilgili de buradan fikir edinebilirsiniz

06/18/2010 21:42:00

yemek ve menu icin:

biz bir piknik alaninda yaklasik 50 kisiydik. kolay olsun diye yemekleri porsiyonluk hazirladik.resimler asagida:

menu:

tuzlu:

minik biber zeytinyagli dolma, keci peynirli domates rulolari, mantar salatasi, tuzlu profiterol (kuru domates-peynir dolgulu),firinda mucver, pirasali corek (mucver ve pirasaliyi kalip tepsilerde pisirdik ki bir lokmalik olsunlar).

tatli:

gul tatlisi, karpuz-peynir sisleri, cikolataya batirilmis meyve sisleri,yas pasta (pastayi da seker hamurundan yaptik, ilk kez denedigimiz icin puruzsuz olmadi ama sirindi, onun da resmini koyuyorum asagi)

temamiz hayvanlardi, cunku ilk yasi boyunca hayvanat bahcesine cok gittik.pastaya da hayvan sekilleri koyduk.

06/20/2010 19:03:00

Merhaba sedavesila...
Masanızı pek begendik... Biz de böyle piknikli filan birsey yapalım istiyoruz ama yere karar veremedik, zamanımız da azaldı, yazı ilaç gibi geldi yani...
Bir de bazı sorularım olacak sana:
-50 kişi zor olmadı mı organizasyon acısından? Biz de 35 kişi civarındayız şu an..
-Pastanın ve onca içecegin soğutulması işini nasıl hallettiniz?
-En önemlisi de; mekan cok güzel görünüyor, nerde yaptınız partiyi?
Şimdilik aklıma gelen sorular bunlar, daha aklıma geldikçe sorarım ;-D

06/21/2010 12:02:00

Bilmiyorum yararlı olur mu ama ben de kızım icin yaptıgım dogumgunu organizasyonundan bir parca fikir verebilirim belki:

Yere coktan karar vermistik, Buyukada oldu.
Yemek yapmayı cok sevmedigimden ve evim 20 kisi kadar bir kalabaligi kaldıramadıgından 5 adet otelle gorustum.

Bir butik otelde karar kıldım, adam bası pasta harıc 20 TL ye anlastık. Pastayı Kartal Pelitten adaya getirttim (hizmet mukemmel ve pasta aynen resimdeki gibi kalite de super). 135 Tl tuttu.

Mekan duzenlemesi, muzik (biz istemedik), acik bufe yiyecekler (sigara boregi, surpriz kekler, patates salatası, tatlı tuzlu kuru pasta, cips gibi seyler sundular). Cay kahve ve meyve suyu sınırsızdı. Terası 3 saatligine bize ayırdılar.

Toplam 17 kisi cagırdık bize yaklasık 500 Tl ye yakın bir tutara mal oldu.

06/21/2010 12:08:00

Ayyy süpermiş. Biz eşimle tanışma yıldönümlerimizi Büyükada'da kutlarız hep. Ama artık bebek olduğundan, doğumgünü kutlaması için Ankara'dan oralara gitmek çok uzak bi ihtimal:(
Hem ailelerimizi ve arkadaşlarımızı oralara neyle götürüceeezzzz:((((((((

06/21/2010 12:16:00

Buyukada sever biriyle rastlasmak ne kadar guzel... Buyukada, adalar benim icin dunyadaki en ozel yerdir. Gelecek olursanız burdan bir msj atın haberim olsun evimde de agirlarim sizi. Kizlarimiz da yasıt sayılır. Cok sevgiler...

06/21/2010 14:23:00

Ah Yasemincim çok teşekkürler. Ama biz Duru'yla 15 dakikadan fazla yolculuk yapamıyoruz. (sapancayı da bu yüzden kaçırdık:(
Ama bir gün olur da bizim kız yolculuğa alışırsa çalarız kapınızı. Hem kızımın da benim de bir Adalı arkadaşı olur, çok da güzel olur:))))))))
Tekrar çok çok teşekkürler nazik davetin için...

06/21/2010 16:00:00

yaseminaa bana da atabilir misin? bence de çok iyi fikir...

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
1 yaş civarı bebeği olanlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...