bebeklerin gelişimleri

04/16/2011 11:12:00

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Ynt: bebeklerin gelişimleri

04/16/2011 11:47:00

Ayşe, çok teşekkür ederim, üşenmemiş eklemişsin.

Demir'in bu ay yaptıkları: Aktivite masasını çözdü, hem vurmalı, hem çevirmeli bölümüne nasıl dokunulacağını biliyor, açık kapı gördüğünde kucağımızdayken iterek kapatıyor, çığlık atıp şarkıya benzer sesler çıkarıyor (geçen haftaki kontrolde doktor bunu sormuştu), elinden tuttuğumuzda kalkıp ayaklarının üstünde bir süre durabiliyor, bazen bir iki adım atıyor, odada değilsem fakat sesim gelmişse farkediyor (bunu uzun süredir yapıyor), tanımadıklarını yabancılama başladı, destekli oturabiliyor, elektirik anahtarına basınca lambaya bakıyor, musluğu benim gibi açmaya çalışıyor(sebep-sonuç), iki eliyle de uzanıp çok rahat kavrayabiliyor nesneleri. Bizim kitap eksiğimiz var. Bu ay emeklemesi için emekleme arkadaşı önerdi doktor, bir de basit küpler alın demişti. Masal okuyup çocuk şarkıları söyleyin yahut dinletin tavsiyesinde bulundu. Birşey anlamasa da aynanın karşısında yüzünde ağzına burnuna vs. dokunup "Bu Demir'in ağzı, ağız, bu burnu, burun" çalışması yapıyoruz. Sürekli muhabbet halindeyiz, bu cam, kumdan yapılır, bu tahta, ağaçtan yapılırları sıkıştırıyorum araya.

04/16/2011 12:05:00

Haha, çocuğu geliştireyim derken kendim geri kalmışım dikkat konusunda. Ne varsa eskilerde var'a dönüyoruz sonunda demek:)

04/23/2011 21:12:00

zeynep başlık için sana ve paylaşımda bulunan arkadaşlara teşekkür ederim....

bizde yukarıda yazılanların bazılarını yapıyoruz ama bazılarına dikkat etmemiştim doğrrusu..gece gece okuyunca heyecan yaptım ebnde yapacağım..

bizimkide gel gel ve tel sararı epeydir yapıyor...ben öğrettim...ve gerçekten mantıken düşününce bu hareketlerin ne kadar önemli olduğunu keşfettim..eskilerde var ne varsa..:) şu sıra alkış hareketine çok taktı yiğit ama yapamıyor henüz...ben göz teması çok kurmaya özen gösteriyorum...şarkı söylüyorum ona yatıyoruz yatakta ben de eskiden sevdiğim şarkıları söylüyorum...kitap okuyoruz...dergilermi karıştıryoruz..mama sandalyesine oturtup yemek yapıyorum..onada anlatıyorum...burun ağız oynu oynuyoruz...aynaya bakarak...ama ondan çabuk sıkılıyor...evde dolaşıp merakla bakatığı herşeye dokunduruyorum...camdan dışarı bakıp top oynayan çocukarı izliyoruz...pufidik arabamız var ona oturtuyorum düt düt korna çalıyor..anahtarı takınca müzik çalıyor ama onu ben yapıyorum...cd çalar var fisherprice oradaki hayvan isimlerini ve seslerini takllit ediyorum ben...bıcırık kuklalarla takılıyoruz ama elimden alıyor onu...hava güzelse ki bu günlerde rüzgarlı da olsa çıkartıyorum yürüyouz markete gidiyoruz...taksi araba kamyon jip oynuyoruz başparmağım nerdesin oynuyoruz...ha unutmadan işaret pamrağımla başparmağımı birleştirme hareketi yapıyorum ben çok ilgisini çekiyor oda..bazen oda yapıyor..oyun halısında epey vakit geçiriyordu artık sıkılıyor...zaten üstüne devirdi iki kere...benim tek yapmadığım şey onu yere bırakmak üşür diye korkuyorum..bu yüzden emekleme vs çalışması yok oğumun...yatağın üzerinde bir şeye uznamk isterse örtüyü çekiyor ya da sağa sola yatıp bir şekilde ona uzanmaya çalşıyor..sabahları çeşmeyi açıp elini yüzünü yıkıyorum birde su akıor onun syla temas etmesini sağlıyorum....aklıma bunlar geldi şimdilik..

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Kasım Anneleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...