Disleksi

03/12/2010 09:42:00

Merhaba,

Çok severek takip ettiğim bir blog yazarının blogunda oğlunun Disleksi olduğunu okudum. http://asliberry.blogspot.com/2010/03/disleksi.html

Türkçede kaynak olmadığından yakınmış. Acaba bu konuda sizin bildiğiniz kaynaklar var mı? Aile çocuğa yardımcı olmak için neler yapabilir?

Çok teşekkürler,

Ynt: Disleksi

03/15/2010 14:13:00

Damla Hanım merhaba,

yazınızı yeni gördüğüm için ancak şimdi cevap verebiliyorum. blogda konuyla ilgili yazıyı okudum ve ne yazık ki okuduğum şeyler beni hiç şaşırtmadı. disleksi ya da daha geniş kullanımıyla öğrenme güçlüğü konusunda ne yazık ki çok fazla türkçe kaynak bulunmuyor. bu bizim de sıkıntısını yaşadığımız konulardan biri. türkçe yazılmış ya da türkçeye çevrilmiş kaynakların da neredeyse tamamı üniversite öğrencilerine yönelik ders kitapları. şu an önerebileceğim bu konuyla ilgili biraz daha farklı olan tek kitap tübitak yayınları tarafından basılmış "bende disleksi var" isimli kitap. kitabın yazarı, jennifer moore mallinos. bunun dışında konuyla ilgili başka kaynaklar bulabilirsem sizinle en kısa zamanda paylaşmaya çalışırım.

sevgiler...

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Psikoloji İstanbul Çocuk ve Ergen Bölümü

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...