Örüntü oluşturma

<12>
09/28/2011 11:21:00

-İlk fotoğraftaki gibi, malzemelerin renklerine uygun şekilde wordde hazır şablon kullanarak hazırladığım kartları kesip lamine ettim.
- Boncuklar, düğmeler ve geometrik şekiller için aynısını yaptım.
- Boncukları ve düğmeleri ilk etapta sadece karışık olarak ipe diziyordu sonrasında aynı renk bağzcığa aynı renk boncuğu dizmeye geçtik. Ve şimdilerde şablona bakarak yapıyoruz.

Ynt: Örüntü oluşturma

09/28/2011 11:24:00

Çok güzel,  2 ve 3.resimdeki malzemeleri nereden aldın acaba? bende bu tarz şeyler arıyorum.
 1.resimdeki biraz karışık göründü gözüme 2 yaş için siz ne zaman yapmaya başlamıştınız?

09/28/2011 11:27:00

1.fotodakini yapmaya başladım hazırlaklara yani dün şekilleri aldım bugun fotokobilerini çekecegim degişik şekillerde ama renksiz olacak olurmu acaba

birde şu booncuklardan bulamıyorum sormadıgım kırtasiye kalmadı of , dügmede aynen

09/28/2011 11:33:00

super fıkır nuran :)

09/28/2011 11:34:00

iyi fikir nurancım bekliyorum bilgileri

09/28/2011 11:34:00

-Aslında 1. resim daha kolay çünkü sadece sıralıyor  ipe geçirmekle ilgili bir efor sarfetmiyor. Zaman geçtikçe iki kartı yanyana koyarak yapılabilir. Sonrasında kart sayısı artırılabilir. Ben boncuk ve düğmeler içinde aynı kartlardan hazırladım.

Foto1- oyuncakçıdan almıştım. Marka bir yer değil.

Foto2- Tuhafiyeden almıştım, Hepsinin aynı ölçülerde, farklı renklerde ve deliklerinin geniş olması önemli.

Foto3- takı toka satan bir bijuteriden blezik şeklinde 4-5 adet almıştım. Onları kestim. Uygun renklerde ayakkabı bağcıkları aldım.

- Ayakkabı bağcıklarının uçlarının uzun olması önemli geçmeyebiiliyor. Y ada koli bandı ile uzatılabilir.
-Ve boncuk geçirirken ipin siğer ucunu mandalla sabitleyince daha kolay olabiliyor.

09/28/2011 11:36:00

ya takı tokalara bakmadım hiç gamze bakıcam hemen haklısın nuran sen yinede ver bilgileri:)

09/28/2011 11:37:00

handan 1.fotadakı sekıllerı nereden aldın?

gamze bu dugmelerın ve sekıllerın excelde hazırladıgın formatları duruyorsa bana maıl atabılırmısın?

09/28/2011 11:38:00

boncukları ve dugmelerı bulmak aslında kolay bujıterılerde mevcuttur hatta benım evde kesın bır suru vardır :)

09/28/2011 11:39:00

boncuklardan ben de arıyordum:-)

09/28/2011 11:41:00

Elbette Sinem akşam gönderebilirim. Hazırladığım şablonları buraya dosyalar kısmına da eklerim.

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Her Güne Bir Aktivite

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...