Kız bebeklere slmlar...

<12>

Ynt: Kız bebeklere slmlar...

12/16/2011 10:10:00

Biz 51 cm 3915gr dogduk simdi 65 cm kilosuda 6700 biraz zayif gibi :( etrafa bakiyorum bebisler toparlak tombis mukayese etmek istemiyorum ama isteristemez yapio insan. İice guzelguzel kilo alsin istiyorum bende, hep bi yetersizlik duygusu var sizdede oyle mi?

12/16/2011 10:56:00

ben guzelyurt mah.  merkez manısadayım. 1 yıl oldu manısaya gelelı. ne manısa ne ızmırı pek gezme fırsatım olmadı.. hamılelıgım cok zor gectı.. sureklı kusma ve yogun koku problemı yasadım.  bornova forum var bıze yakın bır kezde agoraya gıttım.. hatay ne tarfta hıc bılmıyorum  :(

12/16/2011 10:58:00

evt kesınlıkle hatta esıme ıkıde bır ben ıyı anne degılmısım gıbı davranıyorsun seklınde hep bır alınma halı var.. ev ıslerı annelık bır suru sorumluluk eklendı.. ve sankı dogal olarak yetemıyorum bırcok seye bolunmus kendımı unutmus hıssedıyorum..:(

12/16/2011 10:59:00

bu arada sanırım kızlar babalarının kopyası hep aynı durum var :))

12/16/2011 11:00:00

baskar   ısım ne ? tunascel senın ?

12/16/2011 11:07:00

benim adım burcu, aynı duyguları ben de yaşıyorum. çalışma hayatından sonra resmen lohusa sendromu yaşadım. daha yeni yeni kendime geliyorum. üstelik ailemden ve akrabalarımdan bu şehirde kimse yok. sıkıldığım bir anda yardıma gelebilecek birisi de yok. arada bir kaç günlüğüne geliyorlar ama evimiz çok müsait değil uzun süreli olmuyor. aynı evde çok zor... kendimi o kadar hazırlamama rağmen sıkıntı yapıyorum. bizde tombalak değiliz. ben çok tombalak olsun istemiyorum zaten ileride başka skıntılara yol açabilir olması gerektiği kadar olsun yeter...

12/16/2011 11:46:00

Benim adim Asli , memnun oldum arkadaslar,

Hakkaten kizlar babalarinin kopyalari benzetemedim kendime:))

Bisey sorcam kizlar ev ziyaretleri falan nasil gidiyor? Yapabiliyormusunuz? Biz gitmeye calisiyoruz oda bayram seyranda falan ozamanda illaki aglamasi tutuyo( zaten cok gazliydi yeni yeni rahatladik) o ziyaretlerde millet ay sunu yapsan bunu yapsan emzirirken cocugu- gelmiyo mu? O yuzden agliyor bu cocuk - benim mememden fiskirirdi yok 1 ayda su kadar kilo aldi, onu yeme sunu soyle yap herkes bisey diyoya cildiriyorum eve nasil donucegi sasiriyorum sosyal olalim istiyorum ama binpisman oluyorum herdefasinda bunu kv bile yapiyor - gelmiyo mu gelmiyomu ufff sikip mememi suratina fiskirtasim geliyo of cok mu fenayim bilmiyorum :(( sizin nasil?

12/16/2011 11:53:00

Benim pek çevrem yok. az önce bahsettiğim nedenlerden dolayı. biz genelde evdeyiz o yüzden.

02/24/2012 06:02:00

biz de 3 ağustos izmir doğumluyuz. tunascel ev ziyaretlerimizin ötesinde kv ve benzer densiz insanlar aynı şeyleri yaptılar. benim kızımda reflü vardı. acemilikten her söyleneni ciddiye alıp yaptım ve kızımın reflüsü daha da arttı. hatta kv su vermedim diye canıma okudu. şimdi görüşmüyoruz. şimdiki aklım olsa en başından karşı çıkardım herkese. 6 ay geçti ama bayağı deneyim kazandım sanırım. 2. bir bebek düşünürsem daha farklı olacaktır. yani fena olan sen değilsin. bebek emme hareketi yapıyor diye "aç bu çocuk" deyip her dakika emzirmemi isteyen zihniyet yüzünden kızım aylarca kustu. küçücük mide... neyse çok dertliyim çok yazdım görüşmek üzere...

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2011 Ağustos Doğumlu Kız Bebek Sahibi Annelere..

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...