12 aylık oğlum hala bebek gibi yiyor ...

Ynt: 12 aylık oğlum hala bebek gibi yiyor ...

09/20/2010 11:19:00

kızlar benim bebeğime bakıcı bakıyor ama ben de çalışan anneyim, beni de aranıza alın lütfennnnn:)))))))))
biliyorum anne ve kv bakması daha zor ama inanınki bakıcı olayı da bambaşka sorunları beraberinde getiriyor. kafamda bir ton soru işaretleriyle geziyorum hergün. (kızıma birşey yapmayacağını biliyorum, ela'yı sevdiğini de biliyorum) iyi baktığını biliyorum ama elinden geleni yaptığına inanmıyorum. bir çok konuda kadına kızıyorum aslında ama artı ve eksi yaptığımda kendimi yatıştırıyorum.. offf kızlar çalışan anne olmak çok zormuşş yaaaa..

yasemin hanım, ben pek kiloya takılmıyorum aslında (kilo vermediği sürece).. benim tek istediğim birşey var; sağlıklı beslenmesi.. herşeyden yesin istiyorum ama içimde hep bişeyleri kaçırdığıma yönelik bir his var.. bi şey atlıyorum-atlayacağım diye deli oluyorum...

çocuklar yaşıt, evler ne tarafta???
biz m.köy-istanbul

09/20/2010 11:19:00

Tolga Bey öncelikle aramızda sizin gibi birinin olması gereçekten büyük avantaj bizim için. Gerek tavsiyeleriniz gerekse yorumlarınız hepsi çok değerli ve ders alınacak nitelikte. Zor olsada yapmaya çalışacağım ama dediğiniz gibi hemen bir sonuç beklememekte yarar var. Ben ne dersem diyeyim , her ne kadar onun yanında olmaya çalışırsam çalışayım biliyorum ki annem her sıkıştığında yine yalana başvuracak asıl sorunumuz bu bizim ama ona kalsa yalan söylemiyor bunu asla kabul etmiyor çene çıkmasın dediğim yerde yaptım diyor. Belki ayıplayanlar olacak beni biliyorum nankör diyecekler ama şu süreçte annem beni o kadar yordu ki ona karşı duyduğum sevgimi - güvenimi tamamen yitirdim ciddi şekilde bir psikolojik desteğe ihtiyacım var aslında benim.

09/20/2010 11:21:00

dilek seni çok iyi anlıyorum. bu süreçte birçok arkadaşım annesiyle arayı açtı... birara biz de kv ile öyle olmuştuk. bu bir süreç.. sabırlı davranmaya çalış.. biliyorum çok zor insanın sabrını çok zorluyorlar

09/20/2010 11:22:00

bende daha cok komiklik var seni guldurecekse derim

genis bir insan degilim ama annelik olayını yer yer cok sallıyormusum gibime geliyor hatta bircogunuza gore ceyrek anne oldugumu dusunuyorum. Soyle ki biliyorsunuz dun gece BJK FB maci vardi. Allah da bilir nasıl koyu bir BJK lı oldugumu - LigTV duzenli seyrettigim tek kanal, faturalar adıma gelir ve kızım BJK'nın sampiyon oldugu gece dogdu.

Ben Nisan sonundan beri Buyukadadayım, kızım yememesiyle ve bitmeyen enerjisiyle nispeten genc yastaki annemi tukettiginden (annemin dayanma esigi dusuk atıyor bence, kızım minik bir canavar degil kanımca) annecigim ben bu kıza 3 gun bakarım 2 gun de KV baksın dedi. Ben vicdanlı oldugundan ok dedim. Sonucta annem 3 gun buyukadada bakıyor (cars-pers-cum) biz haftasonu bakıyoruz, pazar aksamı tangır tungur gayrettepeye geliyoruz, 1 gece ben 1 gece esim KV de kalıyoruz. Salı aksamı yine ver elini buyukada

eminim iciniz acılmıstır bunu okurken

fakat benim bu haftasonu olayım kıza nasıl yemek yedirecem degil bu BJK FB maci ne olur durumuydu. Dekoder pılı pırtı cocuck her zamanki gibi en son denız otobusune bine biz olduk (bu arada kızım Ataturk heykelini aradan nasılsa gormeyi basarıp bir de Atatu dedi) vardık destinasyonumuza (bu arada kız otobuste ipek elbiseme kustu) yılmadım eve vardım pislik icinde, yıkandım, kızı yıkadım, sonra da elbiselerimizi yıkadım aha esim dedi ki dekoder calısmıyor yaw nasıl olur dedim, nasıl olur ben bu macı 1 haftadır bekliyorum dedi ki yapacak birsey yok bu bozuk

cıktım aksam 8 e dogru in cin top oynuyor gayrettepede mecideyekoyde ligtv olan cafe bar arıyorum. Millet evinde coluk cocuk pazartesi sendromunu yasamaya baslamısken.

