Tiyatro

12/21/2009 09:09:00

ilk gittigimiz oyun:
Mutlu Prens /süreyya opera salonunda
Süreyya'da olmasıydı, cok cok mutsuz ayrılırdık. Ben mi abartıyorum bilmiyorum ama bence cocuk oyununda ölüm, ayrılık, kötü duygular cok vurgulanmamalı..oyun bastan asagıya yalnızlık, hüzün, ölüm'den ibaret. neyseki salon o kadar hasmetliki , öylece oyaladık.

Pınar'ın, Kara balık: Profilodaydı biz izledigimizde..
cok begendik. mesajlar superdi, oyuncular cok hevesliydi. Özgün olun, farklı olmaktan korkmayın , yılmayın mesajı vardı. cok cok eglenceliydi.

Polisan'ın , Tombik nasıl adam olur? begenmedik. en azından Seden yasındaki cocukların, oyunun ilk 35 dakikası boyunca kötü davranışlar sergilendikten sonra, "heh işte bu anlattıklarımızı yapmayın" mesajını anlayacagını sanmıyorum. bu sebeple bir seye "yap-ma" bile demeyip, "olumlu fiiile döndürmeye " cabalarken. bu kadar büyük bir paragrafın sonundaki -me, ma yı anlamaz bu cocuk.
bir de cok yuksek cıkıslar olan yerler var, ödleri koptu.

Oyuncak müzesi, Şeker Kral: fena degil, ama tekrar gitmem, kimseye de mutlaka git diyemem. bir kere şeker kral gripti, salon küçük degil, küçüçük..soytarıları; sanco-panco'nun en büyük esprisi birbirini itip yere düşürmesi...birbirlerine hediye olarak şeker vermeleri de beni biraz gerdi. ama bir yerinde dogumgunu kutluyorlardı. Seden o günden beri mutlu yıllar kral, iyiki dogdun kral diye soyleyip duruyor. yani o begenmis...önemli olan o.....

Sehir tiyatrosu-BoyaBenek. cok cok begendim. öykü cok güzel, oyuncuların kültürü sahneden tasıyor. herseyiyle güzeldi. Seden o oyundan sonra hep miyav ablayı bulma umidiyle tiyatroya gidiyor.

Kukla show-CKM: orta... bir kere bizim yaş grubumuza uygun degilmis. Seden 10. dakikada uyudu :) Dansoz, kenan dogulu ve Demet Akalın sarkıları ve kuklalarında şok gecirdim. kuklalardan birinin arkadası kukla trafik kazası gecirmis hastanedeymis, denince "ne gerek var simdi buna cocuk oyununda" diye dusundum. sonra isi toplamaya calıstılar ama durumu iyiymis falan diye...
sevmedigim bir yonu de H1N1 ile verdikleri yaygaralı bilgi oldu. zaten insanlar cok korkutuldu, tamam cocuklar elini yıkasın iyi bir sey yapmaya calısıyorsunuz ama ilkokullarda cocuklar cok gerilmisler, eve aglayarak donuyorlarmıs, ellerini yıkamayı unuttular veya sınıf arkadasları hapsırdı diye.su sekilde giris yapıldı "cocuklar biliyorsunuz dunya'da ve ulkemizde cok korkunc bir salgın var gercekten cok buyuk ve onemli !!!"

simdilik gittigimiz oyunlar bunlar...
sıradaki ise "bremen mızıkacıları"....süreyya...

Ynt: Tiyatro

12/21/2009 14:24:00

Kara balık'a biz de gitmiştik, oyunculuk ve kostüm kalitesini çok beğenmiştim ben. Ilgaz küçüktü unutmuştur tahminen, hiç tereddüt etmeden yeniden götürebilirim.

Kukla show-CKM: Biz zaten çocuğu bayıyoruz hergün, onu yap, bunu yapma. Keşke tiyatro gibi şeylerde öğretici dozu daha hafif tutsalar.

Boya Benek'i çok merak ettim.

12/21/2009 14:47:00

kukla show da en hosuma giden sey Barış Manço oldu, özlemişim...ve Seden'le tanıştırmadığımı farkettim, maalesef onun nesli tanıyamadı. İnternetten indirip dinletmeli, bahara da burnumuzun dibindeki evine götürmeli... Ben de bir daha kara balık ve boya benek yapıcam...

