10 ay-uyku-memeyi bıraktırma

Ynt: 10 ay-uyku-memeyi bıraktırma

12/27/2010 22:22:00

Bide ben başarabilsem:(( bende hep karar veriyorum ama başarılı olamıyorum.birkaç kez denedim ama çığlıklar içinde ağlama krizine giriyor ve ben dayanamıyorum yine başa dönüyoruz.ek gıda bile çok zor veriyorum emerek uyuyor bunları nasıl aşarım bilemiyorum.sonra kendimle savaşıyorum kendimi vicdansızlıkla suçluyorum oğlum ağladıkça.belkide kaç gün işkence çekeceğimizi bilemediğim için cesaret edemiyorum.nasıl başarıcam bilmiyorum çok büyük karamsarlık yaşıyorum kimselere bırakamıyorum tek oyuncağımız meme üstümü tırmalıyor emmek için .en kısa zamanda bende umarım başarıcam

12/28/2010 09:47:00

benim oğlum da 10 aylık..Bakıcı teyzemize alıştırmaya çalışıyoruz 2 gündür..Zaten yemek yemiyor ama benim korktugum en buyuyk sorun emerek rahatlama uyumaya alılık olması..beni görüp görüp memmeee diye üzülüyor..içim çok yanıyor..ama bilmişyorum akşam belki 100 kere kalktık gene 1. 1 bucuk 2 2.20.3.. saatte 1 bile değil dişleri de zorluyor köpek dişleri geliyor kuzucumun ama.. ben de 2 hafta sonra işteyim o zaman ağlayacak tek fark ben görmicem..ben de dayanamayıp dışarı çıktım civarda dolandım biraz ben olmayınca uyusun diye..Akşamlara çözümü ileride düşünürüm arık şimdilik amaç günü kurtarmak onu başkasına alıştırmak(söylerken bile içimm acıyor..) Hayat kadınlara zzor..

Eskiden hayat kızlara zor derdim, hayat kadınlara zor oldu, şimdi bir de anne olunca daha da anladım hayat kadınlara çok zor.. 
Etinden,sütüden,gücünden..Evde işte çalışıuyoruz bebekle ilgileniyoruz gönlümüzün dediği yaptığımız uyamıyor..Her tür yoruluyoruz..uff uff..

01/13/2011 11:15:00

evet kızlar karar verdim bu böyle gitmicek kızım ağzında meme uyurken benim canım çıkıyor sadece gece emmesini kesicem bakalım maceramız nası olucak allah yardımcım olsun..

01/13/2011 11:42:00

yok benim kızım gündüz çok fazla emiyor zaten oyüzden sadece geceyi kesicem bende hal derman kalmadı:( gece en uzun uykusu 1 saat

01/13/2011 11:48:00

bizde artık babamızı oturma odasına kovduk:(( kızımla yatıyoruz ilk başta çare gibi geldi ama şimdi oda kar etmiyor memem ağzında istiyor çekince ağlıyo artık göğüs uçlarım acıyo

01/13/2011 11:55:00

hemde nası yakamı oramı buramı memeee diye çekiştiriyo gündüzleri. bende bazen bunalıyorum ve soğuyorum emzirmekten. tabi cnm allah korusun hasta olmasın kuzularımız ama zaten gündüz yeterince anne sütü alıyo bu zamana kadarda full time aldı 7*24 şimdi sadece gündüz emsin istiyorum.benim kızım meme olmadan uyuyamıyorda bakalım işim zor ama bi yerden başlamak lazım

01/13/2011 12:01:00

ya bende yavaş yavaş azaltayım istiyorum memeden kesmek cidden zor bi süreç aslında önce gündüz kesiliomıuş ama ben geceden başlıcam gece sorunlu olduğumuz için. sonrada yavaş yavaş gündüz..bakalım yarın nası olcak yazarım.aminnnnnnnnn

01/13/2011 12:39:00

cancer bende bi dönem senin gibiydim agzından memeyi cıkaramıyodum 2 saat emzirdigim oluyodu tam yatırıyodum yine uyanıp meme istiyodu. sallamak vs işe yaramıyo tam tersine daha cok aglatıyodu. sonra sebebini buldum. ben bi süredir gece kerem uyandımı hiç gözümü acmadan alır emzirmeye baslardım ama bu aradada kafamı dayayıp uykuma devam ediyodum arada bakıyodum emmeye davam ediyomu diye ediyosa kapatıyodum yine gözümü böyle böyle derken kereminde hosuna gitti sanırım agzında meme kucakta uyumak :) tam senin anlattıgın gibi oldu sonumuz.                                        daha sonrada emmeye kalktımı benim gözler faltası gibi acık  oluyor. biraz dalar gibi oldumu cekiyorum agzından vermezse bekliyorum bidaha deniyorum olmazsa kucagıma alıp yürüye yürüye sallaya sallaya devam ediyorum o zaman bırakıyor. böyle yapa yapa emzirme sürelerini iyice kısalttım  

01/13/2011 13:34:00

canım valla aynı beni yazmışsın ama ben zaten uyuturken aynen gezine gezine memede uyuyo ağzından zorla çekmezsem bırakmıyo çok derin uykuya dalınca bırakıyo yatırıyorum sonrada gece gene aynı şekilde ağlamaya başlıo emio emioo bazen bırakıyo bazende bırakmıyo buaralar bırakmaması arttı emzirmezsemde hemen açıo gözleri.bide görceksin sanki aç gibi nası emiyo halbuki gece yatmadan doyurucu muhallebi ne varsa yediriyorum.

01/13/2011 13:35:00

hata bizde zaten ben alıştırdım memede uyutmaya ..çocuk napsın memesiz uyku nası olur bilmiyor bi kere bile uyumadı ki öyle

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
1 yaş civarı bebeği olanlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...