Yıkanabilir Bebek Bezi ve Tamamlayıcı Ürünlerde İndirim Fırsatları

05/17/2012 19:57:00

Başlık biraz komik oldu ama yıkanabilir bebek bezi kullanırken bazen bez dışında ürünler de gerekebileceği için (doğada yok olabilen arabezi, deterjanlar, çay ağacı yağı vs.) yelpazeyi geniş tutalım dedim.. 

Şu sıra Bebeshop'ta "Kushies" ürünleri %40 indirimli, yanılmıyorsam bir kaç gün daha sürecek indirim..

Bir de Nurturia'dan bir arkadaşımın ve Ekolojik Anne'nin önerdiği "Korbell Çöp Kovası" şu sıralar e-bebekte indirimde, bana çok lüzumlu gibi gelmemiş olsa da, edinmek isteyenler göz atabilirler..

Ynt: Yıkanabilir Bebek Bezi ve Tamamlayıcı Ürünlerde İndirim Fırsatları

05/18/2012 15:11:00

hahaha:)satıyormuşsun gibi olmuş gerçekten başlık:)ama iyi olmuş.

ekolojik anneyi okudumda acaba kushiesin yıkanabilir bezlerini almakla hata mı ettim?sızdırmaz bez örtüsü daha mı mantıklı ki diye düşündüm ben.sanki kışın kolay kurumayacak gibi kushiesten aldığımız yıkanabilir bezler:(
bu konuda deneyimi olanlar varsa ve paylaşırsa çok iyi olur aslında.kurutmak gerçekten sorun oluyormu?ben bu indirimde 10 tane daha almayı planlıyorum, acaba bunların yanına bi kaç tanede sızdırmaz bez örtüsü mü alsam ki?

05/18/2012 16:06:00

Benim deneyimim yok ama Nurturia kullanıcısı olmayan iki anneden öğrendiğim kadarıyla Ekolojik annenin önerdiği sistem daha kullanışlıymış (onlar aylar öncesinden bu sistemden bahsetmişlerdi) , özellikle kuruması açısından. Hem daha hesaplı oluyor o şekilde, şöyle düşün, 5 tane sızdırmaz bebek bezi örtüsü alsan, içine de 20 tane pamuklu bez hazırlasan, 10 tane yıkanabilir bebek bezinden iki kat daha çok bebek bezine sahip olduğun gibi çok da ucuza mal edersin, o bezler kolay kolay yıpranmaz , dış kısımları da öyle. Ama pratiklik ve kolaylık bakımından bence kullan-at bezler tarzında üretilmiş olan yıkanabilir bebek bezleri daha iyi olabilir. . Diğer sistem daha zahmetli görünse de zamanla alışır insan heralde bu noktada seçim senin tabi, iki sistemi de bir arada kullanıp karar da verebilirsin. 

Danıştığım diğer anneler "snappi" diye bir şey önermişti ekolojik annenin de önermiş olduğu sistemi uygulamada kolaylık olması açısından, daha sonra ekolojik annenin de "snappi" kullandığını gördüm...

http://larbreabebes.free.fr/Pages/p_couches_lange_pliage1.htm  Bu şekilde bezleyip, sızdırmaz bir külot yada snappi gibi şeylerle tutturanlar da varmış, ama Kushies'in sızdırmaz örtüleri zaten yeterli olacaktır heralde...

05/18/2012 18:12:00

teşekkürler tutaste!ilk zamanlarında kullanmak için 48 li bir bulabildiğimce organik (wiona) kullan at bez aldım.bebek bezlerini yıkamak içinde sodasanın sıvı bebek çamaşır deterjanından.bir hazırlık bir hazırlık...umuyorum ki başarıyla gerçekleştireceğiz bu kadar araştırıp soruşturmadan sonra.kayınvalidem o bezlerden almış ben yıkanabilir bez kullanacağım dediktensonra.amerikan mı deniyormuş, ööle bişey sanırım onlardan bayaca edinmek gerekecek.araştırmaya devam.

05/19/2012 15:56:00

Tutaste'nin bahsettiği yöntemi herkes çok methediyordu diaperswapper's da. Özellikle yenidoğan zamanlarında çok mantıklı.. çünkü ilk zamanlar çok sık bez değiştiriliyor ve cepli bezler yetmeyebiliyor. İki düzine prefold ve 5 tane cover yeterli olur. Bir de zaten yenidoğanların genelde çok minik oldukları için cepli bezler bacaklarını sarmıyor ve fena taşma oluyor. İlk haftalar bu yüzden bezlerimi kullanamamıştım ve o kadar hazırlık yapıp kullanamadığım için çok üzülmüştüm. Ama sonra bir aylık olmasına yakın en küçük ayarda olmaya başlamıştı bezler.  

Birkaç ay sonra prefoldlar edinip kullanmayı denedim ama cepli bezler daha kolayıma gitti çünkü ara bezleri çok daha emici (birkaç kat üstüste dikilmiş microfiber bez veya bambu bez) ve daha uzun süre kullanılabiliyor. Pamuklu bezde çok daha sık değiştirmek zorundasınız. Tabii asıl doğru olan bebek çişini yapar yapmaz değiştirmek olduğu için daha sağlıklı ama daha çok uğraştırıyor benim gibi tembel annelere göre değil :). 

05/20/2012 16:45:00

ben kushiesten bambu arabezlerinden aldım 25 tane kadar. sanırım tutastenin eklediği videoda ekoojik anne gösteriyordu daha emici olması için araya konulabilir diye.pamuklu bezle beraber aşırı kalın olmayacak şekilde kullanabilmeyi umuyorum.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Yıkanabilen Bebek Bezi Kullanan Anneler

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...