Subliminal messages (Bilinçaltı mesajları) hakkında ne biliyoruz?

<1234>

Ynt: Subliminal messages (Bilinçaltı mesajları) hakkında ne biliyoruz?

05/02/2011 17:46:00

Bir de şöyle bir şey var: 

Aldığım kaynağa göre "Amerikan Hava Kuvvetleri tarafından patenti alınan bir teknoloji ile mikrodalga ışınlarıyla hedeflerin beyinlerinde ses yaratılabiliyor. Bu teknoloji ile, insanlara subliminal mesajlar verilebiliyor veya psikolojik olarak çökmeleri, delirmeleri sağlanabiliyor."

05/02/2011 18:21:00

asna, bizim tv çalışma odasında (yanlış yer seçimi kabul) ama mecburen orada. bir de bizim tv ekranının köşeleri bir karıştan az daha hallice :) yani tv çılgınlığımız yok ama küçük de olsa bu saçma kutu evde işte maalesef. bu arada fotosunu çek koy diyerek subliminal message vermedim umarım :)

alkan, o da işin daha siyasi-psikolojik boyutu sanırım. sıradan insanlara yapmazlar herhal değil mi? ama ellerinde böyle bir gücün olması hiç hoş değil.

10/27/2011 11:42:00

bende bu konuda 3 ay önce bişeyler yazmıştım beni burda tefe koydular yok sapık dinci kesimin ürettiği yalan bu falan diye.halbuki bilimsel bir gercek.hepimiz birilerine duyursak epeyce bir insan haberdar olur.

10/27/2011 12:09:00

Vaktim yok ama hzlıca yazmak istedim.

http://www.wired.com/wiredscience/2011/10/infant-tv-guidelines/

Tvnin zararlı olduğunu düşünüyorum. Ama ipad türevi interaktif cihazların sınırlı sürelerde zararlı olmadığına inanıyorum. Sanırım henüz kapsamlı bir araştırma yok, o nedenle bu inancımın aslında bilimsel bir temeli yok. Genel kabul, TV yerine ipad izletiyorum. Tv hiç izletmiyorum o sürede ipad ve türeci cihazlarla oyun oynamasına müsade ediyorum. İnteraktif olması,  tvye kitlenmek gibi bir etki yaratmıyor. İnput veremeden oyun çalışmıyor. İphone, android gibi telefonlarda da uçak moduna geçirip verdikten sonra büyük bir zarar olacağını düşünmüyorum. Belki en iyisi 5 yaşına kadar tamamen teknolojiden uzak tutmaktır. Nasıl diyim... Eşleştirme kartını ipadde oynayacağına elde oynasa elbette daha iyi. Ama o sürede tv izleyecektiyse en azından ipadde eşleştirme yapsın gibi bir mantığım var.

12/09/2011 14:44:00

Tüm yazılanları okudum ve hayrete düştüm. Bu konuda hiçbir fikrim yoktu. Oğlum 28 aylık ve hiç tv izletmedim. Sadece gittiği yerde görüyor. PC'den ise kısa animasyon müzikler dinliyor günde birkaç tane. Tel.la hiç işi olmaz. Ama haftaya artık annem bakmaya başlayacak ve orda tv hep açık. Yalnız olduğunda annem hiç açmaz ama eve giren çıkan çok. Bu konuda beni çok endişelendiriyor. Etrafımda özellikle baby tv nin faydalarına inanan öyle çok kişi var ki, pek çok şey öğrendiğini söyleyip saatlerce açık tutuyorlar. Zararını anlatınca da ukala oluyorsun. Nasıl anlatmalı bilemiyorum

12/09/2011 17:12:00

Bir şekilde anlatmalı ve ikna etmeli. Tv'nin çocukların beyin aktivitelerini pasifleştirdiğini düşünüyorum.

12/09/2011 21:26:00

baştan sona bir çırpıda okudum
vede çok şaşırmadım okuduklarıma zaten bildiğim ailem tarafından bana öğütlenen konular hep:(
benim annemlerdede tv yoktur ve bir çok kişi bunu gerilik olarak görür anlam veremezler
ah keşke bizde atabilsek evden:(

12/09/2011 22:10:00

biz hiç tv almadık,filmlerı laptoptan ızlıyoruz,evde vaktımız dolu dolu geçiyor,bolca kitap okuyoruz vs.
  Tvden kurtulabılmek yapılmayacak şey değil,ıkı gün ararsınız sonra unutursunuz..Bu sublımınal mesajlardan ziyade, türk kanallarındakı abuk diziler daha tehlıkelı bence..=)

12/09/2011 23:05:00

Birde şu çevrede aç birşey olmaz benim oğlum sayı saymasını buradan öğrendi.Şunu yaptı diyen tiplere ne demeli.Benim çevremde çok var mesela.

Çocuk bazı şeyleri televizyondan öğrenir.

Bizim torun gri rengi bile biliyor pepeden öğrendi

Benim oğlum sayıları buradan öğrendi.(Tamam sayıları öğrenmiş ama ilkokul üçte toplama çıkarma problemlerinde bile zorlanıyor.Çıkarma mı toplamamı yapacğaını bile anlayamıyor)

Biz zamnında seyrettik sizede seyrettirdik bişey olmaz aç.

Daha önce bir güncellememde aylin annenin subliminal mesajla ilgili bir yazısını koymuştum iki üç kişi dışında yorum yapanolar izletme taraftarıydı.Olayın abartıldığını düşünüyordu filan falan gemiş zaman hatırlamıyorum

Oğuz çalıştığım dönemlerde seyretti ama Yağız sıfır tlevizyonla büyüdü.Şimdi dönemlerine bakınca Yağız birçok şeyde önde gittiği çok açık.

09/29/2012 20:41:00

teyzem evinde çocuk bakıyor. çocuk ona geldiğinde çok yaramazmış, tv izletmek işe yaramış. oyun oynamayı bilmiyormuş. tv.den öğrenmiş.... bişey demedim. (bu arada, çocuğun annesi izin veriyor)

bizim evde de yok tv. sanırım emir 8-9 aylıktı kaldırdık.

hangi cemaattensiniz diyen bile oldu. (sokakta tanıştığımız bi teyze)

ama eve gelenler, hatta haftalarca kalan misafirler, yadırgamıyorlar. "aaaa hiç aramadık tv.yi" diyorlar. 

zor değil.

ben bilgisayarı çıkaramıyorum hayatımdan, çıkarmakda istemiyorum ama sınırım yok. çocugumda maruz kalıyor ekran ışınlarına.  

<1234>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Güncel Haberleşme ve Bilgilendirme Grubu

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...