Korkuyorum :(

<12>
03/12/2011 20:36:00

Korkuyorum... Bu gece ve yarın gecenin hemen geçivermesinden ve Pazartesi gününün gelip çatmasından korkuyorum. Rüya ile ilk ayrılığımız yaşanacak bu hafta.... Pazartesi günü iş için Londra'ya gideceğim ve 2 gece 3 gün kızımdan uzakta bambaşka bir ülkede ve hatta bambaşka bir kıtada olacağım. Ağladığında (ağladığımda) ona sarılamayacağım, gece uykulu gözlerle onu emziremeyeceğim, onun hakkı olan sağdığım sütler bile lavaboya gidecek. Korkuyorum, beni unutmasından, bana küsmesinden, döndüğümde emmekten vazgeçmesinden, ben yokken ilk dişini çıkarmasından, ilk kez emeklemesinden çok korkuyorum. Onu terkettim sanacak diye çok korkuyorum. Ve ben nasıl dayanacağım bu ayrılığa onu da bilmiyorum. Birilerine bunu anlatmaya kalktığımda bana tuhaf gözlerle bakmalarından ve abarttığımı düşüneceklerinden susuyorum. Ama biliyorum ki içinizde beni anlayacak birileri var, mutlaka var, bunu biliyorum.

Ynt: Korkuyorum :(

03/12/2011 20:55:00

İyi yönlerini düşün
en azından sadece 3 gün daha uzun olabilirdi
bebişin 7 aylık daha minikken olabilirdi
iyi bir işin var demek ki
sana da değişiklik olur gezersin açılırsın
sen orada huzursuz olursan bebeişin de hisseder huzurlu ol ki o da mutlu olsun
bebişe güzel şeyler alırsın büyüyünce ona anlatırsın
babası yanında olacak....

03/12/2011 21:21:00

14 aydır neredeyse 7-24 beraber olan bi anne olarak ne hissettiğini anlıyorum
çabucak kavuşursun bebeğine inşallah

03/12/2011 22:52:00

edabula katılıyorum bebeğin daha küçük mutlaka etkilenecektir ama emin ellere bırakıyorsundur. sütünü dökmene gerek yok kaldığın otelin dolabında süt poşetlerinde saklarsın gelirkende uçakta hostesler soğutucuda bekletirler. bi arkadaşım daha önce öyle yaptırmıştı tabi transferler esnasında donu çözülmesin diye küçük soğuk tutan termos çantalardan almıştı çantanın içinede fazladan pet şişede buz koymuştu (uçağa binene kadar.) tabi güvenlik sıkıntısı her hava yolu şirketinde farklı olabiliyor giderken sorarsın dönüşte sütler problem olurmu diye huzursuzluğun üzüntün sütünüde etkileyebilir. rahat tut kafanı değişiklik olacak sadece iki gece hem düşün uykuya geçmek bebeğinden ayrıyken zor olsa bile deliksiz uyuyacağın iki gece:)) sabır diliyorum sana iyi yolculuklar

03/13/2011 11:11:00

Tesekkur ederim hepinize. Umarim hemencecik gecer 3 gun ve hemen crs olur. Ama iste donunce napar onu da bilmiyorum, dun doktor kontrolumuz vardi doktora bahsettim gidecegimden o da aynisini soyledi kusebilir seni gorunce aglayabilir hazirlikli ol dedi :( dogdugu gunden beri kisa ayriliklar disinda hep hep hep birlikteyiz o yuzden cok tuhaf hissediyorum. Ucagim aktarmali toplam 8-9 saatte varacagim o yuzden sutleri tasimak pek saglikli olmaz heralde. Bi de bozuk sut icirmeyeyim kuzuya, dr da sag dok dedi zaten...

03/13/2011 17:16:00

bi arkadaşım önermişti (sonradan anneannemde söylemişti:)) sakladığın tarihi geçmiş sütleri çocuğa içiremeyeceklerini dökmeden önce bi pamukla cildine sür en iyi kremlerden daha iyi nemlendirici ve canlandırıcı. sende o zaman ziyan etme ingilterenin kanalizasyonuna göndermeden önce kendine cilt bakımı yap:)

03/14/2011 06:37:00

Havaalanindayim su an ve tonigimi aldim mi almadim mi diye dusunuyordum burcakyaman o yuzden cok iyi geldi bu oneri, tesekkurler :)

03/14/2011 10:02:00

Havaalanindayim, az once bi 125lik sagdim ve dediginiz gibi icim hic elvermedi lavaboya dokmeye, inanmayacaksiniz ama oturdum ictim ben de!!

03/14/2011 16:55:00

hiç korkma O KADAR YAPIŞMA VE YOKLUĞUNDAN ÇOK ETKİLENME AYLARI GELMEDİ AMA BİR KAÇ AYSONRA KÜÇÜCÜK KORKABİLİRSİN AMA ONA da onun için yapıyorum bunu diyerek kendini teskin edebilir hatta anneni kandırıp syeahatlerine onu da dahil edebilirsin

03/14/2011 21:10:00

Serosh sütün tadı çoook kötü nasıl içiyorlar anlamıyorum böyle tatlı ekşi ılık bişey öff çok fena cidden :)) Sana bol sütlü günler diliyorum, bebişin en kısa zamanda yuvanıza gelir de doya doya emzirirsin inşallah, emzirmek çok keyifli, bebekle aranda mükemmel bir bağ oluşuyor emzirirken. Allah sizi de en kısa sürede kavuştursun inşallah! 

03/14/2011 21:12:00

Psiko_dramatik seyahatlere onu da dahil etme kısmını ben de çok istiyorum biraz büyüsün nereye gidersem peşimden sürükleyeceğim, çok fena birşeymiş ayrı kalmak. Belki o şu sıralar pek birşey anlamıyor ama ben çok fena oluyorum. Sabah evde ağladım, ayrılırken gözyaşları sular seller gibi aktı. Arabaya bindim ağladım havaalanına geldim ağladım uçakta bebek gördüm ağladım oooffff asıl ayrılma anksiyetesi dedikleri onda değil bende sanırım :)

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...