12/23/2009 12:41:00

Antalya'da şu anda cıbıl kurt (kel oğlan hikayesi) diye bir çocuk oyunu var sadece.  Biz daha hiç bir oyuna ya da tiyatroya gitmedik. Bu oyunu bir denesekmi acaba?

Afferim size kıpır anneler:)) bana herkez daha Can için erken diyorlardı, bende oturup oğlumun büyümesini bekliyordum :S

12/23/2009 14:19:00

Yok öyle bir şey ya. Ben iki kez çocuk oyununa götürdüm. İkisinde de bir sürü minniş vardı. Hiçbiri ne ağladı, ne yerinden kalktı (korkunç şeyler olmaması lazım tabi). Hipnotize oluyorlar sanki.

Ilgaz sadece ilk gittiğimizde kucağıma çok sıkı yerleşmişti. Arada heyecanlı yerlerde elimi daha çok sıkıyordu stres olmuş gibi. Büyüklük ve kalabalık ortam, ışıklar size daha çok ihtiyaç duyuruyor. Büyüdükçe tek başlarına koltuğa oturup, daha fazla katılabiliyorlar sanırım sadece.

12/25/2009 08:10:00

bir güzel oturdum popo üstüne...
Bremen Mızıkacılarında 24 ocak'a kadar yer yok! ne kadar sanatsever bir milletmisiz biz..
Hande hadi sen de ayarla kendini , sana da bilet alalim :)
kimler 24 Ocak'ta Bremen mızıkacılarına gitmek isteeeeeeeeeeeeeeeer?

12/26/2009 06:21:00

hiç fena fikir değil aslında pazar gününede geliyor hımmm??

01/18/2010 12:33:00

selamlar
Gittiğimiz ilk tiyatro "Karabalıktı" ilk olduğu için çok çok büyük araştırmalar sonucu karar vermiştim ve çooook güzel bir seyir oldu.Güneş inanılmaz mutlu oldu arada çalan müziğe eşlik etti.
Dün Bremen Mızıkacılarına gittik evet bilet bulmak biraz zor ancak
bizde 3 hafta önce 17 ocak gösterimi için yer bulabilmiştik.
mutlaka üye olmak gerekiyor üyelik için linki gönderiyorum sizlere https://secure.dobgm.gov.tr/uyekayit.asp
oyuna gelecek olursak kızım çok beğendi müzikli olması onu çok eğlendiriyor konuşulanları çok net anlam veremesede müziklerde olabildiğince katıldı 18 aydan küçük çocuklar için pek uygun değil oyun birbuçuk saat sürüyor arada ara olmasa aslında daha iyi olucak.
oyun ile ilgili benim söyleyeceklerim ise şöyle ; güneşe aldığım ilk kitap bremen mızıkacılardı http://www.netkitap.com/kitap-bremen-mizikacilari-yap-bozlu-muzikli-masallar-net-yayincilik.htm net yayınlarından küçüklükden beri elinden düşürmediği gittiğimiz oyunun hikayesi biraz farklıydı
Hikayeyi anlatan "Yent" teksini unutuyor ve aralarda şaşırıyordu , çalan şarkılar ise daha çok büyükler için gibiydi.
Belkide "Karabalık"daki oyuncuların profosyonelliğini aradım sanırım biraz ben, pek oyunu beğenmedim açıkcası ama hiç kimsenin hevesini kırmak istemem.
Boya benek ilk hedefimiz önerilerinizi bende bekliyorum
Herkese iyi seyirler

01/18/2010 15:53:00

karabalık veya boyabenekteki oyunculuklar muzikal oyuncularında olmuyor galiba....cok ukala bir yorum oldu galiba, sadece izleyici gozlemi olarak diyeyim bare :)

01/20/2010 07:40:00

Bizim annannemiz biz küçükken bize yaptığı gibi, uzun zamandır Bremen Mızıkacılarını anlatıyor Can'a. Can la oyuncak hayvanlarını üst üste koyup canlandırma yapıyorlar. ben annem gibi anlatamadığım için hiç bulaşmıyor sadece onları izliyorum:)) bakalım tiyatroda Can ne yapacak:) 

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Kıpır anneler ve cocuklarının etkinlik rehberi grubu..

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...