Korkuyorum :(

<12>

Ynt: Korkuyorum :(

03/15/2011 20:42:00

anlıyorum seni hem de çok iyi. biz de onlara bağlanıoruz tabiiki...göbek bağının öteki  ucu bizdeydi :)

03/16/2011 00:18:00

valla ben singapura giderken oğlumuda önüme kattım gittim 18 aylıkken. Şimdi diyorumki gitmez olaydım yada gideceksemde onu götürmez olaydım:))) ya sütün tadı okadar kötü değil benimkisi bi subardağına iki şekerli süt kıvamındaydı. Bende mi bi gariplik vardı çokmu tahin helvası yemiştim süt olsun diye... Ondan ben kilo veremeyip bide utanmadan kilo aldım:))) ha bide pestil içine fındık ve ceviz koyup sarıyordum, köme(cevizli sucuk), günkurusu kayısı içine ceviz, iki bisküvi arasına lokum içecek ise rezene ısırgan papatya ve daha aktarın süt yapıcı diye verdiği diğer şeylerle hazırlanmış karışımı demleyip çılgınlar gibi (nasıla oluyosa) içiyordum. Allahım ben ne yapmışım böyle.... ama yazarkende yiyesim geldi.:)))) sonrada niye 85 kiloyum diyorum ben iflah olamazlardanım :(

03/16/2011 13:14:00

burcakyaman süpersin yaaaa,nasıl canımistedi ama o dediklerini...ooooof of!

03/16/2011 13:30:00

Merhaba,

Kızım yanımızda olmadan, kendı rızamızla, biri gecen hafta 4 gun 3 gece, digeri ise o 7 aylıkken 2 gun 2 gece olmak uzere 2 kez yurtdısına cıktık.

Ilkı, benım kendım ıcın bırsey yapmadıgım takdırde bunalıma dusecegımden emın oldugum bır donemdı. 2 gun bana mukemmel geldı. Ve sutum hıc olmadıgı kadar arttı. TR'ye dondum yıne azaldı.

Cocuguma temelde ben bakmadıgım surece ılklerı yasayamacagıma dair olasılıgın yuksek oldugunu bastan kabul ettım ve artık bunu sorgulamıyorum.

Belkı sıze gore katı bır yaklasımım var, hepımızı mutlu/mutsuz eden seyler baska.

Ben kendıme gelmeden, kısa periyodlarla bıle olsa, kendım gıbı hıssetmeden mutlu olamıyorum. O yuzden tazelenmeye, uzaklasmaya ıhtıyacım var 3-4 ayda bır.

Sizin onu terkettıgınızı dusunmeyecegını dusunuyorum, emın degılım bu kucuk yasta bu bılınce sahıpler mı.

Ben onu 3 yurtdısı seyahatımıze dahıl ettım, en erken donem olanını basarıyla atlattık fakat sonrakılerde burnumdan geldı. 

Ayrıca dunyanın en guzel sehırlerınden bırıne gıdıyorsunuz. Lutfen tadını cıkarın. Sız mutlu donunce bebegınız daha mutlu olacak, cunku sızden beraberınızde getırdıgınız posıtıf enerjıyı hemen alacak.

Saglacakla kalın.

Not: 4 ayda 2 kez kendı rızasıyla Londra'ya gıtmıs olan Yasemin.

03/16/2011 15:08:00

Sizi çok iyi anlıyorum. Ben de oğlumun 1. yaşgününden 1 hafta sonra iş için 1 hafta Almanya' ya eğitime gitmiştim. Gitmeden önce çok tereddüt yaşadım, 15 gün gitsem mi, gitmesem mi diye çok düşündüm. Bebeğim nasıl etkilenir, emmeği bırakır mı, beni unutur mu diye endişelenmiştim. Hatta en iyisi şirkete gidemeyeceğimi söylesem mi acaba demiştim. Sonra gitmem gerektiğine karar verdim ve gittim. Gideceğim gün çok ağladım, evden ve bebeğimden ayrılırken ağladım, havalanına giderken yolda ağladım.

Bir hafta boyunca mümkün olduğunca süt sağmaya devam ettim, sağdığım sütleri otelde lavaboya dökerken, içim sızlamıştı. Çünkü normalde bir damla fazla sağmak ve eve götürmek için uğraşırken, döktüğüm için acıdım ama başka çarem yoktu, ben de taşıma sırasında bozulmasından korkmuştum.

Fakat bebeğim açısından hiç korktuğum gibi olmadı neyse ki. Gün içinde önceden biriken buzluktaki sütleri içti, 1 yaşını geçtiği için biz o hafta bu sayede inek sütü ile de tanıştırmış olduk. Bir de tabi büyük olduğu için ek gıdalarda vardı. Beslenme açısından hiç problem olmadı. Hatta o hafta annemde İstanbul' a gelmişti, bakıcıya destek amacıyla, normalde her gece birkaç kez uyanan çocuk, benim seyahatte olduğum hafta sadece 1 gece uyanmış, sütünü içmiş sorunsuz tekrar uykuya dalmış, diğer geceler hiç uyanmamış. (Normalde doğduğundan beri geceleri uyandığında beni ister, her gece emmek için birkaç kez uyanırdı, her akşam ben uyuturum.)

Döndüğümde havaalanına beni karşılamaya gelmişlerdi, otoparkta arabada koltuğundan, kucağıma almıştım, göğsüme başını öyle bir dayamıştı, yapışmış, ayrılamamıştık. Birbirimizi çok özlemiştik. Hiç öyle küsme, unutma, tavır yapma gibi bir durum olmadı. Seyahat boyunca günde 3 kere sağdığım için, sütüm de kesilmemişti. Hiç korktuğum gibi olmadı.

Sizin bebeğiniz daha da küçük, o nedenle rahat olun, bebekler annelerini hiç unutmuyorlar. Sizin bebeğiniz de sizi unutmaz tabiki, hatta döndüğünüzde minik elleri ile sımsıkı sarılır size... Ben de çok üzülmüştüm ve korkmuştum ama kendinizi üzmeyin, hem sizin ayrılığınız daha kısa bir süre içinmiş. İşlerinizi halledip hemen dönersiniz bebeğinizin yanına, hava değişikliği de size iyi gelecektir mutlaka, moraliniz yüksek bir şekilde geri gelirsiniz inşallah...

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...