puturlu gida sorunu

05/19/2012 22:11:00

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Ynt: puturlu gida sorunu

05/20/2012 10:06:00

hiç rondo,blendır,tel süzgeç vs.kullanmayın.herşeyi çatalla ezin ezilebildiği kadar.zaten bu durumda sebzelerin içindeki bulgur,pirinç taneli kalıyor.mümkün olduğu kadar önüne haşlanmış sebzeler(brokoli,havuç,makarna,ekmek vs.)koyun.kendi kendine beslenmesini sağlayın.bu şekilde doyduğunu düşünmüyorsanız.siz besleyin ardından önüne koyun.

benim oğlum iştahsız bir bebek ama dr.tavsiyesiyle hep çatalla ezmeyi kullandık.eline verdiğimde doymadığı için birazönce yazdığım şekilde teşvik ettim.böylece pütürlü sorunu yaşamadı.

Ama her bebek aynı değildir,kendinizi ve oğlunuzu üzmeyin.bi şekilde  öğrenicektir.bende eline erik falan vermiyorum boğazına kaçırıyor,öğürüp kustuğu bile oluyor ki 1 yaşına girmek üzere:-))

05/26/2012 14:04:00

Merhaba, ben de hiç blendırdan geçirmedim çorbalarını. Bazen tavuklu olduğunda tek bir kere döndürüyorum. Benim kızıma ben 4. ayından itibaren düzenli olmasa da az az herşeyden verdim. Şu anda muazzam bir şekilde herşeyi yutuyor öğürmeden çok şükür. Kabağı ve havucu rendeledikten sonra pişirin iyice. O zaten pirinç veya bulgurla birlikle eziliyor. Alıştırmak çok önemli, öğürse de yılmadan devam edin. Bir de boğazında kalınca paniklemeyin yoksa ebeden yutamaz hale gelir. Ona belli etmeden şarkıyla türküyle çıkarmasına yardımcı olun ;)

09/02/2012 07:57:00

biz de 6. aydan itibaren ufak ufak BLW'e başladık.. şu an hala kendi kendini doyurmasından öte keşif, oyun ve eğlence şeklinde devam ediyor.. meyvelerini artık sadece kendi yemek istiyor.. üzüm en sevdiği meyve, ağzının içinde döndürüp posasını ezip suyunu alıyor, kabuğunu ve (varsa) çekirdeğini çıkartıyor..

Şu an (10 ay bitti) ağzında ezip suyunu, tadını alıyor daha çok.. ancak çok fazla yutamıyor.. mesela salatalık, elma, brokoli gibi şeyleri ağzında çeviriyor, kırt kırt ısırıyor ama geri çıkarıyor, yutmayı denemiyor.. farkettim ki parmakla beslenmeye de alışık olmadığından bu şekilde de pütürlü veremiyorum.. benim hatam hep rondodan çekmek oldu başından beri.. sanırım bu yüzden çatalla ezip verdiğimde pütürlü olduğu için ya geri çeviriyor, ya da ağzına alıp geri çıkarıyor.. iştahla yemiyor ve doymadan bırakıyor.. nasıl dönüş yapacağız şimdi?? ne yapmam gerek acaba? biraz daha mı beklemeliyim? yutmaya nasıl alıştıracağım??

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Baby Led Weaning - Bebek kontrolünde beslenme

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...