10 ay-uyku-memeyi bıraktırma

Ynt: 10 ay-uyku-memeyi bıraktırma

05/17/2010 14:18:00

Aynı durumu uzun zamandır bende yaşıyorum..4. aya kadar kesintisiz 6-7 saat uyuyan kızım son 6 aydır her gece en az 6-7 defa uyanıyor.Çok zor gerçekten. bazen iki satlik uykuyla işe gidiyorum..Çok yorucu ve yıpratıcı ama çözüm bulamadım malesef..Hiç bir yöntem işe yaramadı..Bakalım bizimki ne kadar sürecek?

05/17/2010 19:16:00

merhaba.
11nci ayımıza girmemize rağmen hala bir değişiklik yok bizde seralp.
1 saati bazen mumla arar oluyorum.emerken uyuyor yatağa yatırınca tekrar uyanıyor.bu birkaç kez tekrarlıyor her gece.bu zamanlarda kötü  oluyorum.yoksa saat başı kalkmaları kabullendim artık :(
memeyi bırakana kadar böyle sanırım,yapacağımız bişey yok.
geçen akşam markette alyadan 2 gün küçük bir minik bebiş ve annesiyle karşılaştım.bayan uykusu hiç yok dedi kızından ötürü.bende ne kadar uyuyor gece  dedim saf saf.saat 10da yatıp sabah 8e kadar uyuyormuş aama sabah 4 de kalkıyormuş emmek için bir kez..çok yoruluyormuş..valla ne diyim bişe demiyorum size dedim çıktım yanından.. 

05/17/2010 19:49:00

16 aylık oldu ama bizdede durum aynı. Bu gece denemek için sirke süreyim dedim ama onuda yaladı yuttu. Çok kanlı olacak bizim bıraktırma durumumuz sanırım

06/10/2010 12:39:00

Merhaba,
Bizde hic memede emerek uyuma gibi bir durum olamdi. Ali memeyi emdikten sonra yine cin gibi uyanik oluyordu ilk baslarda niye benim oglumda diger bebekler gibi emip uyumuyor diye uzulsemde sonradan bunun iyi birsey oldugunu ogrendim.
yalniz bizde dis cikartirken cok sorunlar oldu. guzel guzel uyuyan oglum gitti yerine saat basi ciglik atarak aglayip uyanan bir cocuk geldi. gecer umuduyla bekledim. gececegine sorun gittikce icinden cikilmaz bir hal aldi. saat basi uyanmalari yarim saatte bir uyanmaya kadar dustu artik gercekten cildirmak uzereydim sifir uykuyla sabah ise geliyordum. bas agrisi sinir bozuklugu yorgunluk had safhadaydi.
Sonra tracy hoggun yatir kaldir yontemini denemeye karar verdim. uyandiginda hemen yatir kaldir yaptim ama neredeyse 20 dakika felan surdu. Ali kucagima aldigimda susuyordu yatirdigimda tekrar agliyordu artik pes etmek uzereydim ki kendi kendine susup uyumaya basladi. O gece her uyandiginda yatir kaldiri tekrarladim ve inanirmisiniz bizde bir gecede cozum oldu. bir sonraki gece ali sadece 3 kez yatir kaldir yaptigimda uyumaya basladi aglamalari da kesildi. simdi gece sadece 1 kez kalkip emip tekrar uyuyor. onun haricinde uyanmiyor.
tabi burda her bebek farklidir demek gerekir bu yontem bizde kesinlikle ise yaradi ki ben baslarken pekte umutlu degildim nasil yani mucize mi ki pat diye uyumaya baslayacak felan diyordum gercekten oyle oldu.
siz bu yontemin size uymadigini soylemissiniz belki baska yontemler care olabilir ama acikcasi ben digerleri hakkinda pek fikir sahibi degilim sadece kendi tecrubemi paylasmak istedim.
Umarim kisa surede cozumlenir ve hem siz hem bebeginiz uykularinizi doya doya alirsiniz.

06/10/2010 14:02:00

Biz memeyi bıraktık , bugün 1 hafta oldu. Gögüsü siyah bantla bantladım. Gelip gittikce uf olmuş dedim , anladı. Hayretler içindeyim bende . Öyle düşkündü ki , hiç bırakamayacagız sanmıstım.
Bende ilk 3 gün gerektikce azar azar sagarak gögsümü rahatlattım . Gece emme olmayınca epy bir azaldı sütüm . Ayrıca taze nane , maydonoz ve adacayı tükettim .

06/11/2010 08:18:00

Tamamen memeden kesmek yerine geceleri emzirmeseniz.Benim oğlumda geceleri emzirdiğimde saat başı uyanıyordu gece emme olayını kesince uykuları düzene girdi.Artık sadece uykuya dalarken emziriyorum eğer evde olursam birde sabah  uyandığında.Gece uyandığında kesinlikle meme yok.

06/11/2010 09:58:00

benim kızımda memeye çok düştü ne yapacağımı şaşırdım galiba emen bebeklerin hepsi aynı :) memeyle birlikte tabi bana da düşkünlüğü arttı sürekli kucağımda ve memede olmak istiyor hiç bir şey yapamıyorum geceleri de 4-5 kez kalıkıyor emmeye emerken geri uyuyor beşiğine yatırıyorum hemen.

ben de ramazan geçtikten sonra bıraktırayım diye düşünüyorum 18 aylık olacak o zamanda kış girmeden bıraktırayım ki memeye güvenip diğer gıdalardan yemiyor bazen en azından herşeyi yemeye başlar geceleri de rahat ederiz inşallah.

ama kızım biberon asla almıyor süt falan içmez öyle biberomda bardaktan içmeye alıştıracağım bende geceleride süt içmesin alışmasın yoksa emzirmekten daha zor kalk süt ılıt içir daha sorun olur gece yatmadan önce sütünü içip öyle yatsın oğlumda da gece sütüne hiç alıştırmadım geceleri uykuzum bölünmedi hiç.

06/12/2010 17:18:00

sevgili yeşim
gece emmizmeyi nasıl bıraktıdın acaba?bizde deniyoruz.gece uyandığında emzirmeden uyutmaya çalışıyoruz ama çığlık kıyamet..ağlamaktan bitap düşüyor ama inatla uyumuyor gecenin bi yarısı..

06/14/2010 20:41:00

biz de 7,5 aylıktan beri gece emmiyoruz,doktorumuz bıraktırdı,ne kadar ağlarsa ağlasın vermeyin,kısa bir sürede alışır dedi,çok şükür hiç zorlanmadı,gündüz de yemeklerden sonra emiyoruz,onun dışında emmek yok,şu an 11 aylığız

06/15/2010 18:07:00

ebruısık.ozendim valla. yemeklerden sonra emmeyi de doktorunuz mu onerdi? yemekleri iyi yiyor mu yani arkadan meme gelecek nasil olsa diye kaytarma durumu yok mu? :)

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
1 yaş civarı bebeği olanlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...