neyse buldum bir nargile cafe (boyle birsey de varmıs) girdim iceri, acık hava mekan, benden baska hatun yok, en az 100 erkek var, 150 de olabilir. oturdum bir kosede. Bagırsan kadın sesı cıkıyor diye donup bakacaklar, bagırmasan mac mac olmaz, seyrettim sonuna dek. Bu arada gayrettepeye donecem mactan sonra, sokaklar da ıssız olacak. O sıralar esım aradı ben cıkıyorum yasemın diye, kosuyoluna eve gidecek, otobuse binecek, dedim bak ben bu nargile cafedeyim gel dur burada 20 dk beraber cıkarız, yok dedi, otobus belli bir saatten sonra yok.. bakınız nasıl bir sorumluluk duygusu var kendisinde, biri beni kacırsa takip etse umrunda olmaz, herhalde KV ikna etti git esindir basında dur diye bir baktı gelmis, ama iceri girse para odeyecek ya kosede duruyor gel gel dedım bana eliyle yok yok yapıyor, girer girmez dedi ki simdi benden par almazlar degıl mı. off offf.. sonra donduk o bir eve ben bir eve...

boyle iste..
guleceksenız sayemde, ben hergun konusayım boyle.. arsıv yaparız fena mı.

09/20/2010 11:25:00

yasemin öldüm gülmekten:)))) ben de fenerliyim bu arada...
inanamıyorum gecenin bir yarısı çıktığınaaaa:)))) benimki hayatttaaa izin vermezdi çıkmama, ya da kendi gelirdi.. süpersiniz

09/20/2010 11:28:00

Julide sizinkide farklı bir boyut ama eminimki en az bizimki kadar zor hatta bazı durumlarda bizimkinden de zor her ikisininde kendine göre avantajları ve dezavantajları mevcut.  O yetersizlik, hep birşeyleri kaçırma hissi.. artık resmen bütünleştim ben bunlarla.
Kızım 12,5 aylık. İzmirde oturuyoruz.

09/20/2010 11:36:00

benimki biraz garip bir adamdır ama yaptıgıma ettigime karısmaz.. oyle takılıyoruz iste.. gece yarısında da sonra dondugum oldu eve (cocuk yokken). Beni sahiplenmez hiç de ilerde kızını iyi sahiplenir umarım, hatta kızımız kendini iyi sahiplenir insallah da babası onu sahiplenmek zorunda kalmaz.

09/20/2010 11:43:00

yaa ben de çok özledim dışarıya çıkmayı, saatle bütünleşmemeyi, içmeyi, istediğim zaman hadi taksim demeyi ayyy gerçekten çok özledim yaaa..
koştura koştura eve gitmekten çok yoruldummmm.... evet bütün gün yokuz diye vicdan yapıyorum tamam ama evde kızla ilgilen, işyerinde hem çalış hem de aklının evde olması çok yoruyor insanı....

bu arada benim koca herşeyin içindedir kızlar..

09/20/2010 11:44:00

walla benim kv canavar gibi, genc olsa benim kızgibi 3 tanesine daha bakabilirdi...
hatta genc olsa ben annemi tumden devreden cıkarırdım cunku kv benım lafımdan cıkmaz (benden cok korkar,cekınır) cunku cok bagrısan asabi bir tipim
elimde olsa kv nın dıbınde yasarım. Nitekim buna tesebbus ettim, musterek bir ev almaya niyetlendim esimle. Kim olsa ailesine yakın oturmak ister degil mi .. ki KV nin evi cennet gibi yerde, işime 10 dk. aracla.. ama esim dedi ki (1) nitekim, yok, ben bu muhitten sıkıldım yıllardır.

ozenme yasemin ozenme benım duzenime,
esimin bana kurmus oldugu istemdısı duzen yuzunden ben cocugumu araclarda taxilerde sofıorlerde bir oraya bir buraya tasıyıp tasıyıp duruyorum her hafta kar kıs demeden baskaları rahat etsin diye
anneme yakın evimiz var icinde kiracı sefasını suruyor aorada yasasam hayatım kurtulur anneminki de adam dedi ki (2) nitekim o ev kucuk ben o eve gitmem
su oturdugumuz evden de dısarı cıkmaz
beni 6 yıldır 3 vasıta gıdıp gelemeye mecbur eder, kendisi servisiyle isine gider yıllardır
nitekim hayat ne demektir bilmez, tum zorluklar onu teget gectiginden, en ufak bir negatıflikte bitap duser, cok uzulur kilo veririr cunku direncli olmayı hayat ona ogretmemis
tum yuk bende, yılların yuku

10/06/2010 12:32:00

benim oglumda öyle kızlar ben çalışıyorum 10 aylıkken anneme bıraktım aslında alışmıştı ben herşeyi yediriyordum anneme gidince yemez oldu tepki olarak sanırım,şimdi katı yicek verince direk tükürüyor sabah kahvaltısını muhallebi bulamaç yiyor öglen çorba akşam çorba hep püre halinde bende çok üzülüyorum ama alışdacak diye umud ediyorum hala of

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
1 yaş civarı bebeği olanlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...